Milionář z chatrče (2008)

Osm Oscarů? Ale, ale.. Pěkně popořádku. Milionář je krásný film. Má zajímavou zápletku, je přitažlivý díky prostředí, kde je zasazen děj a neznalého Evropana mohou některé záběry přímo šokovat. Výkony hlavních herců (o kterých jsem v životě neslyšela) jsou působivé. Na první pohled ideální film. A teď z té druhé strany. Ať si to chcete připustit nebo ne, Milionář hraje na city. Netvrdím, že se takové věci nedějí, ale film je vykresluje tak, aby vám ukápla slzička dojetím. Neustálá pomoc Osudu není přiliš přesvědčivá a taneční konec film strhne o stupínek níž. Je to romantická pohádka pro dospělé okořeněná reáliemi současné Indie. Nic víc, nic míň. Proto se musím opět zeptat: "Osm Oscarů?!!". To asi nikdy nepochopím.

Přijímací ceremoniál (2006) (TV film) odpad!

Tak to bylo špatné. Horor? Ani náhodou. Děj? Příšerný. Triky? Mizerné, těžko uvěřit, že něco takového vzniklo v roce 2006. Závěr? Nesledovat, ztráta času.

Batman začíná (2005)

Christopher Nolan si zaslouží úctu. Nejenom, že Batmana oživil, on ho také udělal uvěřitelným a víceméně reálným. A dostal by za to ode mně pět hvězdiček, nebýt tak proklatě geniálního pokračování, vůči němuž by to nebylo tak docela fér. Christian Bale je pro hlavní roli jak stvořený, jediné co mi trochu překáží je sladká Katie Holmes, které to nevěřím. Přítomnost Morgana Freemana a Michaela Caina potěší. Nemám co vytknout, jen mě to nechytlo tak, jak bych chtěla.

Happy Tree Friends 1 - První krev (2002) (video kompilace) odpad!

Kdybych neviděla, neuvěřila bych, že z jednoduché animace se dá udělat tak brutální (a kupodivu velmi oblíbený) seriál. Místy nápadité, nicméně příliš primitivní. A jak už tu píše Arccos a jiní, je potřeba mít specifický smysl pro humor. Něco jako: "HA, HA teď mu rozmlátili hlavu.... HA HA HA". Zaráží mě, že to někoho rozesměje na celé kolo. Všichni se divíte týrání zvířat a jiným násilnostem, za které můžou nezletilí, ale přitom podporujete něco volně šířitelného, co posunuje jejich hranice tím, že ukazuje kam až lze zajít a že je to vlastně docela sranda.Tento kult mě minul velikým obloukem, díkybohu za to.

Lotrando a Zubejda (1996)

Pro mě jedna z nejmilejších českých pohádek. Je tu vše, co má ve správné pohádce být - roztomile rozmazlená princezna, snaživý pan král, a hrdina.. no hrdina, spíše nemotorný mladík se zdravým selským rozumem. Chytlavé písničky, dobří herci a nenásilný humor, to vše zasazeno do příjemného prostředí Čech a dálného Východu... Sultán Solimán vládce náš, slunce naše jasné.

Ježíš je normální! (2008)

Ať si každý věří v co chce. Jenže dokument je nedovařený, který sice názorně ukazuje komunitu různých fanatiků, ale chybí mu druhá strana mince. Názory odborníků, názory obyčejných (třeba i náhodně vybraných) lidí, ne jen takové oťukávání náboženské skupiny a ještě jen tak zlehka, aby se to nikoho nedotklo. Chybí mi tu určitá kontroverze, více o osudech zúčastněných lidí, někteří tvrdí, že se vzdali své rodiny, proč tu není nic na toto téma? Rodina je ve většině případu přece to nejbližší co v životě člověk má, určitě není lehké od ní odejít... A co ty děti? Kde jsou jejich rodiče? Jejich postoje a názory? A ten neuzavřený konec mě také nijak nenadchl...Hallelujah

Temný rytíř (2008)

Žádný z dosavadních zfilmovaných komiksů ve mě tak neulpěl. Gotham v Temném rytíři totiž není zidealizovaný svět, kde dobro je napravo a zlo nalevo a mezi je velké prázdné nic. Není to typicky americky moralizující film se supersympatickým hrdinou, jeho překrásnou přítelkyní a nějakým tím záporákem, který to stejně nakonec prohraje, protože každé děcko ví, že dobro vždy vítězí nad zlem. Ne, Temný rytíř je jiný. Bourá stereotypy, je krutě syrový a nepotřebuje si hrát na víc, protože on je víc.To vše ještě podporují vynikající herecké výkony hlavních představitelů. Heath Ledger je nejlepší antihrdina jakého znám, Jokera by snad nikdo jiný lépe ztvárnit nemohl. Rozmáchlá gesta, opovržlivé chování, šílenství, ironický smích a ta krutost - Heath Jokera nehraje, on jím v Temném rytíři je. A vyměnit Kate Holmes za Maggie Gyllenhaal byl dobrý tah. Výkony ostatních, Christiana Baleho, Garyho Oldmana a Morgana Freemana, není třeba komentovat, ty byly jako vždy velmi dobré. Skvělé akce, kamera, scénář... Pro mě nejlepší film roku 2008.

5 proti 5 (2007) (pořad)

"Co se rýmuje se slovem husa?" - "Kachna" ... Pět proti pěti je pořad o rychlosti, opravdu nezáleží na vzdělání či inteligenci. A možná proto se stává ideálem pro podvečer, kdy u nás televize slouží spíše jako kulisa. Proti Lesákovi nemůžu říci nic špatného, spíše naopak.

Let 29 (2005) (seriál) odpad!

Jediné pozitivum, které se mi líbilo bylo to, jak efektivně tito dětští ztracení vysvětlili princip demokracie. Nebylo by to tak špatné, kdyby to byl dětský seriál pro děti. Proč tam ale hrají moralizující nesympatičtí teenageři? Seriál bez nápadu, hlavně, že ty děcka mají kameru, aby si mohli toto "utrpení" po ztroskotání letadla natočit. A když oni jsou jediní co přežili, kam zmizel pilot? Mrtvý člověk by nepřešel přes rating USA?

Céline (2008) (TV film)

Film není špatný, ale chybí mu napětí nebo alespoň pořádná zápletka. Jenže to v životě Céline chybí. Ona je taková milá sympatická hvězda, která se neválela ve špíně drog, s neúspěchem se setkala jen málo, nikdy nebyla na dně... Její jediný problém, dá-li se to tak nazvat, byl utajovaný vztah s manažerem Reném. Nedostatek zvratů dělá z filmu Céline divácky neatraktivní snímek.