Absolon (2003)

Můžeš poslepovat spoustu dobrých inspirací do jednoho díla, ale stejně to nebude dost dobré. Viděl jsem tam hodně Matrixu (všude sluneční brýle, krátké zrychlené záběry s pohybem kamery), ale nepřiblížilo se mu to ani po kotníky (myslím tím zpracováním některých pasáží). Je to epidemiologické drama z blízké budoucnosti, kde se pořád používá jehličková tiskárna. Scénář je děravý, nudný, postavy jsou ploché a nezáživné. Bohužel to není ani béčko, nad kterým se můžete zasmát, takže vlastně nevím, co má ten film do sebe. Lamberta, který už dávno zaprodal duši odpadním snímkům? Perlmana, který tam má pár minut a stejně je uveden jako jedna z hlavních rolí? Doktorku, která se skoro svlíkne a ukáže nám, zda nosí o číslo větší podprsenku (a nakonec neukáže ani při erotické scéně!)? No moc tam toho nebylo. Ta jedna hvězda je za zajímavá námět měny - času, který můžete utrácet za spánek, cigára nebo kondomy. Bohužel ani ten námět nebyl dobře uchopen...

Dobrodruzi z velkoměsta (1991)

I po více než dekádě jsem se znovu bavil při dalším shlédnutí. Těch vlasů už mám míň a hledání smyslu mužského života je mi blíž a blíž :-) uvolněný film se spoustou vtípků. Ideál na sobotní večer.

Ztraceni - Série 1 (2004) (série)

Viděl jsem to před 15 lety, kdy ještě nebyl seriál dokončen a já se neprokoukal až do finále. Mám to tedy jako rest a rozhodl jsem se to znovu prubnout. Dali jsme si to s ženou s českým dabingem a celkem dobrý. Některé díly jsou natahovaná kaše, ale to už tak u seriálů bývá. Mysteriózní podhoubí se postupně rozkrývá, ale ve finále nás pod pokličku nenechá moc nakouknout. Pamatuju si pár střípků z původního shlédnutí a tak jsem byl o krok napřed před ženou, ale těším se další sérii, která to zase o kus posune. Z hodnocení to vypadá, že to má sestupnou tendenci, ale lze to asi vyhodnotit až po samotném finále.

Božena (2021) (seriál)

Kdyby tam byla jenom Kameníková, tak to možná má větší šmrnc, ale druhá půlka "ságy" pro mě byla jak herecky, tak příběhově naprosto plonkovní. Nerozumím tomu, proč to nesestříhali na dva díly, ale museli to rozpliznout na 6 hodin. Většina z nás tak maximálně ví, že Němcová napsala Babičku, ale o jejím životě víme zbla. Proto asi celý národ zaskočila její promiskuita, sobeckost, tvrdohlavost a celý její bohémský život. Ať už to tak bylo nebo nebylo, těžko se na to koukalo, protože ji prostě vnímám jako tu paní co plete a kouká na vnoučata, jak si hrají s káčou. Je to tedy možná problém můj jako diváka, že jsem to nedokázal zkousnout, ale i přes to, bych ocenil kratší stopáž a možná bych to vnímal přece jen jako biografii a né touhu vyslovit mega příběh, který zase tak neobyčejný není.

Operace mé dcery (1986)

Jaktože to má jenom 54%? Vždyť to bylo super dramatické a emocionální! Kdyby to bylo jen o té operaci, tak budiž, ale proložení životními příběhy tří protagonistů se suprovým řešitelem Harapesem bylo za mě na 4 hvězdy. Jdu si přečíst ty perly místních kritiků.

Obchodník se smrtí (2005)

Shlédnuto znovu po více než dekádě a pořád je to pecka. Borec, který prodává nemorálně zbraně komukoliv kdo zaplatí, dělá špinavou práci, za kterou mu potají děkuji i ti nejmocnější. Války byly, jsou a budou a můžeme jen doufat, že na každé prase čeká někde ten jeho pomyslný řezník.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Asi nemám co bych vytknul a nevidím důvod, proč nesáhnout na pět hvězd. Film je znovukoukatelný a dokazuje to i po 60 letech od vzniku. Každý chlap chce svoji trošku střelenou holku a Holly je prostě peckoidní. Tenhle výlet do New Yorku je vtipnou trochu jinou romantickou komedií o hledání sebe sama, bourání stereotypů a zjištění, že život může být v jednom okamžiku krutý i nádherný.

RoboCop 2 (1990)

Co si budeme nalhávat, ten film strašlivě zestárl a nemůžu uvěřit tomu, že jsme ho brali někdy vážně. Dneska se tomu hlavně směju. Zajímavé však je, jak funguje ta synapse. Několikrát jsem v tom viděl Cyberpunk 2077, který se tady musel notně inspirovat. Korporace, která vládne městu. Taky jsem tam viděl několikrát Terminátora 2,ten to vyloženě vykradl a vyleštil. Jinak příběh stojí za prd, stejně tak herecké výkony, ale z nostalgie to má hodnotu a smysl zkouknout.

Muž se železnou maskou (1998)

Mušketýry ani obecně francouzskou revoluci a její filmové adaptace jsem nikdy neměl moc v oblibě, ale tohle má hodně es v rukávu. Určitě výborné herecké obsazení, silný příběh a asi i tučný rozpočet. Dá to však dohromady pouze lehce nadprůměrný snímek, který by mohl dosáhnout na víc.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Tak jsem konečně viděl nějakou novou pohádku. Za posledních deset let jsem jich viděl jen pár s obavou, že to bude brak. Tahle byla celkem povedená a originální. Ač se ty hvězdy trochu zamotaly a všechny ty kdo miluje koho jsem moc nepobral, tak jsem se celkem bavil. Dcera to zkoukla bez většího vrtění, což je známka i jejího uspokojení.