O Kanafáskovi (2004) (seriál)

Výtvarné a scenáristické dno večerníčkové tvorby. Příšerně odpudivá peřina s vězeňskými pruhy mě spíš děsí, než aby uspávala. V každém díle je někdo něčeho chtivý, tance chtivý, vdavek chtivý... čekám už jen sexu chtivou postavu :) Brrr. Nepěkné dílo, nechci se na to dívat :)

Labyrint - Série 3 (2018) (série)

Hm, ale já nemůžu říct, že by se to nepovedlo. Scénář a postavy byly skvěle rozehrané... Možná až trochu moc :). Mysteriózní zápletka byla, pánové Langmajer, Švehlík i Donutil dokonalí. Přesto bych si dala spíš průměrnou trojku.... Ale skrz ten konec chťouc nechťouc zvedám o právoplatnou hvězdičku. Ten závěr na zvonici, přátelé, to byl konec jako malovanej. Přesněji řečeno, byl to závěr, jako zvon! ;)

Největší showman (2017)

Největší showman je jako cukrová vata o posvícení. Načechrané, dokonalé, růžové, huňaté potěšení, rozpouštějící se na rtech ve sladké blaho. Objednáte si ten největší chuchvalec, cpete se a jásáte, ke konci už to jde krapet ztuha. Ale zmůžete to! A jak rádi! A na rok je s vatou vystaráno, říkáte si. Avšak už po pár týdnech se vám zasteskne a začne vás zase honit mlsná. Hugh je fešák, všech fešáků král. Zpívá a hraje a je to zábava a velká jízda. Plejáda všechmožných dalších představitelů je tak pestrá, jak jen může být. Poselství si může každý zvolit sám to své, jste tým -zapenízeudělám cokoliv nebo tým -oslavujulidskost? :-). A soundtrack? Prostě pecka. Nemůžu nic vytknout! Energické, pozitivní, feel good! Ještě jednou prosím :-D

Devátý život Louise Draxe (2016)

To je tak divnej film. Tak trochu burtnovský rozjezd, rodinné drama, mystery thriller až skoro detektivní zápletka? Líbily se mi postavy, Jamieho Dornana bych jako lékaře docela brala a stejně tak dětský psycholog Oliver Platt byl mužem na svém místě. (Ne)pochopitelně rozkolísaný otec i vystrašená matka byly charaktery jako víno. A rozuzlení bylo taky vlastně překvapivé, no tedy skoro, u tahanice o bonbony už bylo asi jasno nám všem. Ale do té doby se napětí docela drželo. Jenže v celku to není žádný zázrak, ale ani průšvih, je to průměr. Mohlo být líp, mohlo být hůř :-)

Lovci dinosaurů (2005)

Vždyť já vím, že to stojí za starou belu. Herecky, trikově, dialogově, logicky i dějem je to vlastně velká bída. Ale tu předlohu mám hrozně ráda a přísahám, že pokaždý, když na Lovce dinosaurů narazím, tak se na ně s chutí podívám. Nebudu pokrytec a ty tři hvězdy tam vlepím i když je to quilty pleasure jako vrata :-) Jinak ty trikový sekvence, to je k uzoufání, marná sláva. Prosím vás, a ty taxíky? Vždyť to skoro kopíruje jakési mininakladače Ellen Ripleyové. Jestli takhle vypadají auta budoucnosti, tak to si pořídím hole na nordic walking a budu chodit pěšky. Vůbec na co mysleli ti designéři, to bych ráda věděla. Třeba ta média pro přenášení dat ve tvaru koule, skoro jako bowlingová 😊 Na co malou flashku, když můžete kopírovat soubor na obří guli, že? Ale mně se líbí ta dějová linka a ty paradoxy a modrá opice. Nojono, tak za tři.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Vše podstatné, zajímavé a akční bylo už v traileru. Tedy skoro. Ta část filmu, kvůli které jsem já dala o hvězdu víc než si zaslouží, ta tam vlastně není. A to je začátek. Úvod - ponor do Mariánského příkopu a tajného světa pod domělým dnem byl skvělý, připadala jsem si trochu jako při čtení 20 000 mil pod mořem nebo při sledování Avatara. Rozjezd super, prostředí taky, monstrozní chobotnice skvělá. Ovšem od ukončení záchranné mise jde kvalita trošku dolů. Musíte se opravdu rádi dívat na Jasona Stathama, musíte velkoryse odpouštět ty hory žánrových klišé a musíte vydržet nejmíň těch dvacet minut navíc o které by se to dalo střihnout. Já vím, že se opakuju, ale co je moc je moc. I přemíra akce může škodit a když už tu parybu honíte pod hladinou moc dloooouho, diváci se začnou dívat na hodinky a říkat si - tak co bude? Čtyři kousky a to jen proto, že tohle je prostě můj žánr a pro mě žádná příšera není dost velká :-)

Noc v New Yorku (2014)

Captain America režíruje! A i sám sebe před kamerou, no není to paráda? Je! Ne, ale vážně. Tohle byl moc příjemnej kousek, civilní, uvěřitelný, dost možná pro někoho trochu prostý či všední, ale pro mě tak akorát ve všech směrech. Sympatické po všech stránkách, jak co do stopáže, tématu, hlavních hrdinů, jejich vývoje a věřte, nebo ne, i konce. Chrise bych si v téhle herecké poloze dala líbit i příště, měl by dát sbohem Marvelu a vrhnout se tudy :-)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Obrovská očekávání nakonec nenaplněna. Už jen to, že jsem dokázala v půlce snímku děj vypnout, a to ve velmi napínavé chvíli a dodívat se jindy, o něčem svědčí. Nevím proč, možná proto, že hrdinové mi přišli ploší, snad jen přítomnost Olivie Cook mě potěšila, ta holka musí mít vždycky něco extra. Když to není cystická fibroza v Bates motelu, je to skvrnitost v Ready player one. Krásná byla tak či tak. Jinak mě ale ta honba za klíči a vejci nechávala docela chladnou a ani ta záplava pop kulturních odkazů mě nepřesvědčila. Ale dostala jsem chuť pustit si Duran Duran a zahrát Prince of Persia. Tak možná něco málo to ve mě zanechalo :-)

Záhada Blair Witch (1999)

Tak takhle ne. Já uznávám, že nejsem hororovej fanda, ale to proto, že mě vyděsí i termín splatnosti na složence. Bojím se fakticky u všeho. Tady nic. Jediné čeho jsem se opravdu obávala, bylo, že to snad nikdy neskončí. Hlavní hrdinové mi šli na nervy, chovali se jako pitomci, křičeli jako na lesy a vůbec si za celou tu situaci mohli sami, protože neprokázali špetku úcty, pokory ani inteligence. Abych byla fér tak u těch otisků rukou přes stan mi dobře na duši nebylo, ale to mi fakt nestačí k oblíbení filmu. Tři nesympatický lidi s hloupým nápadem a roztřesenou kamerou. Pro mě za tři, a to jsem mírná jako beránek.

Černé zrcadlo - Arkangel (2017) (epizoda)

Velmi aktuální téma, při dnešku ani ne tak moc sci-fi, jak bývá u BM zvykem. Mám kolem sebe pár rodičů, kteří by takovou možnost brali všema deseti, zcela vážně. Je toto varování? Možná. Podle mě se ale z tématu dalo vykřesat mnohem víc, děj byl pro mě předvídatelný jako Červená karkulka a už od první třetiny mi bylo jasné, kudy vede cesta. Slabší čtyřka, a to jsem shovívavá protože jde o Zrcadlo, jinak bych šla asi níž. Nicméně i tak všem doporučuju vidět, řekla bych že je to takřka povinná podívaná :-)