Vymítač ďábla (1973)

Tomuto filmu čas neudělal žádné vrásky, stále funguje tak, jak měl, a vždycky bude.

Velká ryba (2003)

Plné rozvinutí Burtonovy imaginace, krása ve své nejčistší podobě..

Frankenweenie (1984)

Po Vincentovi si bere Burton na paškál archaické horory o monstrech, a tak tvoří to svoje. Je vidět, že tímto dílem se připravuje na Edwarda, sílí, a rodí se z něj jeden z nejoriginálnějších režisérů na této planetě.

Vincent (1982)

Veršovaná pocta Poevi recitovaná samotným Vincentem Prizem v režii Tima Burtona. Může být snad něco lepšího? :)

Aenigma (1987)

Aenigma patří rozhodně k těm lepším Fulciho dílům. Nenajdete zde tolik typické Fulciovské gore, jen jeho typickou atmosféru a záporňáka "připomínajícího" Goldův Medusa Touch.

Zimní spáči (1997)

Krásná kamera, nesympatické postavy.. Tento protiklad byl možná úmysl, mě však nesedl, takže místo příjemného snového prožitku, který dýchá z filmu, mne iritovalo chování postav..

Californication (2007) (seriál)

Další seriál z nynější expanze, který mne opravdu chytnul. Naivita Carrie, díky níž mne postupně přestal bavit Sex and the City je zde nahrazena brutalitou Hanka Moodyho a konečně inteligentními dialogy, takže tohle je pro mne kompenzace za něj. Vývoj postav je zvládnut brilantně, naštěstí zde není krize o překvapivé momenty, zápletky nebývají řešeny kýčovitě, odkazy na skvělou hudbu, zkrátka takový seriál jsem přesně hledal!

Ajťáci (2006) (seriál)

Čtyřikrát sláva Grahamu Lenehanovi!!!! Jeho seriály zrají jako víno, a IT Crowd je jeho nejlepším ročníkem. Moc jsem se bál o třetí sérii, ale Hitler v "nebi", a hlavně pak monstrózní bitka pro názory na sexualitu mi jasně dokázala, kdože je současným králem britských sitcomů. Škoda jen těch pár slabších míst zatím třetí a doufám, že ne poslední série..

Metal & metalisté (2005)

Skvělý dokument o metalu, obsahuje poměrně velkou část té nejzásadnější hudební scény, ale velmi mne mrzí, že ani nezakopnul o gothic a doom, který je pro mne zásadní a metalovou kulturu ovlivnil též..

Bažina (2006)

Jelikož mám opravdu rád duchařiny a viděl jsem i daleko horší, musím hodnotit průměrem. Slovo průměr zkrátka přesně vystihuje tento film.