Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Jeden z průměrnějších, ale ne z těch nejhorších českých filmů. Jitka Čvančarová si svou roli očividně užívala, však jí mrchy vyloženě sednou. Sandra Nováková je podle mě herečka bez výrazu, nemastná, neslaná. Ono to vlastně celé postrádalo šťávu. Tchyně jsou velmi vděčné téma a tak mi přijde škoda nevyužitého potenciálu. Místo neobratných pokusů o působivé drama, kterých v české produkci vídáme víc než dost, bych uvítala černou komedii, protože těch je jak šafránu.

Requiem za sen (2000)

Ne že by na mě Requiem obzvlášť zapůsobilo už během promítání. Nezvedlo mě ze židle, ani nevzalo dech. Ale donutilo mě pořád se k němu v myšlenkách vracet. Ten děj se vryje pod kůži více než cokoliv jiného. Je poutavý a přitom reálný, fascinující a zároveň neskutečně tragický. Spolu s dokonalou zvukovou kulisou tvoří nezapomenutelný film. A proto konečných pět hvězdiček.

Škola princů (2010) (TV film)

Docela zábavná, milá a nijak zvlášť kýčovitá pohádka z dílny České televize, která postrádá svižnější děj, lepší herecké obsazení a chytřejší dialogy. 72 minut je prostě moc.

Grinch (2000)

Dvě hvězdičky za úžasného psa Maxe, kvůli kterému jsem se dodívala skoro do konce. Jinak přeplácané, trochu zmatené a vlastně docela nezajímavé. Asi to mělo být i vtipné, ale to jsem nepostřehla (možná je to vina dabingu, nevím). Na druhou stranu, já tento typ bláznivých amerických komedií obecně nevyhledávám, protože mi nesedí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Slabší čtyři. Je jasné, že tohle bylo na rozjezd, příště to bude super. Na jednu stranu oceňuji přesné převedení knižní předlohy, avšak v některých pasážích to filmu trochu ubližuje. Chyběl mi výraznější a zajímavější soundtrack. Určitě by bylo lepší, kdyby byla Relikvie smrti jako jeden film, ale aspoň se prodlouží loučení s úžasnou kouzelnickou sérií, která mě provázela celé mé teenage období. Trochu mě tu štvou komentáře typu "poslední co jsem viděl, byl čtvrtý díl a tento stál za nic". Víte milí kritici, kdybyste viděli všechny díly a četli knížky, tak by se vám i tento líbil. A nebo jste na to už moc staří a bez fantazie.

Cukrárna (2010) (seriál) odpad!

Klišé, klišé, samé klišé, jako bych to všechno už někde a několikrát v různých obměnách viděla. A ještě k tomu je to zoufale nudné. Já nemůžu dát víc, protože na Cukrárně není nic, co by mě zaujalo, ona mě od televize přímo odpuzuje. Prostředí a ani herci mi zase tak nevadí, ale vážně nemáme v Česku žádného schopného scénáristu? Protože ty dialogy, to je opravdu hrůza.

Top Gear (1978) (pořad)

Pět hvězdiček pro skvělý pořad, který ve své kategorii nemá konkurenci.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Na tento film se dá dívat dvěma pohledy. Ten první, kritický a vyčítavý, si vezme na paškál především chybějící atmosféru. Jak se může nazvat horor něco, co udrží pořádné napětí slabých pár minut a poté se jen stále opakuje? Škoda také té nepropracovanosti příběhu, vše se točí kolem hlavních dvou postav, oběti Megan jsou jen dostrčené postavičky, divákovi je tedy upřímně jedno, jestli umře ten nalevo nebo napravo, což vede k celkové lhostejnosti k příběhu. Ačkoliv se plakát filmu chlubí slovy "Bez cenzury", cenzuruje se až příliš. Stínová vražda přes prostěradlo, k čemu to, stejně se na to vzhledem k množství sprostých slov mladiství v Americe nedostanou. Pak je tu ale ta druhá stránka věci. Ono to totiž překvapivě docela funguje. Ač neznalec filmů druhé kategorie, troufám si říct, že je to solidní béčko. Chytlavé, docela zábavné a přístupné i těm, kteří se skutečným hororům obloukem vyhýbají.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Naše komerční televize na nás chrlí tolik protivných a hloupých telenovel, že když jednou za čas vystřelí něco dobrého, stačíte to odpískat dříve, než se to vlastně rozjede. Dokonalý svět není dokonalý seriál, na naše poměry je ale velmi zábavný, s jistým odstupem by se dal přirovnat ke stylu "zoufalých manželek". Oceňuji kvalitní herecké obsazení (tedy s výjimkou zbytečně agresivního ředitele Kukury a nezajímavé Márie) a zároveň příjemný nadhled. Pro mě je to velmi milý seriál.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Nádherné záběry. Kdybych měla hodnotit z vizuálního hlediska, nezbylo by mi než dát pět hvězdiček, protože dosud žádný filmový tvůrce nevymyslel hezčí kulisy jako ty, co nám nabízí naše krásná rodná planeta. Samozřejmě s výjimkou těch, které už člověk stačil přetvořit k obrazu svému a nebo rovnou zničit. Bohužel poněkud nepříjemný komentář (který určitě mohl být mnohem poutavější a ne provedený jako u většiny nudných školních dokumentů) a předlouhá stopáž 120 minut u mě dokument připravila o dvě top hvězdičky. Na druhou stranu Home splnil to, co měl v plánu - ukázal poměrně zajímavou formou na fatální důsledky lidských činů, které musí být v nejbližší době napraveny, jinak už je v budoucnu nebude mít kdo napravovat.