Dnes neumírej (2002)

Už se ani nedivím, že tohle byl poslední typický Bond. Klasická hra na zlé, hodné a zrádce už je natolik ohraná, že ani v ničem nepřekvapí.Ani snaha udržen jistý vtipnosti není moc úspěšná. Chce to nového Bonda.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Co jsem komu udělal, že jsem musel přetrpět tuhle slátaninu? Konexe na hru jsou sice snaživé, ale vše neskutečně kazí postava Alice. Nemesis sice vypadá perfektně, ale v posledním okamžiku dokáže sám sebe zesměšnit, když si vzpomene na Alice.

Resident Evil (2002)

Ve srovnání s hrou je to velice komorní záležitost, dokonce největším zabijákem nejsou zombie a zmutovaná monstra, ale laser. Jako úvod celkem obstojné, ale vedle hry je film věrohodný jen v málo aspektech. Konec jasně napovídá, že v dalším díle by mohl být Nemesis.

Titanic (1997)

Romantický příběh postavený na nějaké historické události, podobné jako Pearl Harbor. Dlouhé, nudné a nijak překvapivé. Navíc jsem již pár variací na tuhle zkázu viděl, zde je jen více prohloubená romantická část.

Mládí v hajzlu (2009)

Ani první knihu jsem nedokázal dočíst, ale při sledování tohodle nevkusného braku mi došlo, že se jedná o recyklaci všech knih dohromady. Hlavní představitel je totálně nesympatický idiot a Sheeni taky není nijak extra výjimečná. První polovina se ještě dá, ale pak už je to hrozná nuda.

Informátor! (2009)

Velice zajímavé a celou dobu těžko uvěřitelné. Skutečný Whitacre byl jistě génius a měl většinu dopředu perfektně promyšlenou. Film sice nenabízí nic převratného a průběh je až na zvrat z informátora na zrádce předem jasný, přesto jistě zaslouží pozornost.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Mnoho nepodstatných epizod, které vyplňují děj mezi E2 a E3. Na co? Nic zajímavého v nic stejně není, animace je příšerná, hlavně běhání je komické a typické souboje meči jsou velice raritní záležitost. Debilita na zacpání úst zaslepeným fanouškům. Na druhou stranu je to v dnešní době velice vydařený seriál pro děti. Pokud to za mého mládí byli TMNT, Transformers nebo Kačeři, tak tohle je jistě rozumnou volbou. Pro fanoušky SW je to jistě povinnost, ale i tak by to mělo být bráno s rezervou, vzhledem k nepřínosnosti a značné tendenci znásilňovat děj.

Solaris (2002)

Filmy podle knihy mají ohromnou nevýhodu, že do nich nelze narvat kompletní myšlenku knižního díla. Třeba zrovna u Solaris. Z počátku jsem se domníval, že planeta je něco jako druhá strana, svět mrtvých. Pokud opomenu knihu, je pro mě Solaris příjemné komorní sci-fi, něc jako Moon. Hodně zajímavě odehrál svou roli Jeremy Davies.

Dračí války (2007)

Zajímavě udělané, ale prostě nezáživné a nudné.