Con Air (1997)

Con Air tak pekne začal, ale potom to už bolo niečo ako Smrtonosná pasca, len veľká časť filmu sa odohráva vo vzduchu. Niektoré hlášky boli trefné a aj trochu vtipné, nájde sa tu niekoľko originálnych situácií, ktoré som ešte v nijakom filme nevidela. Dej by aj bol zaujímavý, ale tej akcie, bitiek a výbuchov, spotených a krvavých tiel tu je tak veľa, pre mňa veľa. Páčil sa mi začiatok filmu a koniec😄 tiež soundtrack, predovšetkým skladba "How Do I Live" a potom niektoré zábery z lietadla. Nicolas Cage ma prekvapil v úlohe akčného hrdinu, asi nie som na ňho zvyknutá, hodil by sa mi tu viac Tom Cruise :-). Najväčším a milým prekvapením pre mňa je Monica Potter, mne známa zo seriálu Parenthood. [Videné v kine, Kult-Sneak-Preview, Cineplex Mannheim - ozaj, fakt je Con Air kultový film?]. 60%.

To jsem já, Margaret! (2023)

O dievčenskom románe Are You There God? It's Me, Margaret som veru nikdy nepočula. Ja som čítala Annu zo Zeleného domu🙂. Na IMDb som si všimla viacero nadšených recenzií práve od divákov, ktorí mali prečítanú aj knihu a milo ma prekvapilo, že je tam aj niekoľko pozitívnych ohlasov od mužov! A to som už išla napísať, že Are You There God? It's Me, Margaret je film čiste len pre mladé dievčatká a ich mamičky a tiež babičky😄. Ja som ho chcela vidieť hlavne kvôli mojej obľúbenej Rachel McAdams. Najviac ma aj bavili jej spoločné scénky s filmovou dcérou Margaret, tie boli aj najdojímavejšie. V jednej chvíli, keď si Rachel utierala slzy, som myslela, že sa aj ja rozplačem. Emócie v tomto filme fungujú dokonale, za čo môžme poďakovať veľmi talentovaným hercom - aj tým detským samozrejme, hlavne malá Margaret bola veľmi prirodzená, a potom tiež hudbe Hansa Zimmera - niekedy sa až divím, ako to ten všetko stihá :-). Páčila sa mi aj retro atmosféra a teda chválim výpravu a kostýmy, až som mala pocit, že film sa naozaj nakrúcal v 70's. Neviem, či sa z "Margaret" stane podobná klasika ako "chlapčenský film" Stand by Me, ale kniha už medzi klasiku patrí. V podstate je "Margaret" úplne pohodový film o trampotách dospievania malého dievčatka, ktoré ešte okrem toho rieši aj iné dilemy. Pekný film, no akosi sa neviem rozhodnúť medzi 3 a 4*. Dodatok: Zabudla som na Kathy Bates, rola babičky jej tu dobre sadla. 70% - 75%.

Přátelé - Rossovy představy (1996) (epizoda)

Legendárnych Priateľov mám vždy na spríjemnenie leta, keďže leto nemám rada. Mám to už napozerané aj od konca :-) a teraz pokračujem tam, kde som skončila na konci minulého leta. Návrat k Friends je niečo ako vrátiť sa domov na staré známe miesto a ruku na srdce, kto by nechcel takých priateľov? V dobe už nenormálnej a pomaly už aj ťažko tolerovateľnej politickej korektnosti tento seriál vyznieva ešte nostalgickejšie a krajšie. Fanúšikovia Star Wars asi dávajú tejto epizóde o hviezdičku viac.

Angličanka - Milovaný (2022) (epizoda)

Škoda, že každá epizóda nebola ako táto!!! Niekoľkonásobné zimomriavky a moment prekvapenia, aký už dávno nie! Celý čas mi hodnotenie tejto minisérie vychádzalo na niečo medzi 3 a 4*, FINÁLE bolo však také fantastické, treba ho až rozdýchať, úplne že wow, takže dávam tie **** no teda! Za túto epizódu dávam samozrejme plný počet.

Angličanka - Puška na bizony (2022) (epizoda)

Cornelia: "You think I'm travelling with hope? Oh, Eli. Just without fear. And you know why? Cause I'm dead already." Najviac ma bavili rozhovory a filozofické úvahy hlavnej dvojice pod hviezdnatou oblohou. Úplne tieto silné slová Cornelie pochopíme až v poslednej epizóde😔.

Angličanka - Raněný vlk (2022) (epizoda)

Zo všetkých epizód ma práve táto bavila najmenej, dej sa mi zdal ťažký na pochopenie, akosi som sa v tom strácala. V čase sme sa vrátili o 15 rokov dozadu, mnohé sa na konci vysvetlilo, dôležité puzzle zapadlo do svojho celku. Interiéry v Londýne sa dali obdivovať, ale predsa len tá úžasná kamera lepšie vynikla v nekonečných a slnkom zaliatych prériach :-). Emily Blunt je v tejto minisérii fakt skvelá, keď sme tu skočili tak výrazne v čase, je veľmi poznať jej vek, darmo na 20 nevyzerá. (pozreté 23.05.2023)

Angličanka - Stezka mrtvých (2022) (epizoda)

CORNELIA: gazing up at a shooting star "If wishes were where we would be, then we would be where we are not." A toto bolo vtipné :-) Cornelia sa zmienila o POCAHONTAS a Eli na to, že kto?😄👍 (pozreté 09.05.2023) 70%.

Angličanka - Co chceš a co potřebuješ (2022) (epizoda)

Možno niekomu pomôžem v rozhodovaní, či pozerať ďalej :-))) Totižto prvá epizóda sa mi páčila tak na 3 a pol* a trošku som o tejto minisérii pochybovala, ALE finále je parádne, ak už nič, oplatí sa vidieť aspoň to. (pozreté 29.04.2023) Vie mi niekto poradiť, aký to bol song na konci tejto epizódy? Niečo o Girl in Trouble🤔...

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Napínavejšie to už snáď natočiť ani nešlo. V Mission: Impossible - Fallout akcia strieda akciu, nevydýchne si ani Ethan Hunt ani divák. Pre mňa tu tých akčných kúskov bolo až priveľa, tak aj preto nezaokrúhlim vyššie. Tom Cruise je skvelý ako vždy, Hunta opäť zahral s plným nasadením a je podarené, ako Ethan Hunt rýchlo beží :-) až by som ho chcela vidieť na pretekoch s Forrestom Gumpom :-). Celý tím hercov aj tých z predošlého M:I hodnotím ako fajn, casting ma celkovo potešil najmä návratom Michelle Monaghan a pridaním Vanessy Kirby. Destinácie mohli byť aj exotickejšie a zaujímavejšie ako Paríž či Londýn, no potom ten napínavý koniec to vyrovnal a to samozrejme nielen kvôli peknému prostrediu - nakrúcané v Nórsku a na Novom Zélande. Táto M: I - Fallout sa mi zdala byť doteraz asi najťažšie splniteľná misia. 4 a pol*. Dodatok: Dopozeraním šestky som aj ja splnila moju misiu🙂 do letnej premiéry nového M: I si stihnúť pozrieť všetky M: I filmy, aby som si už sedmičku mohla vychutnať v kine.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Keby Spider-Man: Into the Spider-Verse nedostal toľko ocenení vrátane Oscara za najlepší animovaný film, bola by som veru prekvapená. Ozaj paráda. Jeden z najprepracovanejších a vizuálne najnápaditejších animákov, aké som kedy videla. Čakala som, že animácia tu bude top trieda, ale aj scenár ma milo prekvapil. Tento Spider-Man nie je to isté a stokrát videné, je to predsa len niečo nové. Už sa teším do kina na dvojku😉. 90%.