Ripley (2024) (seriál)

Černobílá, ohromně napínavá nuda, která vás vtáhne do děje dřív než řekněte Greenleaf. Velice podařená kamera zabírající snad všechna fotogenická místa u talošů od Benátek až po Palermo. Vyšperkovanost lokací dokresluje i vkusný dobový šatník komparzu a hlavních postav,s možností vidět pohromadě snad všechny tipy automobilů značky Fiat.. Impozantní obsazení (řekl bych v čele s inspektorem) dokonce i dcera [nebo co to je] hudebníka Stinga je velice příjemné překvapení a samozřejmě neskutečně slizký a pomalý Scott. Dlouho dlouho,jsem nedal osmi dílný seroš za dva dni. 75/💯

Kosmonaut z Čech (2024) odpad!

Položme si jednoduchou otázku; proč někdo natočil totok? No, protože třeba knižní předloha nebo povídka nebo prostě námět byl dobrý, zajímavý..A teď si položme otázku druhou: co by se stalo kdyby to někdo nenatočil?.. vůbec nic.. Takže tak asi ...

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Nic ..no .. co už ..fakt nic..Recenzovat seriál cca těsně před cílovou rovinkou se jaksi taky nedá (už jak jsem avizoval po prvním díle.)..ale čučet na to taky ne. Džodý se sice konečně chytá,dá se říci že ví co hraje (pozdě ale přece) ale že vojela půl města  když kdesi v zamrzlým prdelákově ji absolutně nežeru a zase tu máme ten feministický přístup ke všemu ...Ne a ne a ne ..nepovedlo se to protože mě je jedno jestli bude na konci ufo , člověk nebo Ďatlovova lavina ... prostě ženský nezlobte se ale nemáte na to ... nebaví mě to ..40/100 a to fakt ani nepotřebuji vědět vo co go..

Fargo - Season 5 (2023) (série)

Poprvé mě mrzí že nemůžu dát pět(,z úcty k jinému seriálu,) sem Čech tak si poradím a dám 9,5 z deseti :) :) :) Šťavnatá jízda s minimem vaty,zato skvělou hudbou , napětím a humorem, brilantní kamerou a především (do řiti a to především) skvělým obsazením. Nesmím opomenout dialogy,na těch si dal někdo fakt záležet. Mrcha je luxusní, inteligentní ,nafrněná pizda bez kouska empatie. "Oběť" je geniální meggaivr v sukni se silným rodinným cítěním. K tomu si připočítejte pár magorů okolo v čele se skvostně pomalým Vikingem kříženým s Ivánkem z Mrazíka,trošičku těch klaďasů a po devíti hodinách tu máme potlesk ve stoje a i slzička ukápne. ,, když vykopeš hrob musíš dát do něj mrtvolu,jinak je to jen díra " 95/100

Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

Nerad se pletu ale, tady bych byl rád, kdybych se felil. Nejde něco hodnotit po prvním díle jako celek (takže nehodnotím), jen spíš z úcty jako skalní fanoušek a přední nedočkavec,musím reagovat. První řada nasadila laťku tak vysoko že není ani vidět. Takže není divu že čtverku už jsem hltal a to nebyla ještě natočená.Nejvíc mě navnadila na lokaci (Aljaška,jó to je moje) a samozřejmě na Džodý,o které vím že by nešla do žádné chujoviny, její výběr scénářů je famózní. Nicméně,po této prvničce jsem jaksi na rozpacích. Postrádám jaké koliv napětí, postrádám hutnější atmosféru, postrádám prvotní nadšení a těšení se na další díl, postrádám výraznější obsazení hlavních postav rolí detektivů (Džody sorry),a postrádám a to hlavně pocit že sleduji něco výjimečného jako to bylo prve. Zkrátka,doufám že se to nějak odpíchne a já toto budu moct smazat a po skončení série napsat další chvalozpěv a ódu na radost z dobré detektívky. Zatím to ale vypadá na žalmy. Doprdeletoměalesere. 60/100.   ( 1.)

Agent (2019) (seriál)

Freddie Mercury=vstal z mrtvých. :) .. samozřejmě sranda,ale ta podoba ...ta podoba .. O Baronovi je známo že je to skvělý akter, improvizátor a imitátor který rád krade filmy jen pro sebe,ale že ukradne celou minisérii tak to klobouk dolů.. Celé to stojí a padá právě na něm a řeknu vám že, převtělit se do role a pak v té roli se převtělit do další a zase zpět...nó tak to už je jinčí kanónek. Chameleon sežral chameleona. A toho si byli vědomi i tvůrci, protože i když občas chybí jistá dávka dramatičnosti tak vsází vše právě na něj. Historie blízkého východu mě není nijak zvlášť známá,ale chápu že to byl asi obdivuhodný úkol a počin židovského špiona co dokázal vodit celou vládu včetně generálů za oháňku...a není tak od věci natočit o jeho životě "skromný" seroš. Saša stříká charisma na všechny strany,nahoru, dolů a hlavně na východ...a já se příjemně bavil. Dobré to bylo 70/100

Sněžné bratrstvo (2023)

Padesát let od neštěstí a a Uruguayská produkce si dala záležet,aby se nezapomnělo a není se čemu divit. Ona ta celá tragédie ať tak či tak, spíš připomíná zázrak.  Oproti prvnímu filmu (Přežít (1993) slibuje dvou a půl hodinová stopáž že se něco novýho dozvíte. Není to tak úplně pravda, spíš je zde hezky a rozvitě vylíčen kontrast mezi Bohem a přesvědčením že"kanibalizm" bude hodně choulostivé téma. ...Být či nebýt, toť otázka.... Drama sice chvílemi ztrácelo drama ale zese zde nechyběli momenty překvapení a momenty kdy mě ne tak úplně bylo dobře. Není tu žádný tipově přímý vůdce,není tu ani žádný hajzlík,je tu jen hlad,chlad a smrt. A to v panenským prostředí překrásných hor. Jaká to ironie-však.    ((Špína,smrad a krvavé rány,vtesané do těla,,schouleném v nehostinném ráji)).   Škoda jen že se tvůrci nechtěli zabývat aspoň okrajově co bylo po a co po ...ještě o kousek po. Myslím že tam by se kvalitní materiál jistě taky našel. Trošku mě štvala kamera která jakoby chvílemi nevěděla přesně jestli fotit nebo točit. Ve výsledku je to ale stejně fuk, páč jsem byl dojatý stejně jako u Titaniku. Pěkný a dojemný film který si zaslouží pozornost a rozhodně i neupadnout v zapomnění už z úcty k obětem a přeživším. 75/100

Bastard (2023)

Dánský Karel Roden, opět vybočuje z řady. Prakticky si nevzpomenu na žádný film s ním,který by byl na ho*no. Od HONU až po CHLAST,je to vždy nadprůměrný zážitek a co víc, má štěstí na scénáře které vás prostě nutí u filmu a po něm, přemýšlet.Tahle historická perla není výjimkou.Neni tam žádný záběr, žádná scéna, která by neměla využití, která by neuměla co říct, která by byla zbytečná. Boj s vrchností,lidskou omezeností a arogancí, předsudky a strachem,je zde velice jednoduše a dobře zdokumentován. Charaktery jednotlivých postav jak-by-smet. A pro nás sraby,  je to rozhodně jeden z filmů roku, který vám zůstane dlouho v paměti jak hlína od brambor za nehty. 90/100

Maestro (2023)

Racionálně a bez přehánění; ..hluboko pod bodem mrazu.Film dává asi tolik emocí co mrtvola Leonarda, která se musí přímo vrtět v hrobě.Bez napětí, jiskření,jakékoliv chemie mezi herci,velice ale velice nudné, prakticky bez nápadu a co víc, bez dobré hudby která je ve filmu asi tak důležitá jako šatnářka v raketě. Tento veliký pán,tento geniální skladatel by si jistě zasloužil daleko kvalitnější film o svém životě ,než tuhle silikonovou masku, z které není cítit nic víc než ten silikon. Film upadne takřka okamžitě v zapomnění Leonard naštěstí ne.. 20/100 ...těch dvacet je za tu masku ..

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

...Pó ma lu ale s napětím hé zky pěkně rozmo tá á vá me kriminální pozadí a pří í í je mně se nechá vá me uná šet dějem.... a dobrým dějem. ..ale to až do chvíle,kdy ve mě,tedy ,, normálnímu  chlapovi" (povšimněme te si prosím děvčata těch úvozovek),začne hlodat červíček pochybnosti a začnu nahlas uvažovat na co se to vlastně do prdele dívám?... Že je něco "nezdravého " ve státě ženském, mě došlo "až" v druhém díle a s každým dalším dílem jsem se cítil menší a menší a menší a m...a už mlíčím.. .. Jako kopanec do řiti byla každá další scéna, a s přibývajícím časem jsem byl už tak dokopané že jsem byl úplně modré ... Například,scéna kdy holky stojí u kulečníku s pivem v ruce a horlivě debatují,mě tak dokonale zarazila do postele že mě to i automaticky zakrylo hlavu .... Když paní detektivka řekne kolegovi, ještě jednu fotku prosím,zní to jako facka a když to zopakuje tak další dělo do ksichtu... Víc už si radši nevzpomínám. Jen podpantoflák a úplné debil si nemůže nevšimnout co se to tu děje... .. Ženská v tomto materiálu,je buď hrdinný detektiv,nebo hrdinná přicmrndávačka,nebo ještě líp, hrdinná oběť.. Oproti tomu muži, buď neschopní, sebestřední, milující,ušláplý stážisti,nebo ještě líp,rovnou zrůdní, ničeho se neštítící pachatelé, neschopní pacoši. Věřte nebo ne ale já sem ten poslední xenofob a MÄN SOM HATAR KVINNOR na světě,ale tady ,tady ste mě pěkně nasralo ,vy něžná stvoření.. Mimo zápis: ... Nechápu ale vůbec,jak může dát někdo pět hvězd a ještě tvrdit mimo jiné že Thrue Detective je sračka.. ..tak vy prosím vás,kterých se to týká, jděte do ...do hodně velké dálky od mě.. PS: já sem u maminky,přijedu až se mě bude chtít,pivo máš v lednici a večeři najdeš na straně 68 v kuchařce na polici... .. věnováno Colette  55/100