• Pohádka

Život pro Jana Kašpara (1959)

Napínavý boj o lidský život. Martin Růžek v roli majora armády, který se v obtížné osobní situaci zachová příkladně a prokáže zlaté srdce. Ale nezodpovědný přístup Peterky, který se napije rozpouštědla a nikomu nic neřekne. Maminka vedle v kuchyni smaží řízky a on se jí nezeptá, co že to je v té sklenici. Pomáhat lidem v těžké situaci by měl být hlavní (a jediný!) úkol vojáků. Zde se zachovali na výbornou. Holišové to stále sluší, ale už to není taková kočka jako v o rok starším filmu Škola otců. Trvalá, pár kilo nahoře - celkem rychle se začala měnit v tradiční maminu, jak jí všichni dobře známe.

Žízeň (1949)

„A vy zajedete do cihelny a koupíte tam všechny trubky. A maj po vodovodu.“  - cha cha cha. Jediným tématem je vodovod. Vodovod na všechny způsoby. Film se odehrává asi tak ve dvou až třech dnech. Za tu dobu se vodovod stihne vymyslet, naplánovat, schválit, vyměřit, postavit a přes zákeřné diverzní akce kapitalistů i spustit. Pěkný výkon zde předvedl Vykypěl. Ve 37 hraje sedláka fakt skvěle. Bek tradičně v roli rázného a usměvavého chasníka. Některá jednání a motivace postav jsou fakt podivná. Škoda zbytečného klení ("sakra" x 100). 30 %

Žižkovská romance (1958)

„Slunce si představte jako obrovskou kouli žhavých plynů.“ „Na vánoce se vrátíme.“ Olárová se mi nelíbila. Ani herecky ani vzhledově. Do role se nehodila. Valovy falešné úsměvy. Odvážná maminka nechává kluka na vychování extrémně přestárlému strejdovi. Krásný a super originální závěr filmu.

10 pravidel jak sbalit holku (2014) odpad!

To bych blil, co se teď točí. Drogová doupata, vysmažení narkomani a k tomu vyžehlený Donutil s vizáží démona. Trapné vtipy založené z 90 % na tom, že se tam potácí zhulené zombie. Půlhodinky stačilo.

2001 maniaků (2005)

S maximálním sebezapřením jsem to dokoukal. Obyvatelé skanzenu Příjemné údolí se neustále křečovitě usmívají a jen tak mimochodem servírují hostům ze severu bárbekjů z masíčka podivného původu. Ti se olizují až za ušima. Když jenkyjům konečne docvakne, že je jižanští osadníci nemají příliš v lásce, je už veškerý odpor marný... Velmi nepovedený "vtipný" "horor".

3:15 zemřeš (2005)

Další málo strašidelný horor. Přitom předloha obsahuje tolik děsivých událostí. Ledabylým zpracováním se autorům filmu podařilo vytvořit nezáživný slepenec několika rádoby děsivých scén. Proč se třeba film odehrává v létě? To jako v létě nelétají mouchy? Film bez jakékoli atmosféry. Katastrofální převedení knihy na filmové plátno.

4teens (2011) (seriál)

Po prvním dílu u mě panovala velká nespokojenost a rozhodnutí udělit nízké známky. Od zatracení seriál uchránilo dobré obsazení včele s Paty Pelikánovou, která mě provedla vtipným a dobře zahraným seriálem až k závěrečnému udělení vyznamenání v podobě velmi nadprůměrného ohodnocení.

48 hodin v Paříži (1988)

Toho absurdního dramatu je tam více, než by byla přijatelná vtipná mez. Bohužel to není komedie, myslej to smrtelně vážně.

5 milionů svědků (1965)

Povedená píseň od Filipovské. Symbolika: 1:18:02 – Munzar – skrytá ruka; 1:20:40 – Lukavský – skrytá ruka (skoro minutu); 1:24:04 – Břežková – one eye symbolism.