Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

• 28.6.2017  21:35

Plně našlapaná, zábavná, hláškami přeplněná akční jízda, která nezastavuje a udržuje si štýlo až do konce. SCÉNÁŘ/5 POSTAVY/4 HUDBA/3 VIZUÁL/4 AKCE/4 = 20/25

• 24.6.2017  22:21
    Vyvolený (2000)

Film, který vás donutí nad ním přemýšlet po celou dobu a pomalu se noříte hloub do příběhu, který stále nabírá na dramatu. Skvělý filmový zážitek už jen kvůli skvělé hudbě, která dokáže vykouzlit zapamatovatelný a hluboký moment.

• 23.6.2017  19:37

Spielbergův blyštivý diamant, který je vrcholným snímkem svého žánru. Dobrodružná, nikdy neokoukaná, jízda, díky které šlape celý film až do konce.

• 23.6.2017  19:30

Dokonalý trik je prostě dokonalý...

• 23.6.2017  18:24

Napřed sympatické béčko s béčkovými výkony, ale posléze začne ztrácet dech i atmosféru a přijde neuspokojivý konec, který mě nenadchl.

• 22.6.2017  21:51

Velkolepá dobrodružná podívaná, kterou ale kazí několik zásadních věcí. Postavy tu jsou ploché jak kdejaká třináctka a nezachrání to ani Jackson, který si tu najde pár momentů, ale jinak velká bída. Většina z nich vystupují spíše jako krmení pro monstra, než jako nosné charaktery. Atmosféra pokulhává mezi dramatem a odlehčenou komedií a nikdy to nejde dohromady. Naopak se povedli akční scény, které tu jsou zábavné, přehledně natočené a nabízí několik zajímavých úhlů kamer. Navíc vše vytvořeno počítačem vypadá věruhodně a ne odfláknutě. Rozhodně lepší než Godzilla. SCÉNÁŘ/3 POSTAVY/2 HUDBA/3 VIZUÁL/3 AKCE/4 = 15/25

• 1.6.2017  22:46
    Rohy (2013)

Překvapivě, nebojím se říci, nadprůměrný snímek, který je velmi dojemný, dramatický a i občas i krásně lidský. Trochu drama, detektivka, komedie a občas i špetka toho hororu. Nacházejí se zde silné momenty, které doplňuje skvělá výrazná hudba a jedná se o jeden z nejlepších rolí Daniela Radcliffea. Drama je tu ždímané někdy opravdu intenzivně a najde se tu místo i pro emočně vypiplané scény, které zkrátka fungují. Nebýt trochu přeplácaného finále, zanechal by snímek lepšího dojmu, ale i tak říkám...skvělá práce!

• 25.5.2017  20:53

Příběh mě do dění nedokázal vtáhnout, tak jak jsem doufal. Pátý díl Pirátů mě přišel už lehce sebe parodický a chvil osudovosti a napětí jsem se dočkal málo kdy. Skoro vůbec. Johny Depp tu přehrává nejvíce ze všech dílů a spíše už připomíná šíleného Kloboučníka. Zároveň každou minutu šlehá jednu hlášku za druhou, ze kterých je nakonec vtipná jen jedna. Hlavní záporák je lepší, než posledně a kdyby dostal více prostoru a měl by víc co hrát, byl bych spokojen. Ale je vidět, že si ho Javier Bardem aspoň užívá a tu roli mu věříte. Co se týče hudby, tak ta je dobrá, ale přijde mi jen jako seskupení všech známých motivů z minula do jednoho filmu. Co je ale potřeba pochválit, je vizuální stránka věci. Film stál 400 melounů a je to na něm vidět všude. Těžko najdete záběr, který by byl odfláknutý nebo nedodělaný. Co potěší je honička ve městě na Sv. Martinu, kde vše vypadá díky krásným kulisám realisticky a je zábavně natočená.

• 17.5.2017  21:46
    Absolvent (1967)

Jedno z nejlépe vykreslených vyvíjení hlavní postavy ve filmu od začátku do konce, se znovu skvělým Dustinem Hoffmanem.

• 11.5.2017  22:24
    Rozpolcený (2016)

Příběh dokáže zaujmout svým námětem a pestrostí různých scén, ale z celého filmu jde vycítit, že by šel natočit lépe, zajímavější a poutavěji. Sice se jedná o dobře odvedenou práci, která má své silnější momenty a potenciál na film roku, ale celé to vypadá lehce odfláknutě. I tak si tu roli James McAvoy evidentně užívá a rozhodně se nejedná o promarněný večer u filmu.

• 8.5.2017  21:40
    Věc (1982)

Skvěle napsaná sci-fi, která i když jde po vzoru Vetřelce, jde si svou vlastní cestou, je originální, přináší s sebou něco nového a dokáže se vyhnout srovnávání s právě zmíněnou Ridleyho sci-fi klasikou. Atmosféra každou minutou houstne, děj se nevleče a přichází se spoustou překvapení, lekaček i hororovými výjevy, které jsou prostě dokonalé a nemálo mladších diváků by z nich mohlo mít mokré sny. Právě hororové scény a kreatury, které tu vystupují, jsou výsledkem skvěle zvládnuté práce maskérů, která si tu zasluhuje asi tu největší pochvalu.

• 7.5.2017  22:21

Intenzivní, zemitý až syrový, napínavý a působivý western, který má co nabídnout. Dialogy napsané na jedničku a baví (skoro až Tarantinova stylu), charaktery dobře vykreslené, fandíte doslova všem, se všemi se dokážete ztotožnit a každý je sám o sobě zajímavou postavou. Najde se tu místo jak pro špetku nadprůměrného humoru, tak i pro nepříjemné až neojediněle hororové scény. Celkově je film velice atmosféricky, až na finále, kdy bych si přál možná trochu přitlačit na pilu a vyždímat ze scén více emocí, ale jinak je to na jedničku odvedená práce, kterou by měl každý vidět, protože to stojí za to!

• 6.5.2017  22:10

Nudná, ukecaná a hypnotická konverzačka, která své tempo drží až do finále. Většinu scén se díváte na rozhovory mezi úředníky a vojáky a ani náznak napětí nebo nějakého zajímavého prvku se tu prostě neukáže. Většinu filmu sledujete dění řešení celé situace v kancelářích a do toho proběhne pár scének z letadla. Spasení přijde v podobě našlapaného finále, kdy se i dostavují i hlubší a výraznější emoce. Zdálo by se, že právě finále filmu přidává nějaký ten bod navíc, ale na mém hodnocení to nic nemění. Většinu času se totiž díváte na scény bez napětí, bez hudby (až do finále, kdy se konečně jaký ten dlouhý tón ozve) a s nic moc kamerou.

• 3.5.2017  22:01

Je to větší, o hooodně šílenější a hlavně ambiciózní ve všech směrech. Triky jsou tu nepřehledné, stejně jako nudné akční scény bez napětí. Zároveň se tu objeví ty největší CGI zvěrstva ze všech Marvel filmů i celosvětové kinematografie vůbec. Zde zapomeňte na nějakou logiku nebo fyziku. Šílenosti (hlavně ve finále) se objevují neustále, ale zaručeně baví a nemůžete říct, že jste "tohle" už viděli stokrát. Neviděli. A to zaručeně. Retro soundtrack, na který jsem se těšil, tu je fajn, ale už ne tak jako v jedničce. Humor je většinou průměrný až trapný, ale i tak se najdou světlé stránky v podobě Grootova skotačení, které jsem si opravdu užil a smál se. Postavy stále baví jako minule a vyvíjejí se dobrým směrem. Závěrem říkám, i přes všechny vyřčená negativa, že snímek v klidu baví a nikdy jsem se vůbec nenudil. Ale zkrátka je to podobný film jako druzí Avengers. Všeho víc, digitální bordel všude a žádnou scénu, kterou chci znovu vidět, bych nevypíchl, až na konec, který je dobrý jako v jedničce. SCÉNÁŘ/3 POSTAVY/4 HUDBA/4 VIZUÁL/3 AKCE/3 = 17/35

• 30.4.2017  22:19

Jedno z nejpůsobivějších natočených děl vůbec. Neuvěřitelně působivý snímek, který vás hřejivě rozesměje i na místech, kde to nečekáte, ale zároveň v sobě ukrývá silné drama, které občas i šokuje a přináší tím nezapomenutelný divácký zážitek. Robert Benigni si to tu užívá a je vidět, že si svoje vlastní dílo natočil podle sebe, tak jak přesně chtěl. Tleskám a hlásám BRAVO!

• 30.4.2017  17:56

Povedená nezávislá komorní westernovka s jednoduchým příběhem, který bez problémů na dvě hodiny zabaví a utíká rychle. Postavy tu jsou krásně vykreslené a všem fandíte. V realistické akci se najde místo i pro větší drama i nějaké to napětí a nakonec dostanete fajn podívanou, která dokáže zanechat hlubší dojem.

• 29.4.2017  22:27

I když se člověk v akčních scénách moc neorientuje a jsou lehce nepřehledné, jejich epičnost dosahuje vysoké úrovně a dělají velký dojem. Vizuální stránka je zajímavá, ale toho umělého zeleného pozadí se málokdy zbavíte.. Kamera je zde bezvadná. Zabírá dění z originálních úhlů a vytváří ze scén nádherné výjevy. Ve výsledku se v příběhu pořád něco děje a je na co koukat, takže dávám (ke svému překvapení) čtyři nečekané, ale zasloužené hvězdy.

• 28.4.2017  21:24
    Prometheus (2012)

Průměrná lehce mdlá sci-fi, která více méně neomrzí, ale rozhodně ani nenadchne. Některé scény přímo křičí po lepším zpracování a dialogy s celou atmosférou též. Zvraty tu fungují jenom na půl a po konečném shlédnutí si říkáte, co vám snímek dal. Následně zjistíte, že nic. Jediné co se tu dá vychválit jsou krásné uvěřitelné a detailně postavené kulisy a hezká hudba. Pusťte si místo toho prvního Vetřelce a dostanete zhruba to samé, jen 100x lepší a záživnější.

• 27.4.2017  20:58

I před 3 hvězdy se jedná o svěží rychle ubíhající podívanou, za kterou se nemá kdo stydět. Ano, kdyby měl příběh v rukou Cameron, určitě by si poradil lépe a z určitých scén by vyždímal mnohem více napětí a vypiloval na jedničku. Plus se tu objevují akční scény, které se nepyšní zrovna excelentními efekty a na některých místech je to dost vidět. Ale i tak se o vyloženě špatný snímek nejedná a najde se tu místo i pro humor. I když předchozí díly byli natočené lépe, rozhodně se trojka Terminátora předvedla v tom lepším světle.

• 24.4.2017  21:38

Vydatné pestrobarevné dobrodružství s hezkým grafickým pojetím, poutavými hlavními postavami a fajn písničkami (doporučuji originál). Ke konci se už příběh stává lehce předvídatelným, ale i tak má své silnější i zábavné momenty a tím se zařazuje do řad těch lepších a originálnějších výtvorů od Disneyho.

• 24.4.2017  19:28

I přes fakt velmi oceňovaného hororu, mě dokázal tento snímek dokonale znudit. V jednu chvíli dokonce i uspat. Příběh, i když dobře napsaný, mi připadá lehce odfláknutý a co se týče napětí či prohlubování diváckého zážitku, toho jsem se nedočkal. Přes nadějné téma, je toto průměrná podívaná, u které budete mít pocit, že z toho šlo vyždímat mnohem víc a budete litovat, že jste si nepustili Osvícení.

• 23.4.2017  21:03

Nádherná česká klasika všech klasik u, které jsem litoval že jsem ji dlouho odkládal. Stejně jako skvěle napsaný příběh se tu objevují i legendární hlášky a tyto dvě věci dohromady dávají zábavnou podívanou, kdy se nebudete nudit ani na minutu, Plus Josef Kemr si to tu nejvíc dává.

• 17.4.2017  08:48
    Birdman (2014)

Nádherně působící drama, které chvílemi může být málo náročné, ale o to víc vás vtáhne do příběhu. Dialogy jsou na jedničku, příběh spolehlivě baví, postavy dobře vykreslené a především nevídaná originální práce s kamerou. Michael Keaton je tu super. NEUVIDÍTE, NEPOCHOPÍTE A NAOPAK

• 17.4.2017  08:45
    Saulův syn (2015)

Nezáživná, nezajímavá podívaná jak příběhem, tak scénářem a hlavně dialogy. Drama tu na mě moc nepůsobí a citový dopad žádný. Plus hlavní hrdina je opravdu špatná postava bez charakteru, nudná a zoufalá. Nechápu, jak toto může mít vyšší hodnocení, než o tolik lepší Birdman. Velké zklamání.

• 12.3.2017  22:39
    Whiplash (2014)

Jeden s nejvíce emotivně přesahujících snímků, co mé oči kdy viděli. Za mě mistrovské dílo s chytrým a zábavným uchopením, výborně zahranou postavou J.K Simmonse a scénami, které dokáží vykouzlit údiv, hněv a hlavně zášť neuvěřitelně silným působením. Výsledkem je emočně silná podívaná s gradujícím finálem, které to celé vystřeluje do kvalitativních výšin ke hvězdám.

• 9.3.2017  22:40
    Rivalové (2013)

Kvalitativně výborně natočený snímek o lásce ke sport i životu, přátelství i rivalitě a vítězství i prohře. Film vás na dvě hodiny v pohodě zabaví, vytvoří silné emoce i hluboký zážitek z finále. Akční stránka v podobě závodů je jak silně napínavá, tak i emočně vypiplaná na jedničku. ( A odpustil jsem si u ní i přestávku na vyprázdnění :D )

• 8.3.2017  23:19

Nádherně pojatý příběh s jednoduchou pointou a skvělým scénářem, který vás neustále baví a nenechá vás nudit do poslední minuty. Postavy jsou skvěle napsané (Robin Williams tu hraje zatím mou nejoblíbenější roli) a z celku si i něco odnesete. Film v sobě nese jednu a tu samou myšlenku dokola, ale její řešení baví celý film, až do konce. Skvělý film na nenáročnou podívanou.

• 1.3.2017  23:01

Rozlučka s Jackmenem a Stewartem dopadla důstojně a ve velkém stylu. Snímek je hodně atmosférický. Svou kvalitu si udržuje celou dobu a nepolevuje, Drsné erko je zde využité na plno a lépe, než v Deadpoolovi. Akční scény jsou natočené na jedničku a jsou asi největším kladem filmu. Akce je natočena přehledově a malá X-23 tu předvádí zábavnou vražednou choreografii. po dlouhém roce a druhém shlédnutí jsem snímek konečně docenil a vzdávám holt skvělému Jackmanovi, Stewartovi i mladé Dafne Keen, kteří si to vše uhráli bez problému a předvedli skvělé výkony. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/4 VIZUÁL/4 AKCE/5 = ODVÁŽNÁ DRSŇÁRNA KTERÁ VŠEM KOMIKSŮM NATRHÁVÁ PRDEL

• 13.2.2017  22:24

Dobře zpracované dílo, které mě sice totálně nenadchlo, jak jsem čekal, ale i tak si zaslouží respekt. Výrazná hudba Thomase Newtona je říznutá známými hitovkami, skvělá režie, scénář, šokující finále a hlavně pointa...dělá tento film výjimečným.

• 12.2.2017  22:34

Průměrná "komedie" s otřepanými vtipy stylu Zdeňka Trošky, která se snaží hrát na zábavnou notu. I přes to všechno to má své "světlé momenty" a párkrát jsem se dokonce i smál. Film stále něco nabízí, v tempu nepolevuje a tak se z toho nakonec stává snesitelná komedie na vrcholu průměrnosti.