Ptáci stěhováci (2023)

Milá rozprávočka nielen pre najmenších. Animácia je krásna a vyniká aj vďaka rozmanitosti a nápaditosti, s akou šikovne obmieňa jedno prostredie za iné. Raz sme v horách, potom vo veľkomeste, nie len tak hocijakom, ale rovno v NYC a tak sa letí ďalej až na Jamajku. Tie výlety a prelety a svet z vtáčej perspektívy sú na celom filme najlepšie. Kino s detičkami. 70%. [Kino Worms].

Famílie - Just Smile (2012) (epizoda)

Sarah: I thought 40 was the new 30! Doctor: Not for your ovaries, no.

Medvěd - Braciole (2022) (epizoda)

S veľkým prekvapením na záver!!! Cool vymyslené a perfektne zahrané, predovšetkým Jeremy Allen White, jednak v tejto aj v predchádzajúcej epizóde. Pomalšie tempo ako aj zmena prostredia sa mi páčili. A hlavne dostali sme dlhšiu stopáž a to sa cení🙂.

Medvěd - Recenze (2022) (epizoda)

Ja som si vôbec neuvedomila, že to bolo natočené na jeden záber! Zaujímalo by ma, koľko pokusov mali :). Toľko napätia a stresu a fu*kin' words v menej ako 20 minútach🙈 čakala som, že najmenej jedna osoba skončí minimálne v sanitke!!! Najviac som si vychutnala ten úvod - zábery z the Windy City, I ❤ Chicago. Celkovo dobrá epizóda, istým spôsobom vrcholná, vrchol toho, keď vám už totálne, ale totálne idú rupnúť nervy! 3 a pol*.

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Najlepšie Oscary od roku 2014!!! Som veľmi milo prekvapená!!! Konečne to nebolo trápne, ani nudné, ani prehnane politicky korektné. Jimmy Kimmel celkom bavil, ale najväčší showman a highlight večera bol Ryan Gosling a jeho ružový Ken❤. Veľmi sa mi páčilo predstavovanie kategórií nominovaných hercov a herečiek, to bolo super👍. Víťazi až tak neprekvapili, celkom spokojnosť až na cudzojazyčný film, boli tam aj lepšie. Potešili aj Billie & Finneas plus zopár mojich ďalších obľúbencov. [archív Pro7]

Dokonalé dny (2023)

Hirajama, hlavný hrdina, sa mi stal inšpiráciou a verím, že nie iba mne. V tomto je sila tohto japonského filmu. Nie žeby mojim snom bolo čistiť toalety alebo mať takéto veľmi skromné bývanie, ale vedieť si takto ako on vychutnávať KAŽDUČKÝ OKAMIH každodenného života a tešiť sa z vecí, ktoré si človek, neustále na iPhone už ani nevšíma. Hirajama stále ešte počúva hudbu z kaziet, netuší čo je Spotify, miluje knihy, dáva si vyvolávať fotky, žije si svoj jednoduchý život a aj keď je sám, je šťastný. Maličkosťami dokáže robiť radosť druhým a aj to ho robí šťastným. Nepotrebuje kariéru, veľký dom, ani len posteľ či kreslo. Skromnosť nadovšetko. Minimalizmus. Všimla som si, že ani telka mu nechýba. Veľmi veľmi sa mi páči tento Hirajama. S akou láskou deň čo deň pracuje. Všetko, čo robí, robí s láskou. Ani jeden premárnený deň. Žije naplno a preto mi je inšpiráciou. Soundtrack je skvelý, najmä Brown Eyed Girl, Perfect Day, Feeling Good. 3 a pol*.

S tebou nikdy (2023)

R.I.P. romantické komédie!!! Trailer nalákal scénkou z Titaniku a krásnym prostredím Sydney, no v skutočnosti Anyone But You neponuká nič, čo by stálo za to. Pre mňa sklamanie!!! Sydney Sweeney je talentovaná herečka, zvyšok castingu bieda. Austrália je môj celoživotný sen, film sa odohráva v krásnom prostredí, ale to nestačí. Hlavná dvojica sama o sebe by aj dokázala baviť, svedčí o tom absolútne perfektná scénka v kaviarni v úvode filmu, ale film zničili maximálne otravné vedľajšie postavy a tým myslím rodičov, súrodencov, priateľov hlavnej dvojky a hlavne trápny scenár, dialógy, všetko. A už ma fakt nebaví, že keď je hlavná dvojica hetero biela rasa, musia to vyvážiť, tak to bije do očí, až je to trápne!!! Trápny film, od ktorého som čakala aspoň priemernú zábavu na úrovni oddychovky. Dávam 1* za Sydney (mesto), za Sydney (herečku), za prvých niekoľko minút filmu a za koalu a áno aj za Titanic. 35%.

Bastard (2023)

The Promised Land alebo Bastard je najlepší film, čo som za posledné obdobie videla. Takéto filmy by mali byť nominované na Oscara!!! Mads Mikkelsen je vynikajúci herec a toto je skutočne výnimočný film, ktorý stojí za pozretie. Môžem len a len odporúčiť. Neviem, či som niekedy videla lepší dánsky film. 95%.

Šógun - Zítra je zítra (2024) (epizoda)

Čím ďalej, tým lepšie. Maximálne pútavé, napínavé, atmosférické. Beriem späť to, čo som napísala u E02 o dabingu, pretože inak by som nikdy nepočula výraz " to pillow with" :-). Ach, ešte dobre, že nové epizódy dávajú po týždni, človeka by to lákalo pozrieť celé za jeden týždeň. Konkrétne u tejto epizódy som si dnes v priebehu dňa všimla, že mala 100%!!!

Šógun - Sluhové dvou mistrů (2024) (epizoda)

Wow, momentálne je Shogun 7. najlepší seriál na čsfd a to ešte iba začal. Prvá epizóda je vždy taká oboznamovacia, v tejto druhej už som sa trošku lepšie zorientovala. Patrím k tým divákom, ktorí nečítali ani predlohu a nevideli ani pôvodný seriál s Chamberlainom, ale keď tak nad tým uvažujem, ten seriál by som si aj rada pozrela. Shogun má strašne veľa kvalít, už tu boli zmienené asi všetky, po technickej stránke super, po príbehovej tiež, herecky si zatiaľ nie som istá Anjinom, ale zaujal ma Rodrigues, ani som v ňom nespoznala herca z The Morning Show! A krajšiu Japonku ako Mariko som asi ešte nevidela🙂. Menší problém mám len s tým, že angličtina je akože portugalčina, takú fantáziu až nemám😄a pri japončine treba čítať titulky, asi by bol teda lepší dabing, hoci ho neobľubujem, no neviem si zatiaľ tú angličtinu odmyslieť. Zatiaľ veľmi dobré!!!!