Nene (2022)

Recenze,recenze, ...ježíši zase recenze...no a ve výsledku houno..a to je Vás tu (nás) :)25.000  Víte co ? Já se na to mrknul sám i bez recenzí..a můžu Vám s klidným svědomím říct že i přes nudnosáhlou stopáž, limitující produkci a nikterak oslňující herecké výkony..jsem se nenudil..ba dokonce si troufnu říct že si to dám znovu. Pokud čekáte múví typu Den nezávislosti,tak to asi ee,ale přátelé zelení, žlutí,nebo snad modří... vždyť už i vláda Spojených států řekla že to byl meteorologický balón,nebo snad ne ne ne .. Dobré to bylo ..fakt 69/100

610 metrů nad zemí (2022)

Survivor? Bez moře? Bez žraloka?? ale za to vysoko? Může být..!!! Film chce aby se u něj přemýšlelo,..Jak bych asi já reagoval v té dané situaci..? Co bych měl vše po ruce a v hlavě? Co bych udělal jinak?  Vám to řeknu naprosto přesně,,,,!! vůbec nic ;!! bych nevylezl za ,,A" ani přes plot,za ,,B"by mě to ani nenapadlo že je někde nějaké komín..!! a za ,,C"to už radši toho žraloka.. :) Vžít se do role scenáristy,kdy jste sice pořád v jednadvacátém století ale přesto 600 m vysoko na něčem co velikostí připomíná cigánský satelit ve sqótu kdesi u Košic,tak klobouk dolů za to že ho to vůbec napadlo,a pukrle za dotažení ke konci. A půl hvězdičky dám za holky...s chlapama by to asi bylo nudnější.. Takže jo .. Příjemné koukání a adrenalinek v obýváku.. Cajk 69/100

Predátor: Kořist (2022)

Generace (jako já) odkojená Predátorem, Vetřelcem atak dále..atak dále,musí zdvořile a bez větších potíží uznat že                 ,, jedničku " asi už nepřekoná nic a to hned z několika důvodů. Představte si triky v době ve které se natáčelo (rok 87) dosavaď nevídané. ..,připočteme výjimečně jednoduchý a fungující scénář,lokalitu a v neposlední řadě obsazení, na tu dobu hvězdné..a to vše bez větších marketingových aktivit. Na Kořist jsem se těšil už měsíce dopředu a to je možná celá ta chyba. Sladké nevědomí se nekonalo. Nezůstal jsem stát v němém úžasu, nekrotil své mužné ego k mohutnému fandění křehké děvy,jako to bylo prve s Arnoldem kdy jsem byl ochotný mu přes obrazovku hodit z obýváku aspoň vzduchovku...a nepouštěl si dokola úvodní,, vrtulníkovou " hitovku..  Indiánský Predátor má jednu jedinou chybu,nebyl natočený jako první!!!  byl až až až,ale z těch až až je nejlepší. Inteligence jeho nikterak velká,ohavnost a držťka strašlivá, způsob likvidace kořistí luxusně brutální. Pravý opak jeho nekořisti..a výběr lokality hodně šťastný,scénář opět lichotivě jednoduchý. Snad jen určitá nedokonalost triků a jazyk aktérů, no tak (ruku na srdce) na tom by se dalo zapracovat. Ale ....... jinak dobrý..fakt..75% zcela jistě.. Mimo zápis: na dalšího se ale už radši těšit nebudu:)

Projekt Adam (2022)

Filmy o cestování v čase jsou vždy takříkajíc filmy na tenkém ledě. Tady to platí dvojnásob.Tento je nesrozumitelný pro mě a dozajista to nepochopí ani publikum k tomu určené,tedy 13+...a vlastně ani nemusí.. Zachraňuje to tu Ryan který je zábavný, vtipný, chytrý a nějaký reaktor a červí díra tu hraje jen rozmazaný komparz.Trošku mě zamrzelo že se občas ztrácí svižnější tempo v naprosto zbytečných dialozích a o pochopení teorie relativity tu nemůže být ani řeč. Taková jednohubka pro čerstvě náctileté (na nedělní deštivé dopoledne) o které se ale dlouho mluvit nebude.. Škoda,filmy s touto tématikou mě vždy baví,tento ale ne. ..45/100 tak nějak se zavřeným okem...ale co už, jsou horší věci na světě..!!

Spiderhead (2022)

..Ajajaj,tady nám to zaskřípalo (au,au)a to tak, že mě tento nervy drásající film,vyhodil plombu z šestky vlevo nahoře. Ovšem,ne že by to bylo tak výtečný psychodramatickoakčníkrimidrama,jak se může na první pohled zdát,s výborným hereckým obsazením, ještě lepší režií a tématem které by mohlo (MOHLO!!!!) mít potenciál..!!Je to paskvil,nedoladěný,odfláklý, těžce podprůměrný a nebýt těch hereckých výkonů mohl bych mít tu plombu celou.Chrisi ...?! Ty voe ,co si to tam hrál? Kosinski,ty si unavený z TopGunu , chápu,ale proč do toho tahat filmové hvězdy první třídy, které pořádně neví co mají hrát ?!?! Podtrženo sečteno, chtěl bych vrátit prachy!!!  .. hvězda za nápad

Moonfall (2022)

POZOR SPOILER ! ! !..to je neskutečná turboblbost ! ! !

Klan Gucci (2021)

Před léty jsem zaregistroval reklamu na Gucci Guilty na YouTube a v minutovým střihovým šotu se v hlavní roli blejsknul Jared Leto.Reklama splnila účel a já jednu kazetku dostal na vánoce... Že ale budu zažívat vánoce i letos v únoru sem nečekal...!! Ten bombarďák se tu doslova vodkopal, na můj (a nejspíš i jeho )vkus tu dostal strašně moc prostoru a v každém záběru velice profesionálně exceluje..Převleky mu sedí a je to přesně ten typ aktéra kterýmu dáte mýdlo a on vám zahraje sprchu. Ostatně, celý casting tu byl hodně šťastný..a to do posledního gučiho.A samozřejmě je vidět že, starému pánovi se do důchodu vůbec nechce, páč po Posledním souboji tu máme další peckózni režijní počin. No nic přátelé, valím si koupit jednu pěknou,nablejskanou kabelku...už sem ji potřeboval a doufám že v galerii strávím víc než jen 164 minut. :):) 75/100

Devadesátky - Kleopatra (2022) (epizoda)

Prohulený hospody,nemocnice i kanceláře, všudypřítomná mastnota na stále ještě komunistických umakartových stěnách.Lidi tahající všemožnou veteš na zablácený burzy a obraz Havla v každé třídě.Hnusně šedá je tady barva devadesátek.!!! Dokumentárně,krok za krokem,bez chybičky natočený, až neuvěřitelně uvěřitelný. A (zatím) v každým díle jedna peckózní figurka za druhou.Slezáček,Zavadil... kalaním se pánové.!! 90/100 PS: ať už je neděle!!

Bod varu (2021)

.. Povedená sonda do jednoho (teď už) tříhvězdičkovýho ,,stejkovýho baru" ,natočeným na jeden nádech.. v divadelním prostředí a tempu. Každá z hromádky jednotlivých postav má svoji duši,funkci a hloubku která se až nápadně podobá životu kolem nás.Autentičnost, místy surová ale hlavně jednoduchá a pravdivá,Vás vtáhne do děje neděje a pravdivě vykreslí jednu šichtu v hospodě kterou ale dnes na instagram určitě nedají... :) Do hospody se lidi nechodí nudit a já se nenudil.70/100

Dámský gambit (2020) (seriál)

Anička má ty oči tak daleko od sebe že, ještě kousek a byl by zní Karel Gott ...ale těma kukadlama, který jsou (já nevím) škaredý, hezký.. ?!? utáhne sama cejel sedmi hodinovej seriál...!! Je mě úplně jedno jestli je to o kurzech pletení pro pokročilé, pečení sušenek nebo o dalších strašně zábavných tématech jako například hra v šachy.Mě to pletení neskutečně bavilo, vizuálně proháčkovaný, sexappealem stříkající a do prdelky sem vůbec netušil jestli to tedy nakonec upeče s karamelem,medem a čokoládou, nebo jen posypané sezamovýma semínkama. S ingrediencemi které chuderka měla k dispozici to upekla famózně..!!! Mana nebeská 80*/100