Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

- To ovšem zcela mění situaci. --Ne tak docela. Já totiž nejsem tvoje teta. -Ty nejsi moje teta, tetičko? --Neříkej mi tetičko. Teď už ne. - Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku. --- Nedělej si výčitky, milý synu. Nejsem totiž tvůj otec. Jsem tvůj syn…. Tatínku... -A maminka? --- Je tvá babička. -To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale to není tak důležité. Důležité je, že jsem konečně poznal pravdu. No! Proč jsem jen od půlky měla pořád v hlavě toho Cimrmana? :-D Fantastická zvířata jsou přeefektovaná telenovela, tak je to. Fantastická Rodinná pouta. Ale abych jen nefrflala, musím pochválit kostýmy, takovej kabát, co nosí Mlok bych hledle brala. Taky mláďata hrabáka prosím :-) a libily se mi návraty do Bradavic. Díky bohu za ně, jinak by se to dalo těžko dokoukat. Jude Law jako mladej Brumbál má něco do sebe (možná postavu Brumbála přece jen vezmu na milost) a Johnny Depp si u mě stále drží vrchní post nejpřeceňovanějšího herce vůbec. S každým dalším filmem se můj náhled na něj zhoršuje, to se vážně nedá :-)

Trhlina (2019)

Trhlina není docela můj žánr. Obvykle u těchto snímků odmítavě kroutím hlavou, frflám a kážu něco jako "kdo chce kam..." Často bojuju s charaktery hlavních hrdinů, kteří mi přijdou k zbláznění nepokorní a voráchlí. Tohle ale nebyl ten případ! Členové výpravy jsou mi příjemní, dobře obsazeno. Fandila jsem jim. Proti atmosféře nelze říct ani popel. Ale tady ta Trhlina..... má sakra trhliny ve scénaři. Je to takové skokové, zmatené, jako by tam půlka informací chyběla, něco se nakousne, ale dál už to nikdy a nikde rozvinuto není. I v traileru je víc informací než v celém snímku. Možná je to obsaženo v té televizní verzi? Např. Koho to David viděl s tou sirkou? Tak to se pak těžko hodnotí, no. Vyzdvihnout musím hudbu a zvuk. Zvuk byl super! A jedna opravdu děsivá scéna s "liškou". Jen i tady bych toho chtěla víc a tajemnější. Tenhle úsek se dal rozhodně vymazlit. Pořád se mi nějak dere na jazyk výraz promarněný potenciál. Faktem je, že vidět tohle před mou nedávnou odvážnou výpravou na podzimní zamlženou skoronoční Kleť, rozhodně by mě tam nedostal ani pár volů. Ty podzimní lesy a hory a tma už v půl čtvrté ... Proč tam ti lidi furt takhle lozí, že? :-)

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Tahle podívaná byla tak skvělá. Propracovaná, rafinovaná, překvapivá, místy lehká, svižná, energická a jindy dokázala divákovi zasadit šokující ránu. Scénář s jednou postavou lepší než druhou. Ale myslím, že všichni víme, že Berlín je top. Aaaale co, milovala jsem všechny, všechny, dokonce i nové a ne vždy kladné postavy ze třetí série. Po dlouhé době jsem si zase vychutnala každou vteřinu nějakého seriálu. Tak moc jsem si to užila, že dokážu odpustit i ten lehoučký, občasný sklon k jisté telenovele. Přes místy podivné vztahy a romantické výlevy mezi lupiči a lupiči, lupiči a rukojmími nebo policisty a lupiči (snad jen ta fretka, zůstala sólo :-)), pořád zastávám plný počet. Takoví Dannyho parťáci s artovou příchutí a španělským temperamentem. Moc mě to bavilo! Tak a teď si s dovolením splním svůj dávný sen a půjdu vyloupit nějaký ten bankovní ústav .-)

Méďa (2012)

Marně pátrám, co bych tak na tom snímku našla pozitivního? Mila Kunis je prostě kost! A tím končím. Snad nikdy v životě jsem neviděla zoufalejší komedii a skutečně nemůžu přijít na důvod, proč by se toto mělo komukoli příčetnému a střízlivému líbit. Fóry vesměs fekálně, análně, sexuálně, urinálně, zkrátka teenagerovsky prdlavé, pardon, ale do třetí třídy už pár let nechodím. Mark Wahlberg není ani zpěvák, natož herec, s ním mám tedy problém dlouhodobě. A vůbec nejhorší je ten medvěd, chlastá, prdí, krká, smaží a teď pozor - souloží neznámo čím, do všeho strká svůj všetečný plyšový čenich a neustále hloupě žvaní. Rituálně bych toho opelichaného vobšourníka sprovodila ze světa, mít takovou příšernost doma :-), vlezlá, ukecaná, protivná, zakomplexovaná hračka. Uff, škoda každého wattu spáleného sledováním téhle hrůzy! :-D

Běženky a kapři (2016) (TV film)

Pornoherečky s porno make-upem prchají před zákonem i před hejnem zdivočelých žraloků. Nejsou to ale jen tak nějací žraloci, je to velmi vzácně se vyskytující hybrid mezi žralokem a krtkem. Rejdí a ryje v zemi, prohrabe se lecjakým terénem a má-li rozvernou loveckou náladu, přeskakuje hromady rozryté hlíny, jako nějaký polní delfín. Holky si na útěku z basy sice zapomněly podprsenky, ale zato si vzaly latexové oblečky, korzety, kozačky a pro všechny případy plavky. Člověk nikdy neví kdy narazí na vířivku, že? Už jen kvůli tomu názvu jsem to chtěla vidět a vlastně jsem chybu neudělala. Na můj vkus tam bylo málo akce a dialogy byly pekelný, člověk by si chvílemi raději vypíchl uši. A to se tak nějak čekalo.

Heavy Trip (2018)

Prve jsem vůbec ani nechtěla komentář psát, protože všechno podstatné již brilantně a hbitě sepsal Sarkastic a já to líp zkrátka nedovedu :-) Nicméně, pochlapím se. S touhle partou bych ráda šla na sklenku. Jsou to srdcaři a ten svůj skandinávský, symfonický, postapokalyptický, extrémně antikřesťanský metal dělají fakticky s láskou :-) (omlouvám se, všech přibližně dvanáct výborných přídavných metalových jmen prostě neudržím v hlavě, ale je to charakteristika k popukání) Heavy trip obsahuje zcela nezapomenutelné scény, kvůli kterým jej prostě musíte vidět. Takové netradiční focení promo snímku, orinální stage diving nebo sdělení, že "bejt buzík je jenom pro drsný chlapy" :-) Jen, aby bylo jasno, toho rosomáka mi bylo líto, ale vtipně líto :-D. Probudit v sobě zvíře by měl umět každej (chlap). Osobně jsem mezi třemi čtyřmi hvězdami, ale dávám za čtyři, pro každého člena kapely jednu. A taky proto, že tenhle severskej, absurdní, divnej humor já můžu. Ale upozorňuju, že pro fandy milých romantických komedií s něžným úsměvem tohle fakt nebude. A pokud je vám na zvracení ze zvracení... tohle taky nebude to pravé metalové pro vás :-)

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

To, co pro mnohé skalní fandy představuje problém, mně naopak strašně sedlo. Jde o míru humoru a jak to trefně vyjádřil J*A*S*M, "marvelizaci" Stranger Things :-) Třetí série je o hodně jiná, než předchozí, je tu víc vztahů, víc vtipů a méně napětí. Možná proto jsem si těch osm dílů tak moc užila, hlavně pro tu chemii mezi postavami, zejména mezi Dustinem a Stevem, Stevem a Robin nebo Hopperem a Smirnoffem :-) Vydržela bych na ně koukat hodiny. Tenhle mix mezi zábavným a strašidelným počinem dokonale vystihují Trailer 1 a Trailer 2. Chvílemi svěží skoro rodinná osmdesátková žánrovka s boží hudbou a ulítlou módou, jindy nervydrásající horor s příšerou jako vrata. Jako hororový vrchol hodnotím třetí díl série, to byla velká pecka, jak vztahově, tak napětím. Nelituju ani vteřiny strávené nad třetí řadou, podlě mě, lepší být nemohla. Jen možná, nečekejte, že to bude stejné jako první série, není.

Yesterday (2019)

U sledování Yesterday jsem si prošla snad všem fázemi. Prvotní nadšení, útlum, zklamání, naděje, radost a euforie v závěrečné scéně. Bohužel víc než třetinu snímku jsem bojovala s hlavním hrdinou, jakožto ukňouraným, sebestředným, zoufale sebelítostivým a na velkou mlaskavou facku zralým pitomcem. Jeho nesnesitelné chování a rádoby vtipný ?sakrasmus? mě rozčiloval a dokonce jsem se přistihla, že už rezignovaně skládám hlavu do dlaní. Stejně tak mě provokovaly ty přechodové animace, to byla vážně hrůza. Aleee, vztahová linka fungovala, Lily James byla dokonalá volba, u písní se budete rozplývat a jedna nově příchozí postava ke konci snímku vás nastopro dojme. Nejkrásnější scéna s Ob-La-Di, Ob-La-Da přišla na konec a já otevřeně říkám, že těchto pár minut zvedlo moje hodnocení o jednu hvězdu a sebralo tak Yesterday z hrobníkovy tříhvězdičkové lopaty :-)

Temný případ (2014) (seriál)

"Na mě nekoukej, nikdy jsem ho nedokázal zvládnout." V tomto případu je temné skoro všechno. Zaměřím se ale na dvojici detektivů, kteří jsou pro mě tím největším benefitem a tahounem první série. Ach můj bože, takové postavy, napětí a chemie mezi nimi, konflikty i vzácné chvíle sounáležitosti a loajality, to jsem si hrozně užila. Postava Rusta, jeho postoje, promluvy, postřehy, to samo o sobě vydá na pěkný houf hvězd. Takový výkon, co tu Matthew McConaughey předvedl... to je naprostá perla mezi seriálovým herectvím. Abych nekřivdila, i Marty, měl svoje nezapomenutelné momenty. Být to jen o těchto dvou dala bych šest hvězd, co šest, sedm! Jenže nemůžu, a to kvůli detektivní zápletce. Seriové vraždy zasazené do nepřívětivé močálovité krajiny, to zní jako slušný materiál. Ale s tím rozuzlením, z toho jsem trochu nesvá. Takovej typickej záporák s typickým, podivným motivem, tak tady ho máme, tadááááááá devianta jednoho slizkýho. Pořád mám pocit, že si taková pecka zaslouží víc, větší propracovanost. Pod tento závěr se moc podepsat nemůžu, no. Škoda.

Černobyl (2019) (seriál)

Černobyl se divákovi dostane pod kůži. Zobrazuje události, následky a příčiny s takovou dávkou deprese, že se to chvílemi docela těžko snáší. U sledování jsem měla několik momentů, kdy jsem doslova tu beznaděj a tíseň cítila. Na pár scén zcela jistě už nikdy nezapomenu. Je to autentické, dokonale zahrané, řemeslně poctivé, chvílemi až na dřeň naturalistické, působivé drama.. Tak proč "jen" čtyři hvězdy? Jednak jsou to hodně silné čtyři hvězdy a jednak proto, že ač nerada, vidím v téhle sérii trochu nevyrovnanost v kvalitě. Strhující, nezapomenutelné chvíle jsou vykoupeny některými na můj vkus zdlouhavými pasážemi. Typicky ten odstřel zvířat, nebo evakuace vesnic, tohle chtělo střihnout. Navíc mám malinko dojem, že to plné hodnocení se týká spíš velmi silného tématu a samotné události, než že by odráželo kvalitu seriálu. Trošku bych v něčem ubrala a namísto toho přidala prostor některým postavám, jejichž role byly fascinující a zasloužily by mnohem víc místa ve scénáři. Hasiči, jejich rodiny, obsluha reaktoru, horníci. Horníci mimochodem představují jednu z nejlepších částí série. Sto procent ode mne Černobyl nemá, ale i tak jej hodnotím jako velice kvalitní počin a můžu ho na každý pád doporučit.