Městečko Twin Peaks - Pilot (1990) (epizoda)

Pilotní díl předvídající něco neobyčejného, seriál, který mi navždy změnil pohled na kinematografii. Každá vteřina mi přijde neobyčejná, jedinečné střídání působivých nálad, sladkobolná melodie gradující do tónů naprostého zatracení.. Tento seriál není tak těžké pochopit, chce to však mít napjaté smysly od prvních tónů úvodní znělky, až do hlubokého ticha po skončení posledního dílu.

Konkurs (1999)

Audition je především skvěle zvládnuté drama, na konci pak křišťálově čistá brutalita. Geniální spojení.

Apateu (2006)

Perfektně fungující duchařina, nečekal jsem nic, a dostal jsem mnoho. Atmosféra strachu po setmění funguje dobře, příběh není ochuzen o malý dějový zvrat, což je velmi osvěžující, a vyvrcholení dopadlo parádně, ač jsem u konce ztratil všechny naděje. Rozhodně se jedná o žánrový nadstandard, a příjemně strávený dekadentní večer:)

Kairo (2001)

Moc jsem se těšil na zde všemi tolik zmiňovanou akutně depresivní atmosféru, v tomto ohledu jsem byl ale trochu zklamán. Asi jsem už příliš zvrácený. Tíživou atmosférou tento film však skutečně oplývá, dopomáhá tomu i slabý děj, což ale rozhodně neshledávám slabinou filmu. Tenhle film je pro mne jasným potvrzením, že má cenu vyhledávat perly mezi asijskou hororvou kinematografií. Novodobé americké sračky dokážou spláchnout snad již jen jména dající se spočítat na prstech jedné ruky, na asijské scéně se však rodí stále další a lepší nápady.

London (2005)

Zajímavý film s vrcholně nesympatickými hlavními hrdiny, řečmi vyznívajícími do prázdna a takovou spoustou kokainu, že by jej nezvládli vyšňupat ani chudáci Staley s Cobainem.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Sice zbožňuju horory a v jisté míře i filmové násilí, ale když škrtí otec svého syna, zvedá se mi z toho kýbl a tu žlutou břečku musím vypnout. Ale díky bohu Simpsonům za to, že je díky nim na světě i Futurama, proto ten druhý bod ;)

Devátá brána (1999)

Nemohu si pomoci, ale mne tento film opravdu nadchnul. Trochu potrhaný scénář jsem přehlížel díky atmosféře, která zaměstnávala emoce, a vizuální zpracování vše umocňovalo. Konec mne sice zarazil, ale po druhém shlédnutí mi přišel logický, a vše mne utvrdilo v tom, že dám filmu nadhodnocený plný počet :)

Once (2007)

Těžko napsat jasný komentář, tady jsou jakákoliv slova slabá, protože to jediné, co je důležité, je prožít každou vteřinu tohoto filmu naplno.

Sid a Nancy (1986)

Sid Vicious je sice zajímavá postava alternativní kultury, nicméně hudebně, ani ideově pro mne přesto Pistole nejsou tím pravým punkem. Gary Oldman se však své role zhostil na výbornou, jak už u něj bývá dobrým zvykem a téměř přesně vystihl, jaký Sid skutečně byl. A to byl přesně ten důvod, proč se mi tenhle film nelíbil.