The Barber Shop (1894)

Je těžké a možná i bezpředmětné hodnotit takovéto krátké filmečky, které vznikly především jako experiment. Ve srovnání s dokonalostí současných kraťásků rozhodně nemohou obstát (což je samozřejmě pochopitelné), a proto dávám neutrální 3*, které prostě značí, že jsem viděla. Přesto si nemůžu odpustit myšlenku, že i u toho nejkratšího filmu měl být zajímavý nápad a ten tady není.

Polojasno (2009)

Krásné, vtipné, laskavé, dokonalé. Copak bychom od Pixaru mohli čekat něco jiného?

Dům snů (2009) (pořad) odpad!

Doba reality show už dávno uplynula, a proto zřejmě Nova už zapomněla, že správná reality show má být alespoň zábavná, když už nic! Ale ani tento atribut nebyl u Domu snů splněn. Vznikl utahaný pořad s opravdu nesympatickými soutěžícími, nudným moderátorem a... Já vlastně nevidím žádný klad. Na to se nedá dívat, ani z nudy. Může něco podobného formátu klesnout ještě níže? Nemyslím si.

Mentalista (2008) (seriál)

Asi je těžké v této době vymyslet originální kriminální seriál bez toho, abychom se někde inspirovali. Mentalista také není příliš originální, ale ke svému dobru přijal jen ty dobré vlastnosti jiných seriálů. A tak je hlavní hrdina charismatický a drzý tak trochu jako House, pečlivý a vnímavý jako Monk a tak trochu tajnůstkář. Nevím ale, jak by seriál fungoval bez něj, jestli by neztratil šmrnc. Taková lehká kriminálka. Zatím 4*, doufám, že jsem to s hodnocením moc nepřehnala.

Tajemství polévky rámen (2008)

Někdy si říkám, jestli Japoncům nevadí, že je pořád ve filmech vyobrazují jako násilnické zaměstnavatele, kteří nepřipouštějí chyby. Někdy si říkám, jestli Američanům nevadí, že je pořád ve filmech vyobrazují jako idioty, kteří když jedou do cizí země, tak si přichystají frázi "I don´t understand" a tím to hasne... Očividně to nevadí nikomu, a proto vznikají takovéto filmy. Tajemství polévky rámen není nijak zvlášť špatné, možná, že kdyby se dostalo do lepších rukou, mohlo se z tohoto mezikulturního tématu vyvinout něco působivějšího, než tento nemastný neslaný film.

Piráti na vlnách (2009)

Neobyčejně vtipná a pohodová britská komedie. Jak to ten Curtis dělá nevím, ale na rtech mi zůstal úsměv od začátku do konce stejně jako u starší Lásky nebeské. Výborný námět, úžasní herci, a i když se zdá, že 2 hodiny můžou předlouhé, tady to nějak neplatí. Dobrá nálada prostupuje celým filmem stejně jako skvělé písničky. A co víc, nikde žádná křeč či přehrávání. Prostě paráda.

S Italem v kuchyni (2009) (pořad)

Po několika zhlédnutých dílech přehodnocuji svůj názor ve prospěch Itala. Stále mi pořad přijde poněkud nudný na svou délku, nicméně musím uznat, že jídla jsou výborná, vařená poctivě a z kvalitních surovin. A kuchař Emanuel je sympaťák. Italská kuchyně tu ještě nebyla, ovšem kdyby to bylo trošku svižnější, bylo by to ještě lepší.

Přes nový práh (2009) (pořad)

Zajímavé především pro ty, kteří hledají nové bydlení a neví, na co si dát pozor a jaká cena je docela přijatelná a jaká už ne. Také ukazuje, jak realitní makléři ovlivňují názory kupujícího a arbitr na konci odhaluje nevyslovenou pravdu o stavu nemovitosti. Jasné, výstižné a dlouhé tak akorát.

Pátý element (1997)

Dobrých sci-fi filmů, které mají hlavu, patu a k tomu špetku humorného nadhledu, akce a romantiky je jako šafránu. Přidávám ještě skvělé výkony charismatického Bruce, roztomilé Milly a kruťáckého Garyho Oldmana a vůbec nemůžu jinak než dát pět hvězdiček. Nezapomenutelné výstřední sci-fi.