Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Ešte nikdy som nijakému Spielbergovmu filmu neudelila také nízke hodnotenie, ale toto ma veru vôbec nebavilo. Po vynikajúcej trojke so Seanom Connerym takéto sklamanie! Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull je jednoznačne najslabší Indiana Jones film. Je tu najmenej uveriteľný príbeh, Indymu sa tu stáva jedna nepríjemnosť za druhou, na väčšinu scénok sa až zle a nepríjemne pozerá, napriek filmu plného "dobrodružstva" tu akosi chýba napätie a to pravé dobrodružstvo a zábava v jednom, scenár je jednoducho málo zaujímavý a nudný, ale čo ma najviac mrzí, hlavne keď porovnám s predchádzajúcim filmom, je to, že tento Indiana Jones  nie je ani vtipný a nie sú tu ani také trefné a typicky jonesovské hlášky. A aby toho nebolo málo, Cate Blanchett má hrozný prízvuk, až sa to zle počúvalo. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull už nezachránili ani herecké výkony, ani réžia, ani hudba. Aspoň také mini plusové body: možno nejaká taká nostalgia a zopár pekných záberov, napr. vodopády Iguazú a ešte ten začiatok bol celkom v pohode, dajmetomu scénka ako sa Indy schoval do chladničky. Najslabší Indiana Jones a najslabší Spielberg. Jedno pozretie mi úplne stačilo.

Hříšnice - Julian (2018) (série)

Druhej sérii The Sinner chýba všetko to, čo bolo najlepšie na tej prvej, ktorá bola taká dobrá, že v porovnaní s ňou sa až zdá, že toto bolo vlastne slabé. Cora mala lepšie postavy, hercov, scenár, spracovanie, twist a momenty prekvapenia a tiež finále. Jessica Biel bola ako Cora fantastická!!! Videla som to už viac ako pred polrokom, ale mám to ešte v spomienkach. Ako som vtedy písala, z hlavy len tak nevyfučí!!! A Julian? Tak tento príbeh si už možno o mesiac nebudem pamätať. Julian skrátka nie je ten typ hlavného hrdinu, s ktorým by divák sympatizoval a všetko s ním prežíval. Už v tom je problém. Core som odzačiatku držala prsty, osud Juliana a Very ma až tak nezaujímal, vedľajších postáv ani toľko. Chýbal mi tu fakt nejaký super twist alebo odhalenie. Aspoň že Bill Pullman nesklamal. Carrie Coon tiež ok. Nehodnotila som každú epizódu zvlášť, ale štyrom by som dala 3* a štyrom asi aj 4*, ale celkovo dávam 3*.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Rozbeh skvelý. Parádny začiatok, kde sa nám s dôvtipom a humorom predstavujú Wallace a Gromit a ich vzájomné fungovanie a bolo zaujímavé sledovať, ako im tam celý ten servis od budíčka cez raňajky (káva, papuče - to bolo super!) až po začiatok ďalších aktivít šikovne funguje. Lenže potom film už nič zaujímavé neponúkne. Dej je nielenže strašne jednoduchý a nezaujímavý, ale aj taký nudný, až sa zdá, že tento film nemá konca. Potenciál tam určite bol, pretože aj postavy aj ich svet sú zaujímavé, ale chýba nejaký dobrý a pútavý príbeh, Wallace a Gromit by si ho zaslúžili.

Asteroid City (2023)

Asteroid City je normálne až náročné hodnotiť. Zvláštny počin. Wes Anderson má jednoducho svoj štýl, tak ako som kedysi nebola nadšená toľko ospevovaným filmom Grandhotel Budapest, ani teraz nie som. Film vyniká predovšetkým svojou formou. Výprava a kostýmy, pastelové farby, 50-te roky USA, hudba - to znie dobre, až lahodne. Ale zvyšok? Vyskytne sa tu toľko skvelých hercov, ale nikoho z nich som si nevychutnala. Je to vlastne film o jednej fiktívnej divadelnej hre a všetko, čo sa odohráva na farebnom plátne a teda farebný príbeh, je vlastne len divadelná hra (pozor SPOILER! čiže vlastne nijaká mamička deťom nezomrela, vlastne to nie sú ani deti hlavného hrdinu) a paralelne sa odvíja aj ten čierno-biely príbeh, ten je menej zaujímavý a má menej priestoru, kde sa čo to dozvedáme o hercoch, ktorí hrajú v tom pastelovom svete! Už len to samo o sebe je zvláštne!!!! Humoru je menej, zasmiala som sa asi dvakrát. Herci rozprávajú väčšinou extra rýchlo. Po dopozeraní filmu som bola na pochybách, či som tento film vôbec pochopila. V prípade Asteroid City pochopím asi  každé možné hodnotenie. Je to originálne, je to iné, je to taký možno aj experiment, ktorý vznikol v karanténe a preto aj ten nápad s karanténou. Osobne si myslím, že to nie je film pre bežného diváka, podľa mňa je skôr pre umelcov :-). Dávam trošku neisté 3*. "You Can't Wake Up If You Don't Fall Asleep". [12.07.2023 v OV].

Přátelé - Vzpomínky (1996) (epizoda)

Jednoznačne NAJLEPŠIA epizóda tretej série!!! Šikovne napísané :-) a celé o tom, čo bolo PREDTÝM, vlastne taký prequel k celému seriálu a aj keď isté nezrovnalosti by sa našli, k dokonalosti to nemá ďaleko.

Přátelé - Bratrská láska (1996) (epizoda)

Najlepší bol Joey vo svojich pracovných jeans😉 a ako sa púšťal do roboty :-). Za túto epizódu dávam 3 a pol*. Phoebe brat Frank ma nebaví a celkovo bola táto epizóda menej vtipná ako je u FRIENDS zvykom. Spomínaný film BLUE VELVET si musím niekedy pozrieť🙂 Monica Geller: Rach, are you really gonna let him do this? (Ross chce v kaviarni zbaliť známu star) Rachel Green: Honey, he's about to go hit on Isabella Rosselini. I'm just sorry we don't get popcorn! A ešte ZAUJÍMAVOSŤ a zároveň CHYBA: Monica by si predsa všimla pôvodnú farbu dlaždičky v kúpelni, lebo stale upratuje🤣. (pozreté 3.7.23)

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Každý nový Indiana Jones film je lepší ako ten predchádzajúci. Indiana Jones and the Last Crusade je pre mňa ten najlepší a najvtipnejší z prvých troch filmov o Indym a zatiaľ jediný, ktorý by som si s radosťou pozrela ešte raz a ak by sa dalo tak v kine! Toľko som sa nasmiala, človek by povedal, že to sa snáď vo filme, kde sa vyskytne aj postava Hitlera ani nedá, ale dá. Síce v definícii žánrov nie je uvedená komédia, ale ono to podľa mňa je hlavne komédia a to myslím v dobrom, veď dávam krásnych 5*. Veľa robí obsadenie Seana Conneryho do roly Indyho otca, pretože ich spoločné scénky s Harrisonom Fordom sú the best of best👍jednoducho perfektné!!! Je tu veľa veľa skvelých hlášok, ktoré sú väčšinou aj vtipné. Hudbu Johna Williamsa snáď už ani nemusím chváliť, ale musím :-). Za zmienku stoja aj vybraté filmové lokality. Spomínam si, ako som raz cestovala po USA a sprievodca v jednom národnom parku v Utah nám rozprával, že sa tam nakrúcal Indiana Jones. Vtedy som si to aj zapísala do denníčka😄a odvtedy prešlo 21 rokov (!!!) kým som si KONEČNE tie toľko ospevované filmy o legendárnom Jonesovi pozrela😉. [OV] 85%.

Černé zrcadlo - Celá tvá minulost (2011) (epizoda)

Od tejto epizódy som aj vzhľadom na najvyššie hodnotenie vrámci S01 (aktuálne až 87%!) tak akosi očakávala viac. Nápad síce zaujímavý, ale už nie až taký originálny, bolo mi to akési povedomé a v konečnom dôsledku až tak neprekvapilo, dokonca sa tu dalo veľa aj predvídať. Začalo to celkom pútavo, najprv pohovorom, tak kontrolou na letisku, no potom sa už riešili len vzťahy. Žiarlivosť, upodozrievanie z nevery a celé o tom, ako ďaleko by to až mohlo zájsť. Myslela som si, že sa bude rozoberať téma, načrtnutá hneď v úvode - otázka obvinenia rodičov v prípade neúspechu už dospelého človeka v živote?! To by bolo podľa mňa zaujímavejšie :-). Nie síce sci-fi, ale "história" jedného páru je oveľa lepšie sfilmovaná v minisérii Scenes from a Marriage😉(2021). 60%.

Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série)

Black Mirror, Season 1: Určite zaujímavo spracované, každá z troch epizód/tém je na zamyslenie (tretia asi najmenej), dávam pekné 3*.

Gilmorova děvčata - Zab mě (2000) (epizoda)

Už si nepamätám, či Michel bude aj v ďalších sériach (dúfam že nie). Neviem, či tu má s tým francúzskym prízvukom pôsobiť vtipne alebo vtipne celkovo, no podľa mňa kazí seriál alebo aspoň tie prvé dojmy z neho, pôsobí nesympaticky, ba až otravne! Ešte dobre, že je len vedľajšia postava. A inak, dostala som chuť na cheeseburger :-).