Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Další z mých počinů ze soudku "nehororka sleduje horor". Nebo možná spíš nehoror? Nejděsivější na celém snímku je totiž poster, tam je všechno správně zneklidňující. Úvodní část s pitvou je zajímavá, atraktivní, divák čeká co dalšího z té holky vytáhnou. Líbí se mi rodinný pitevní podnik Patologie otec a syn, to je super. Prostředí pitevny je boží. Jenže, na můj vkus a na obecná hororová měřítka tam bylo trochu mrtvo :-). A pak tedy příslovečný konec a zvonec, vtipné, ale už skoro parodické uzavření. No, mohlo být líp.

Koule (1998)

Když se parta nerdů rozhodne strkat své všetečné vědecké nosy do obřího Ferrero rocher mimozemského původu sto sáhů pod hladinou, kouká z toho snímek, kterej má potenciál. Takže, na počátku byla obří koule a super nápad, koule zůstává, ale nápad postupně vyšumívá a tempo vázne a slábne až nakonec, puf. Škoda, přeškoda. Kdyby v té obr Zlatonce byla fakt ta značková čokoláda, poměla bych se víc.

Na nože (2019)

Existuje velmi tenká hranice mezi snímkem chytrým a prostě jen ukecaným. Bohužel Na nože je na té užvaněné straně mince. Ne vážně, překombinovaný, egomaniacký, tlachací a přemoudřelý film. Pokud se vám podaří neusnout, máte bod, na druhou stranu si možná budete přát, abyste bývali byli vytuhli. Já tohle fakticky neocením. Tenhle vyšetřovací ping-pong mezi podezřelými, střídání motivů a dějových zvratů, to mě mučí. Mučí. Divák má za krkem bolení od toho jak cuká hlavou z jednoho podezřelého na druhého. Vynořují se další a další a další vodítka a to tak moc, že jste-li alespoň trochu jako já, bude vám na konci naprosto putna, jak to celé bylo. Craig je k nesnesení a dokonce Chris Evans vypadá jako starej fotr. Co to s těmi lidmi je? :-). Snižuju na dvě hvězdy.

Zaklínač (2019) (seriál)

Źeny v období ovulace upřednostňují tváře s výrazně vyvinutými obličejovými svaly, většími čelistmi, bicepsy a poctivou muskulaturou. Muže hranaté, svalnaté, takové , kteří mluví poomaaaaluuuu a máááálooo. Když už něco utrousí, je to obvykle hluboké životní moudro. Takový byl Geralt. A zjevně jsem se dívala v té správné lunární fázi. Byl-li na obrazovce on, vrněla jsem. Bohužel, světe div se, Zaklínač je o Zaklínači velmi málo. Postav je jako máku a vesměs jsou na facku. Jako nejvíc problematickou vnímám "Yennefer, óóóó´, nejmocnější čarodějku všech dob". Kouzelnici, oháknutou jako laciná domina, která tak akorát umí otevřít únikový portál dvě míle od problému, takže zpravidla nikoho nezachrání. Děj rozeskákaný, cik cak napříč roky tam i zpět, chvílemi jsem se chytala jen ztěžka. No, byl to boj, co k tomu víc dodat. Henry je fešák, já jsem s ním v pohodě, zbytek bylo pachtění a plahočení. Jedna série bohatě stačí, děkuji pěkně.

Aquaman (2018)

Zcela bez předsudků jsem chtěla přistoupit k tomuto snímku. Prvních osm minut mě docela navnadilo, ale pak to začalo zvolna slábnout a řídnout, efekt stíhal efekt, akce akci, jenže vztah k hrdinům pořád v nedohlednu. Bylo mi vlastně docela u zadní ploutve, jak se hlavní hrdina vypořádá se svým rodinným traumatem a zda usedne na trůn. Do konce jsem to doklepala, ale pojďme si říct, nic moc. Ty tři umrněné hvězdy jsou zejména za slibný začátek a scénu na trhu, jinak to byla celkem bída s nouzí. A bohužel stále trvám na tom, že Aquaman je trubka :-)

Tiché doteky (2019)

Studené, sterilní a málo saturované drama v chladných tónech. K tématu ideální. Herecký výkon hlavní představitelky mě hrozně bavil. Jakkoli jsem jejímu chování často nerozuměla, tak například emoce v telefonní budce byla dokonalá. Na jednu stranu chápu, proč někteří uživatelé hodnotí nízko, na druhou jsem přesvědčená, že Tiché doteky zaslouží víc.

Lví král (2019)

Vizuálně překrásné! Scenérie, zvířata, západy slunce divákovi na moment zastaví srdce. Ale má to být jen o CGI? Pokud ano, pak by to byl plný počet. Když já nějak nevím. Bavit, zajímat se o hrdiny a nořit do příběhu jsem se začala až lehce po půlce. Druhá polovina tedy výrazně předčí tu první, ale ani tak to na víc než tři hvězdy nevydá. A souhlasím plně s tím trčením písní z filmu. Líp bych to nepopsala. Chvílemi, zvlášť při tom běhu savanou u I Just Can't Wait to Be King to až uši drásalo. Oproti původní roztomile hladivém pojetí je tohle ukřičené, ukníkané a bohužel neladí ani s hrdiny ani s aktuálním děním na plátně. Tuhle část jsem skutečně přetrpěla s hlavou přikrytou polštářem :-) V druhé třetině jsem se bavila o něco lépe, ale třetí závěrečná bitevní část už byla nezbytná jen pro uzavření děje. Dlouhé, ukecané, uřvané a co je nejhorší.... zcela sterilní a bezemoční.

Na tenkém ledě (2020) (seriál)

Já vždycky věděla, že seriáloví bozi existují! A nejen to. Oni jsou schopni vyslyšet kdejaké přání, dokonce i to nevyslovené. Až teď mi došlo, co mi celou dobu chybělo. Sportovní seriál, Krasobruslařská série! No vážně. To je pro mě ideální novoroční dárek, splněný sen. Jde tu tak akorát vyváženou měrou o krasobruslení - vztahy - duševní poruchy, aby mě to bavilo. Dost možná je to proto, že nejsem tak docela nepolíbená :-), čili určitě nejsem objektivní v hodnocení. Ale to nejsem nikdy. A minimálně za roli Johnnyho Weira bych tam ty čtyři kousky vrazila kdykoli znovu :-). A ráda.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Ale no tak! Já snad viděla jinej seriál než ostatní hodnotící. Uznávám, že nejsem cílová skupina. Ale někdo mě měl sakra varovat. Jde o to, že s malýma scénaristickým odbočkama, má divák osm dílů čekat na to, jestli se traumatizovaný hořkosladký hlavní hrdina odváží odvázat :-). Vtipné situace tu jsou, ale smíchem se vážně nepotrháte, možná se sem tam uculíte a pakliže máte nějakou empatii, dost možná vám bude postav leckdy trochu líto. Není to špatné, spíš ukázkový průměr s milými charaktery, skvělým Asou, okořeněný příjemnou Gillian. Ale osm epizod bylo až až. Fakt. A pokud bych si měla něco přát do druhé série, byly by to dospělejší problémy hlavních hrdinů. Na neohrabané první postelové krůčky nesmělých puberťáků asi už hledět nebudu :-)

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Bear je zkrátka třída. Tvrďák, voják, kabrňák a co ještě? Jo fešák je to! Taky je to cvok a největší survival extremista všech dob. Snad tady není epizody, kde by se hbitě nesvlíknul a my se tak můžeme kochat jeho rozkostičkovaným bohatstvím. A dojde i na klystýr! No vážně. Jen musím vzpomenout na chudáka kameramana, kterej vždycky zůstane na místě zatímco Bear o vlásek uniká běsnícím živlům, nehostiné pustině, nebezpečným horám či smrtícím vlnám. Není vám ho líto?