• Pohádka

Barbar Conan (1982)

Jeden z lepších filmů Schwarzeneggera. Dobře zvolený námět s tím správným hrdinou, Rudá Sonja dopadla už hůře..

Blade Runner (1982)

Nemohl jsem filmu přijít na chuť. Hudba mi vůbec nesedla, chápu že to je asi klasika ale sorry, nudil jsem se.

Četník a četnice (1982)

Tohoto četníka sem viděl jako prvního, a nezdá se mi že by byl o něco horší než ostatní. Je i zde mnoho nezapomenutelných hlášek. Poslední setkání s Funesem na filmovém plátně. Vysoký standard této serie zaručuje zábavu po celou stopáž filmu. Myslím že jeden z hlavních prvků které dodaly celéé serii na atraktivnosti byla právě oblast letoviska Saint Tropez. Tehdejší policejní stanice je zejména pro čechy atraktivním turistickým místem samozřejmě také díky Františku Filipovskému. Tak až pojedete busem na dovču do Španělska tak se tam stavte. 82%

Dobrá Voda (1982) (seriál)

Haničinec je v životní seriálové roli. Až s odstupem času člověk ocení tu onu nadčasovou kvalitu.

Dynastie Nováků (1982) (seriál)

Rodinka posedlá vláčkama. Dá se na to celkem dobře dívat.

Knight Rider (1982) (seriál)

ještě při zdravém rozumu a v plné síle David Hajzlhof si to rozdává pravidelně v každém díle s jedním padouchem a jednou pipinou. Až časem mi ta strojová pravidelnost struktury seriálu připadala směšná. Nejranější vzpomínky sahají do 80. let kde jsem si na staré Salimě ladil šumivý signál rakušáků tedy beze zvuku a čučel na skákající černé auto. K mé velké radosti mi teta od mojí babička - emigrantka v 1986 - dovezla ze států model na dálkové ovládání Pontiac Firebird TransAm tedy legendární "černé auto". Ještě dnes ho mám doma, zrezly mu ale konektory na baterky - jezdilo to na jednu devítivoltovku a 4 tužkáče:-), ach jo, to byly časy.

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Tato dvojka si u nás vysloužila takovou slávu jako v Británii R. Atkinson. Ruku na srdce, kdo se nebavil?

Příště budeme chytřejší, staroušku! (1982)

Opět další do serie Petra Schulhoffa. Není o moc horší, ani lepší než ostatní bráškové. Příběh dvou zoufalců, kteří za svou blbost platí. Občas vypadají scénky vtipně, ale ničím zvláštním film neoslní. V parném létě raději k vodě a koupat se, než hledět na to v TV. Růžičková ale zase nehraje tak špatně, a Klasik Peterka sa mi líbil také. 75%

Rambo: První krev (1982)

Povinná klasika, která má všechny atributy solidního akčního filmu. Stojí jakoby ve stínu Predatora a snímků s Arnoldem - alespoň pro mě.