Z jiného těsta (2023)

Jak povýšit trapné situace nad trapnost nade vše?! Pusťte si tento film, který je oknem do společnosti střední vyšší třídy ovšem ne v Americe ale kdesi v utopistickým světě,na planetě Rasistafarián,kde Mini Cooper je levné auto a každý druhý se jmenuje Mohamad Cohen. Kde rasista jsi už jen proto že nejsi a kde sluníčkáři narazí na černý xenofobi ovšem skříženými s hippies a vtipy sršící hlavní protagonisté se smějí a smějí,, a mě se chtělo blejt.Nezachrání to ani Edý,kterej musí být úplně bez lovů když vzal tuhle roli. Trapácký a okatý pokus o smíření dvou nesmiřitelných kultur nevyšel a vyjít nemůže protože je to úplná multikulturní pí*ovina. 30/100

Mayday (2023)

Trochu připosranosti hlavnímu hrdinovi chybí, trochu ,, normálnosti "a to je celá ta chyba. Stojí to a padá s Žérardem ze kterého krom toho že je výborný pilot a kapitán letadla, stříká testosteron na všechny strany.Krom toho že právě hraje tak i lítá,rozkazuje, zachraňuje, obětuje se a hlavně najednou neváhá i  vraždit...Se vším si umí poradit a to i v situacích v kterých je zcela jistě prve a  kdy by se každý nejspíš po*ral.....A takový to mohl být dobrý film. Námět povedený a vcelku logické uvažování všech zúčastněných na obou stranách jen nebýt těch,, hrdinů ". Další z mnoha a mnoha co zůstanou bohužel skouklý jen jednou. 40/100

Pamela: Příběh lásky (2023)

Jako tehdejší nejsexuálnější objekt mé postpubertální touhy,po boku ,,Miče Bjukenena" nebyl snad nikdo v té době kdo by nad ní neslintal nebo neměl doma nedej bože záchranný kruh...obkružující,,pínas ...z Bejvoče"... Tento typ dokumentů obvykle vynechávám,jak z důvodu nezájmu tak z důvodu že je to spíš pro baby.Ale tentokrát jsem musel udělat výjimku..a udělá jsem dobře. Osobně si myslím,pokud Váš život o něčem je, něco máte za sebou,tak to klidně ukažte celýmu světu.No a když za to dostanu dobře zaplaceno,zviditelním se (když má hvězda zapadá) tak jenom dobře. Nevěřím teda určitě všemu co ta voskovka vykládá,ale stojí to za zhlédnutí... Dokumen je příjemným koukáním a příjemným zjištěním že i ,,selebriti"jsou jen lidi a její hovínko smrdí stejně jako moje..ne li víc.  :) 75/100

Physical: Sto statečných (2023) (pořad)

Hra na oliheň ovšem v reálu.Nadlidi pro lidi.Místní bohové a bohyně hození do obrovského proteinového mixéru z jehož filtru vypadne typický Netflixový konzument s vyvaleným pupkem,tedy ..Já....!! Korejci se umí bavit o tom žádná a tady mě to opět baví.Sice nevím kdo je kdo,jestli Kemr Ir Sen nebo Park Suk Unda je ženská nebo borec,ale to se doladí.Svět se multikulturalizuje a my musíme s ním.Jak řekl klasik přizpůsob se nebo zdechni. Vážně,tak k věci.Skvělá postprodukce,to je mazec, nejmíň stovka kamer zajišťující i ty nejvíc nemožné úhly pohledu a to i šikmé.(je vidět že tam sou prachy).Žádný upocený moderátor tlachající vůdcovsky o žrádle nebo penězích,s umaštenou hubou od krevet, prostě nic .. buď vyhraješ nebo mazej.Výtečně to odsejpá a skvěle se to dávkuje. Trošku se jen  bojím že to bude za chvíli  i u nás (nedej bože na Slovensku) v rukou dementní produkce a režie s nudným moderátorem, které s prvním trefeným kroužkem z metrů na kolík, spustí mnoha měsíční šílenství teenagerů a jejích babiček. Korejcům fandím a těm jižním obzvlášť. 9/10

Bledé modré oko (2022)

Chyba je už v samotném názvu filmu, měl se totiž jmenovat ,,Kterak rozesrat slušný námět. =(Režizér měl asi nějakou představu ale střihač mu to pos*al)= Dlouho jsem se u detektivky tak nenudil a to i přes,,nečekané rozuzlení "a dlouho jsem neviděl tak nesourodou dvojici,, detektivů "jako tu na West pointu.. Ponurá atmosféra vás spíš s*re, o žádné chemii mezi herci nemůže být ani řeč a jejich nesmyslné žvatlání nemá konce.Samotný děj nezachrání ani konečná půl hodinka. Těšil jsem se i na Džulijanu,ale ta mě svým hysterickým výkonem sr*la taky.. Podtrženo sečteno, pěkně mě to nasr*lo

Wednesday (2022) (seriál)

Buď krize středního věku,nebo skutečnost že jsem vlastně ještě nedospěl mě donutila zabrousit do adolescentních vod a našmátrat v "přehršli" serošů ten jenž je mému temnému ale něžnému rockerskému srdci nejbliž.A co jinýho si pustit než Edemsnoúce ..? Zasadíte děj do Bradavic,na pozadí dáte detektivní zápletku, ze starých filmů si půjčite nějakýho ,,neokoukanýho" bubáka, přihodíte nějaké ten vtip a vatu vyplníte neznámejma tvářema co mají a nemají charisma. Zatančíte si ... a je hotovo..!! á á á ale bacha..za kamerou musí stát Tim Burton!!!  Pak to má kule, vizuál .. šťávu,hlavu a patu a nějaké detaily v podobě špatného castingu hodíte do ohně... Nemá vůbec cenu se tu rozepisovat co se mě líbilo a co ne,co bylo úplně na nic a co jinak,co geniální a co průměrné..a barák na černo si taky kvůli tomu nenatřu..ale jedno je jisté,TU SE PÍŠE HISTORIE !!, stejně jako já ukazuju svým dětem Arabelu tak ti moji budou svým ukazovat Wednesday..A jestli z nich vyrostou znalci hudby,tedy pravý rockeři tak je vyhráno..Paint It Black od Stounů ..na čelo?.. Rozkoš..! 9/10

Případy 1. oddělení - Loterie (2022) (epizoda)

Jednoznačně jedena z nejslabších epizod.Ne snad proto že vyšetřovaný případ není divácky atraktivní co do brutality,nebo snad že vrah nepodává tak fascinující zapírací hrerecký výkon (jako ostatní doposud),ne snad proto že minimum prostoru dostává Korejs,ale už se nám tu rozmáhá takový nešvar, ...a sice že se stále víc a víc dostáváme do rodin samotných policistů a řešíme,, věci " které jsou hodny tak do detektivek na Nově. Nudné do půlky, nudné celé a jako bonbónek  postřeh: Ostřílená Vrchní státní zástupkyně neví co je Vor v Zakoně? To je fór? Škoda..snad ,, poslední díl dá zapomenout na předposlední a zůstane dál jen pocit z dobře odvedené práce na všech úrovních jako do posud.

Úsměv (2022)

Další v řadě z mnoha: Čekáš bubáka, dočkáš se. Čekáš leknutí,lekneš se.V poslední třetině už jsem lekal já.Jestli je to Váš první skouknutý horor, špica,ale pro nás veterány je to jen ohraná fráze, vykradený námět a nic nového. Přesně ten typ flákoty kdy ,,blbý " trailer je lepší než celý film. Dobrý film totiž žádnou reklamu nepotřebuje, nejlepší reklama je co si řeknou lidi mezi sebou . Tak lidi  49/100

Kde zpívají raci (2022)

Nejen krásná anesteziologička ale i mé tvrdé metalové srdce jihne a budu okamžitě muset doplnit vzdělání.  !! . Úplně se vidím: (jak nepůjdu do práce,nebudu jíst ani pít a možná si dám plínky,nebudu spát, mýt se a vypnu mobil dokavaď to nepřečtu)  ..Ne vážně,ten film má obrovský potenciál a když sem si toho všiml i já :) kolik je tam drobných nuancí,skrytých postav akcí a detailů které se do filmu nemůžou nebo nesmí vejít, tak knížka musí být topovec. Film má všechno : napětí, lásku, příběh,a i happy end. (teda skoro) :( Dal bych daleko větší hodnocení něž připosraně tři hvězdy,ale nechci si pokazit rockovou image...ale i tak 65/100 na drsňáka dobrý..ne? ..ps: nikomu to ale neříkejte jinak hvězdu uberu 🤭🤏

Třináct životů (2022)

Možná proto, že jsem to v aktuální situaci ve zprávách i na internetu vehementně sledoval, možná proto, že jsem viděl nějaký ten dokument (lepší i horší) a možná proto že jsem věděl jak to bylo prakticky krok za krokem jsem nepodléhal žádnému nadšení  či snad zděšení a proto....jsem nebyl ničím do řiti vůbec překvapen. ;( .. A to mě teď neskutečně mrzí. !!  !! !! !! Chtěl bych být v té době úplně odstřihnutý od jakých- koliv informací ohledně ztracených dětí v Thajské jeskyni, protože představa že si pustím tento film aniž bych tušil o co jde tak Vám můžu s klidným svědomím říct že je to počin roku!!!  Samozřejmě,v dokumentech a různých diskusích tam bylo spoustu detailů a lidiček (viditelných i neviditelných) ..spousty informací a tak dále a tak dále..Ale dát tohle vše do bezmála dvou a půl hodinky a to bez srdceryvných a přeslazených scén a hlavně bez okázalého a vlasteneckého amerického happyendu..tak to klobouk dolů!!!  a tleskám ve stoje!!!  Z dětí musí vyrůst minimálně další nositelé Nobelových cen, objevitelé, spisovatelé nebo zkrátka jen dobří lidé kteří si na konci své cesty řeknou, žil jsem dobrý život a zasloužil jsem si druhou šanci...!!!! A tak Vám přeji krásný a spokojený život děcka !!! 90/100