V jako Vendeta (2005)

Politická hříčka zpracovaná podle komiksu (který jsem nečetl). Film to není špatný čekal jsem od toho ale více akce a míň keců - takže pro mně byla více než dvouhodinová stopáž celkem nůďo. Hodně se mi líbila hudba a John Hurt jako uzurpátor, maniak - kancléř Sutler byl výborný. Portman taky zahrála slušně, u Weavinga se to špatně hodnotí :-). Bohužel film ve mně nezanechal hlubší pocity - prostě mně neoblbla ani atmosféra totalitní Anglie ani hlavní hrdina V, něco tomu chybělo.

Krvavý sport (1988)

Z nostalgie - dnes spíše úsměvná záležitost: naprosto debilní dialogy a příběh, ochotnické herecké NEvýkony, nic-moc natočené souboje atd..Ve své době určitě kultovní záležitost, která putovala z ruky do ruky na okopčené VHSce.

Dívka ze stratosféry (2004)

Moderní fantasy romance odehrávájící se v Tokiu, která pojednává o mladé, nevinně vypadající dívce kreslící komixy, jenž se stane součástí svého vlastního kresleného příběhu, aniž by sama chtěla. Komorní film s ponurou atmosférou a vynikajícím hudebním podtextem, který by si zasloužil rozhodně větší pozornost, než 13 hvězdičkových hodnocení a jeden můj komentář :-(

Trestná lavice (2005)

Bohužel jsem to ani nedokoukal - taková to byla nuda..Pod pojmem zábava si představuju trochu něco jinýho - v tomto případě hraje svoji roli i antipatie vůči Sandlerovi a Rockovi, seschlýho Reynoldse nepočítaje. Vůbec nechápu, jak tato "komedie" může mít tak vysoké hodnocení, je to totální zhovadilost, takový MEAN MACHINE mně chytl za trenýrky daleko víc.

Sahara (2005)

Naprostá slátanina a slepenina všeho možného s velkým rozpočtem. Film do TV nebo na shlednutí jedním okem, pár dobrých akčních scén. "Lovci pokladů" není sice žádný super film, ale aspoň si udržuje linearitu příběhu a dobrodružnou atmosféru.

Cesta z města (2000)

Ajajaj tak tohle Vorlovi nevyšlo a to dost. Toporný a přehrávající Hanák, trapné a zprofanové hlašky. Jediný kdo se mi líbil byl Šteindler -cha cha cha a příroda, jinak to bylo totálně uhozený a vyloženě blbý.

Čas sluhů (1989)

Skvělá Chýlková, která tu hraje pěknou svini a vynikající hudba.

Operace mé dcery (1986)

Pokud si chcete dopřát trochu depky, tak doporučuju. Já film viděl menší a bylo mi z toho lehce špatně, nejen díky "krásnému" nemocničnímu prostředí a naprosto pesimistickým dialogům.

Důkaz (2005)

Skvělý Hopkins a dobrá Paltrow, filmu bohužel schází třetí rozměr, napětí a více hlubších scén. Ve filmu nejde až tak o matematiku, jako spíš o vztahy mezi dcerou a otcem a o pomyslnou hranici mezi genialitou a bláznovstvím. Možná kdybych nebyl v matematice naprosto mimo, našel bych si ve filmu více zajímavých momentů. Mimochodem komorní hudba mi přišla také bezvadná. Z mého pohledu jde o mírný nadprůměr.

Super Size Me (2004)

Ano, McDonald je nezdravý... Ano, chodím do McDonalda... Ano, jejich "jídlo" pokud se tomu tak dá říkat, mi chutná...Ano, viděl jsem dokument a líbil se mi. Ano, nemám rád kulturu McDonalda a jejich vliv na malé děti v USA.NE, do McDonalda budu chodit pořád i když vím, že to pro mé zdraví může mít dalekosáhlé následky. Co myslíte, je zdravější Knedlo, vepřo, zelo nebo Big Mac Menu? Myslím, že to vyjde nastejno. Není to ovšem pouze tím, že je v Americe tolik tlustoprdů. Mají sice Fastfood na každém rohu, ale taky všude jezdí autem, nesportují atd. s McDonaldem to má pramálo společného..Doporučuju tenhle dokument - je poučný a vtipně natočený. Jednoho Doublaa prosíím.