Nabídka (2022) (seriál)

The Offer je pre mňa jednoznačne miniséria roka a keďže som sa k nej dostala s ročným oneskorením, možem povedať, že je to najlepšia miniséria za posledné dva roky! Bože, ja som si tie postavy tak obľúbila, nechcem sa s nimi už lúčiť. Počas finálnej epizódy som mala v očiach slzy. Je to Love Letter to The Godfather. Úžasne natočené. Všetko tu funguje výborne. Epizódy sú vyvážené a všetky na rovnakej kvalitatívnej úrovni. Herecké výkony sú bezchybné a vlastne ani neviem, či som doteraz v nejakom seriáli také herecké výkony videla, wow! Miles Teller, Matthew Goode, fuuu to bolo niečo, ale aj ostatní - Fogler, Gallo, Ippolito, Temple, Ribisi super!!! Hudba je tiež parádna, perfektný výber skladieb na vytvorenie potrebnej atmosféry a často trefa do čierneho. Ďalej kamera, výprava a kostýmy, ach kostýmy som sa toľko naobdivovala. Neviem koľko percent je len fikcia, ale aj tak The Offer je dokonalo odvedená práca, nad ktorou až žasnem. Nevedela som, čím všetkým si tvorcovia filmového klenotu The Godfather museli prejsť, je to až neuveriteľné. Nikdy mi nenapadlo, že tou hlavnou osobou za tým všetkým je Al Ruddy, klobúk dolu. Mám teraz ešte väčší rešpekt k celej trilógii, až mám chuť pozrieť si ju znova. The Offer má viacero skvelých a nezabudnuteľných momentiek, môžem len vrelo odporúčiť. Tých 10 hodín sa veru oplatí tomuto projektu venovať, pretože vás odmení veľmi veľmi príjemným pocitom. Hneď by som brala pokračovanie. Ruddy (about the cinema experience): "It's about the experience of it. You got 300 people all watching the same thing, reacting in real time...You can't get that experience in television. You're just in your living room, looking at a small fucking box." 90%. Dodatok: Chýbali mi tu len skutočné zábery z filmu, ale chápem, že asi nemali právo ich použiť, filmovú hudbu asi tiež nie. (júl - august 2023) 💙💙💙

Minulé životy (2023)

Vychutnala som si každučkú sekundu a keby ma niekto sledoval, ako som sa celý čas tvárila, povedal by, že blažene🙂. Keby som mala rada poéziu, povedala by som, že toto je jedna báseň. Film ako pre mňa stvorený a určite jeden z najlepších a najkrajších filmov, aké som tento rok videla👌. Hlavná cena na Berlinale absolútne zaslúžene. "If you leave something behind, you gain something, too." "It's like planting two trees in one pot. Our roots need to find their place." 88%.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Konečne nejaká love story aj pre Draculu😉. Celkovo je Hotel Transylvania 3 pohodová a zábavná rodinná podívaná. Takým spestrením je tu luxusná monster plavba a zamilovaný Dracula. Trošilinku slabšie v porovnaní s jednotkou a dvojkou čo sa scénara a humoru týka, takže slabšie 3*.

Láska a smrt - Lovkyně (2023) (epizoda)

Candy s Jessicou Biel som zatiaľ nevidela, ale snáď to napravím :-). Úvodná epizóda minisérie Love & Death ma celkom navnadila, aj keď si myslím, že obeť aj páchateľ sú nám od začiatku jasní. Je to natočené svižne, nie sú tu nudné chvíľky, nechýba napätie a tempo je také akurát. Elizabeth Olsen som už asi 5 rokov (od Wind River) nikde nevidela. Milo ma tu prekvapila, ani som nevedela, že vie tak hrať :-) a aj vyzerá veľmi dobre, je to veľká kočka, zo sestier Olsen mi je najsympatickejšia a vlastne niekedy neviem ktorá je ktorá. Ktovie aká bola Candy v skutočnosti. P.S. Také dôkladné plánovanie aféry a vôbec zvažovanie pre a proti som ešte nikde nevidela.

Zázračná planeta - Království ledu (2006) (epizoda)

Príjemné schladenie v letných horúčavách, ale hlavne zase som sa niečo nové a zaujímavé dozvedela :-) a ešte k tomu krásne zábery.

Normální lidi (2020) (seriál)

Od Normal People som čakala niečo iné, než čo sa napokon z toho vykľulo. Očakávala som, že dej sa bude odvíjať v rozmedzí dlhšieho časového úseku ako len High School a College - myslela som, že to bude o Conellovom a Marianninom spoločnom vzťahu, že v tom bude aj budúcnosť, deti a tak. Nechcem prezrádzať, ako sa to skončí, ale musím povedať, že koniec ma sklamal a práve preto, že aj keď mi to priemerovo vychádza na 4*, žiaľ musím to zmeniť na 3*, lebo takto mi to vzhľadom na finálnu epizódu pocitovo vychádza. Na celej minisérii by som chcela predovšetkým vyzdvihnúť výborné herecké výkony hlavnej dvojice. Daisy Edgar-Jones mi už bola známa z Where the Crawdads Sing - má okrem iného aj talent meniť prízvuk podľa potreby (z britského už či na americký alebo írsky). Paul Mescal všetkých ohúril vo festivalovke Aftersun, ale už tu v Normal People ukázal aký veľký herec je. Okrem hereckých výkonov sa mi veľmi páčila kamera a tiež hudba, soundtrack je úplne super. Minisérii sa podarilo preniesť všetky emócie cez obrazovku až priamo k divákovi, niektoré epizódy boli čistá depka. Najviac sa mi páčila epizóda z Toskánska, najmenej zo Švédska. Postavy sú veľmi komplikovane napísané, o to viac oceňujem výkony hercov, divák im musí niekedy doslova čítať z tváre. Často sa správajú nepochopiteľne, na začiatku je ťažké chápať Conella a ku koncu zase Marianne. Prekvapilo ma množstvo scénok ako z After (schádzanie a rozchádzanie), niektoré skoro ako z Fifty Shades, akurát že umeleckejšie natočené a tiež ma prekvapilo, že ani Daisy ani Paul nemali problém takto sa odhaliť. Sú tu aj zaujímavé vedľajšie postavy, ale neušlo sa im dosť priestoru. Obidve matky ma zaujali, Conellova preto, že bola milá a sympatická a pre Marianne mala viac lásky a pochopenia ako jej vlastná. Mariannina chladná akoby bez srdca matka zase z dôvodu, prečo sa tak správala k dcére. A k bratovi sa radšej nevyjadrujem. Celkovo tu máme 12 pomerne krátkych epizód, viac by ma asi bavilo 6 dlhších. Knihu som nečítala, aj v knihe to skončilo takto? Veru škoda toho konca. 70% (júl - august 2023)

Normální lidi - Epizoda 12 (2020) (epizoda)

Obsahuje SPOILER: Knihu som nečítala, "na vine" je teda asi autorka predlohy, ALE nenašla som jediný dôvod, prečo by Marianne nechcela odísť do NYC spolu s Connellom, aspoň vyskúšať na jeden rok. Tak dlho im to trvalo uvedomiť si, že jeden bez druhého sú doslova stratení, aby sa tak po tom všetkom čím si prešli, rozhodli ísť každý svojou cestou a nechať to také otvorené?! Veď to nedáva zmysel...

Přátelé - Učitel herectví (1996) (epizoda)

Najlepšie bolo intro, ako každý na niečo myslel a divák to mohol počuť, dokonca aj Gunther (platonicky zamilovaný do Rachel) a Joey bol v empty boxe a nemyslel na nič :-) len si pospevoval melódiu, ktorú Phoebe počula. Fakt skvelo vymyslené, napísané, zahrané. Joey by bol super učiteľ, škoda, že sa na to nedal, veľmi mu to pred tabuľou pristalo :-). Večera Ross, Rachel a jej daddy tiež stojí za zmienku. S Rossom mám spoločnú alergiu na homáre a Rachelin biely kostýmček bol cool. Už menej ma bavila linka s matracmi, ale vlastne aj to bolo dobré. Silné 4* za moju letnú terapiu Priateľov.

Filmy našeho dětství - Hříšný tanec (2019) (epizoda)

Dirty Dancing milujem, ani neviem koľkokrát som ho videla. Postavu Baby by mohla hrať ktorákoľvek herečka, ale Patrick Swayze je nenahraditeľný!!! Toto je super dokument, z ktorého som sa dozvedela veľa nových a zaujímavých informácií. Ako málo chýbalo a tento kultový film by nikdy nevznikol. Asi jediné, čo mi tu chýbalo (okrem Patricka samozrejme) je účasť Jennifer Grey, ktorá sa s nami tiež mohla podeliť o svoje dojmy a zážitky z nakrúcania.

Gilmorova děvčata - Pohřební hostina (2000) (epizoda)

Najlepšia scénka: Lorelai a Max (Scott Cohen) v kaviarni, kde predstierajú, že sa stretli náhodou a zvažujú, či by mali ísť na ozajstné rande. Najhoršia scénka: Mačkin pohreb (názov tejto epizódy), really?!!!