• Krátkometrážní

Jsou filmy, které jsou v kině mnohem lepší, než pak doma na malé obrazovce. Borat je určitě jedním z nich. Po prvním zhlédnutí v kině jsem byl úplně odvařenej a na nic jinýho než na 5* jsem to neviděl, ale když jsem to viděl podruhé doma, některé vtipy už přestaly být vtipné (což je teda normální, když je očekáváš), ale hlavně film neměl tu jiskru, neměl jsem pocit, že je to zkutečný Kazach v U,S and A. Jinak výkon S. B. Cohena je výborný, ale ještě lepší je v Ali G indahouse nebo v jeho původní show. Ze které tedy byly některé gagy "ukradeny" a přehrány znovu teď ve filmu.. No, nevadí. Celkově je film zábavný, ale na horním patře je pocit, že by mohl být ještě o hodně lepší. Slabší 4*.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Pro mě už klasika, která se neokouká. Hold, když jsem to jako puberťák maximálně žral, tak mi to i teď připadá neskutečně skvělý. Film celou dobu jede a jede a já se furt řežu a hláškuju spolu s postavama. Ne že by mě dokázal film posedmý něčim překvapit, ale jak se řiká: (možná neřiká, nevim :) ) "Dobrýmu vtipu se zasměješ jednou, geniálnímu pokaždý". A tady jich pár geniálních je.

Úžasňákovi (2004)

Spolu s Auty nejlepší animák. Ne kecám, na Auta nemá, ale furt je to paráda se skvělým příběhem, zápletkou, vtipy, ...

Ed Wood (1994)

Jo jo. Pět hvězd. Jak Tim Burton, tak Ed Wood jsou děsný frajeři (OK, OK, každej úplně jinak, ale ...). Dík tomuto snímku jsem viděl i pár děl od Eda Wooda a musím říct, že jsou nezapomenutelné.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Je to zvláštní. Pořád mě baví na Simpsonovi koukat, ale neřežu se u toho jako u jinejch podobnejch seriálů (Family Guy, Futurama,..). Hodnotit čtyřma hvězdičkama rozhodně nemá cenu, to bych byl kkt, na to to je moc dobrý, ale u spoustu dílů mi vždycky něco chybí. Možná je to tim, že na konci bejvá ponaučení a všichni se usmířej. Po nějakym čase je to totiž trochu nuda.

Matrix Reloaded (2003)

Jsou tady průhlední bílí zabijáci, Monica Bellucci, honička na dálnici a Neo se stává postupně víc než supermanem. Wachowski bros. prostě umí a umět budou. edit from the future: I když už jsou to Wachowski sisters.

Matrix (1999)

Pro Blúda? Nejlepší akční film všech dob a to bez přehánění. Matrix mi učaroval už při prvním zhlédnutí a do dnes na něj nedám dopustit. Genialita Wachowskich nemá mezí. Všechy scény jsou lahůdkou pro oko i pro mysl. Matrix je plný nezapomenutelných momentů a vypjatých scén. Nejraději vzpomínám asi na výcvik a scénu v hale. Taková smršť se nevidí nikde jinde. Keanu Reevese se rolí Nea dostal bez problémů do mé top pět herců a ani ostatní nezaostávají. Prostě bomba a úžasnej film.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Neokoukanej a vtipnej seriál. Po většinu dílů si drží vysokej standard, hlavní herečka je správně ujetá a vůbec celý je to povedený. Top hraje samozřejmě sluha Niles.

Ajťáci (2006) (seriál)

Boží záložitost, která si bez debat zaslouží 5*.

Přátelé (1994) (seriál)

Kultovní seriál, na který se dá koukat znovu a znovu. Sice je v současnosti již překonán (především How I Met Your Mother), ale ve své době snad to nejlepší ve svém žánru. --- Jediný, co bych ještě chtěl dodat: nemám rád Chandlera. Má absolutně nejmíň vtipných hlášek a je celý takový nesympatický...