Nelítostný souboj (1995)

...Jako,po třiceti letech tu něco psát nemá cenu, takže nic psát nebudu ...(*****) ..snad jen že,jestli někdo z vás má svou, řekněme ✓"Top 10 best muvi "✓ což je samozřejmě úplná blbost, když vezmu v potaz fakt, kolik filmů je a kolik jich bylo k vidění...(nemůže tudíž desítka stačit,ale musí být tak minimálně žebříček sto filmů pro sestavení jakéš takés filmotéky...tak tohle přátelé,tohle ..je u mě tak v první trojce ... ..a to už je něco ..                Procentuálně??                 kilo jak vyšitý !!                 💯/💯

Zabiják (2023)

Fin -čro -vino -vi-na ..na entou.. .. těším se tu jak prvorodička už dva metry na prima biják a vono totok.A tak su docela zklamané,ne že by to bylo zase tak úplně blbý ale toho kecání vokolo toho ,toho kecání v tom ..a teď ještě budu kecat já tady .. no ty voe ticho..!! A to si právě myslím že by tomu slušelo daleko víc než hltat každý slovo a pak být v prd*li když zívneš a ztratíš nit.No a ke všemu tomu ten konec ..tak to byl konec a nechápu do teď co tím chtěl básník říct... Záchrana v podobě uchošťoura taky nepřišla a jediný kvalitní skeč s popelnicí ve výtahu je strašně málo.Mazlení a šperkování s každým záběrem je z toho cítit ale jaksi ..to nepadlo na úrodnou půdu..Jako skalní příznivce si to určitě najde ..já to ale nebudu ... Hm škoda tak snad příště Davide.. ..60/100 a to držím hubu..

Nyad (2023)

"...sic určitě nebyla první kdo doplaval z Kuby do Ameriky, páč uprchlická krize umí se sebevědomím a vůlí udělat taky své,holt,jen se s tím nemůže dotyčný "atlet"pochlubit a troufám si říct že sponzory taky nesežene.." ..film jsem si pouštěl s jakousi nejistotou a arogancí, páč koukat na starou lesbu a vrásčitou paní co byla před čtvrt stoletím mojí ✓americanbeautymilf✓a teď je z ní tohlensto.. mě spíš odpudilo než nalákalo na herecké hvězdy.. ..tak bych se tímto trapným leč veřejným způsobem chtěl..vám holky omluvit..a zvolat,brávo,bravo ..bravo belissimo..a ať mě žahne čtverhranka,jesli tu nemáme novou adeptku na Oskara!! ..✓vtipné✓, svižné,✓ dojemné a du si zaplavat.. nejlépe na lachtana.. 85/100

Beckham (2023) (seriál)

Po pravdě,je mě úplně jedno jestli lže on nebo ona,jestli má milenku nebo třicet.. jestli  on je metrouš a ona anorektičeka. Mě úplně odrovnalo to lítání v čase,ty prostřihy na známé tváře, které jsem jako kluk obdivoval,ty usměvavé komenty pánů fotbalistů teď už s pupkem a šedivých.. kteří s odstupem času vtipně a autenticky reagují na dané situace,mnohdy takové síly že jste přímo součástí momentů kdy se psala historie. Že je to něco extra jsem poznal ve chvíli kdy moje drahá polovička pomalu ale jistě zvedala oči od tabletu kde ji ,,bavil" láv aijlend nebo nějaká podobná sračka,(a i když je hodně mladší ročník než já..) ..a o fotbale ví jen to že se to hraje s balónem..a kdybych jí řekl že na šikmé ploše ve tvaru trojúhelníku tak mě to uvěří.. Lidi ..to je špička..já jim nebo spíš jemu tak záviděl..ale tak že to až hezký není,ale na druhou stranu mu nebo spíš jim ,to strašně přeju.. Každopádně ať tak či tak, nemám prakticky dokumetu co vytknout,snad jen že by to mohlo být delší a okořeněné něčím ještě víc pikantnějším než je letící kopačka.. S pokorou sobě vlastní,se hluboce klaním a sledujícím ročníkům 70-80 přeji ať závidí taky ..náhodou je to fajn pocit.. Mám natažený kvér u hlavy a s naprostým  klidem kopu přímák ,kdy mě sleduje celá Anglie a zbytek světa a já vím že musím dát. Skóruju .. 95/100

Oppenheimer (2023)

Spanilá jízda pokračuje,ovšem už jen pro "náročného diváka".V mixéru postav a jmen,jsem si zapamatoval tak dvě.Moje a jeho.(a to bez urážky) Do neustále rytmizující hudby se občas dostal i prvek hororu a ne jednou  v kině řada za mnou v čele s korpulentní osobou hekla.. až se mě položila sedačka do horizontálu .Mladší publikum to bralo spíš jako povinnou školní četbu Jiráska, protože chodili pořád čůrat..asi šli za školu. I když chápu že tři hodiny trvá i cesta do Egypta. A nedivím se.Musela to být pro ně obrovská nuda. Čekat totiž na výbuch atomovky dvě hodiny a pak ještě hodinu poslouchat křížový výslech asi není nic pro Avangers nebo Spidermany. Já měl fantastický až mrazivě vážný pocit že jsem toho součástí...a jsem, ....Protože se to týká každého z nás ať chceme nebo ne. Film bych uzavřel asi takto: ..po obrovské radosti a efourii,nastal globální smutek a strach ..jedna bomba jednu strašnou válku ukončila,aby v zápětí začala jiná,mnohem strašnější a děsivější, která trvá do teď.. .. vzývám nového boha a tím je Christopher Nolan 85/100

Matka (2023) odpad!

Tak prve; se omlouvám že jsem vůbec lezu s nějakou rádoby recenzí, protože jsem u toho vydržel přesně 32 minut a 25 sekund, a za dva; spíš přicházím s vysvětlením proč se do ní její,, milovaný " Beník Afflecků na červeném koberci onehdá ostře pustil ,což neuniklo objektivům fotoaparátů přítomných novinářů a papasviní,a následném propírání v médiích a bulváru. Nejspíš jí řekl ,,co si to zase natočila ty blbá krávo a u toho se i vožral...a vlastně se mu nedivím..!!  Příběh: sekundovým lepidlem utěsnim raněnému ránu hned u srdce stlačenými prsty ale sama se nepřilepím, (výborný) samozřejmě že u toho nejsem ready, mám propíchnutý břicho ...ale bacha sem gravidní. To ale nemění nic na faktu že, porodím zdravou holčičku.Dále strávím dvanáct let v mrazivé divočině ale pořád mám vlasy jak poník od Barbie a nezapomínám ani na make up ,ten je totiž pro agentky v utajení (kór hledané) velice důležitý....(abych zapadla chápete) pak nezbytná helma na motorce pro kaskadérku .. páč sama neumím jet ani na kole...no a samozřejmě nezbytný ale velmi účinný boxing do lehce chycené kořisti co by ji nejspíš v reálu zabil flusnutím. .. končím s Netflixem ...!! Kdo vymýšlí tyhle hovna by se nehodil ani na Novu do Ulice .. ..lidi,povstaňte, pojďme do ulic,takto to dál nejde, vždyť oni z nás dělají úplný ovce.. Sranda samozřejmě ale jedno heslo bych měl.. Chceme vrátit prachy, Vraťte nám prachy !!! :) 0/💯

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Jujky to bylo pčekráčný. !!Konečně horor s velkým H".!! Jasně,je tam pár nedostatků a blbostí  kvůli kterým nemůžu dát plný počet,ale ve výsledku mě to oslovilo,pobavilo a příjemně překvapilo.Vypadá to jako  když se zkříží Tarantino s Carpentrem a výsledkem je přiblblà "Věc z Japonska"od které se očekává velký baff..!! který udělá velký baff!! Na ,, Chatě " jsem vyrostl a troufnu si tvrdit že mě odkojila a zocelila (Lesní duch se totiž na VHSkách dabovaných na koleni jmenoval Chata 1,Chata2) a v pubertě mě oživlá a co chce si dělající ruka pronásledovala až do školy. Kde jsou ty časy :) ?!  Tady hektolitry jahodovýho sirupu, černýho inkoustu a kečupu (který pozor: může obsahovat stopy rajčat) tečou jak v Dařbujánově..potoce a na své si přijdou i wikyfeetfetišisti...Sedí to tam a je vidět kus dobře odvedené práce trikařů a produkce.Jako přidanou hodnotu vidím že kamera neuhne,nikdo si nehrajei s vaší fantazií ale rovnou vám servíruje ty nejhorší obrázky.A pár hlásek určitě zlidoví ..,, máma pase červy " Za mě jednoznačně čistokrevná pětasedmdesátka.!!

Hnüs (2019)

Jako pravoslavného rockera mě to kupodivu nějak minulo tohlensto múví a nejspíš proto že,jak dříve řekla slavná Metallica jejich hudba je na hovno a borci vypadají jak ženský cirkus.Ale samozřejmě že pár písniček znám. Nicméně to budou bezesporu rozkošní muzikusi Protože se ale kolem nich rozpoutalo obrovské davové šílenství,neuniklo to v minulosti ani mé pozornosti. Borcům ale nevěřím ve filmu ani nos mezi vočima, spíš (už dle toho že se podíleli všichni čtyři na scénáři) to vypadá jako omluva nebo snad obhajoba za své činy a né hudbu. Ale i mé zatvrzelé rockerské srdce zjihlo ke konci úplně!!! Neštěstí nechodí po horách ale ....po rockových ,,hvězdách" a tu to platí dvojnásob. Bohemian Rapsody vedle nich vypadají jak vymydlený jeptišky. No,je ale vidět že kluci dostali na starý kolena rozum, otázka zní na jak dlouho. Skvělé zahraný (nemyslím hudbu), skvěle obsazený. Ozzy forever !!!!! 79/100

Spolu (2022)

Film je to sice úplně vo h*vně,ale aspoň už konečně někoho napadlo obsadit Kozuba a ukázat tak naplno jeho potenciál a hereckou genialitu.Jestli si někdo myslí že na Mars se teprve poletí,tak se plete,ten borec už tam dávno je.V případech prv.od.to sice taky někoho napadlo,ale epizodní pidirole emočně vylitýho nácka byla jen promile toho co v tom borcovi asi nejspíš doopravdy bude.Tady se sice totálně odkopal, zahrál excelentně a to tak že Žilkové se nejspíš hlavou honilo dejavu o tom co v pubertě zažívala s Hanychovou . (Jen sranda ,sorry) ale ten příběh...kua,ten příběh. Osobně si myslím že je to celé jen improvizační kostrou.No podtrženo sečteno, Dustin Hofman může být rád že se narodil dřív , páč Rejmena by hrál asi někdo úplně jiny. A budu se  těšit co pro něj napíší dalšího. Třeba nějakou megasvini ,to by bylo :) 60/100

Noční agent (2023) (seriál)

S pokorou sobě vlastní musím říct že,dokoukal jsem to. Po Homelandu a Dvacetčtyřce,které ovšem mají tu obrovskou výhodou v obsazení,se to dalo ...kupodivu skouknout. O napětí tu není nouze,hlava-pata by taky šla. Nějaké ohrané klišé v podobě životnosti nejlepšího kámoše,nebo náhodných veledůležitých postav, není nic neobvyklého. Výběr hlavních hrdinů,no tak tady si si nikdo hlavu moc nelámal,asi radila FBI. Kdo mě ale překvapil a bavila mě byla (nebo spíš je ) ta ruská nájemná zabíjačka co vypadá jak Rami Malek v sukni.O ní asi ještě uslyšíme.To se ovšem nedá říct o českém dabingu. Chytřejší z Vás si dají dohromady dle osobnosti naší top dabingové scény,kdo že to je vlastně ten správný chajzl.Proto doporučuji čučet v původním znění, vyloučí to tak fakt že,cca po druhým dílu budete mít jasno . Jinak bych z toho zase takovou pecku nedělal 60/100