• Fantasy

Spider-Man: Homecoming (2017)

Trocha iný Spider-man ako v predšlých filmoch. Nelieta po Manhattane ale po Queense a D.C. Spočiatku som si myslel, že do filmu bude veľmi zasahovať Tony Stark, avšak v traileri sú použité asi všetky scény s ním. Preto tu ostáva veľa priestoru pre Spidermana. Tom Holland je skvelý akrobat. Humor tu nechýbal a záporák bol celkom drsný. Len škoda, že postava Zendayi tu nedostala viacej priestoru. 80%

Auta 3 (2017)

Pohodový animák, pri ktorom boli deti v kine dosť kľudné, čo ma zarazilo ale aj potešilo. Jednotku to neprekonalo ale stále lepšie ako dvojka. 80%

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Neočakával som veľa, predsa je to piaty diel série, ale mohol by byť aj posledný. Lebo asi sa zájde až k ére dinosaurov, alebo robodinosaurov? Príbehovú spojitosť so štyrkou som tam nenašiel. Zostali akurát autoboti a Cade s dcerou, ktorú počujeme na dvadsať sekúnd. Príde mi to ako samostatný film. Opäť je to dlhé a natlačené efektami. Aspoň finále sa ako tak podarilo. 60%

Wonder Woman (2017)

Lepšie ako Suicide Squad a BvS. DC konečne vydalo film, ktorý stál za to. Škoda toho CGI záveru ako v BvS. Film má dobré zasadenie ale záporák ma nijak neohúril. Nemci sú opäť vykreslení ako najhorší. Gal Gadot ako Wonder Woman je skvelá. Naivná sa hádže do vojny, no neskôr zisťuje, čo je vojna zač. Celý film hľadá samú seba aby nakoniec našla niečo, čo ju zmení navždy. Chris Pine sa mi ale páčil v tomto filme viac. Miestami zachraňoval niektoré herecky nedotiahnuté scény. Celý jeho tím bol ale skvele zohratý. Väčšina efektov bola nedotiahnutá, všetok rozpočet asi hodili do finále. Po Man of Steel konečne dobrá DC komiksovka. 80%.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Konečne som sa dočkal. Podľa traileru, ktorý mal neskutočne skvelú hudbu a vyzeral fantasticky som očakával úžasné pokračovanie. Lenže som sa nedočkal. Film to nie je zlý, ale má pár vecí, ktoré mi z prvej trilógie chýbalo. Ako prvá mi chýbala tá troška temnoty, ktorá dotvárala výbornú atmosféru. Bez toho mi to pripadalo príliš Disneyovské. Ďalej som čakal, že Orlando Bloom alias Will Turner dostane viac priestoru aj s Blúdnym Hoľanďanom, nestalo sa. Ale čo bolo cítiť najviac boli výkony pôvodných postáv. Johnny Depp a Geoffrey Rush už nevedia podať taký výkon ako kedysi. Nové postavy celkom dobre zapadli. Záverečná bitka bola veľmi zle vymyslená ale napriek tomu ma koniec veľmi prekvapil a film sa mi páčil, odporúčam pozrieť v kine nie len pre obraz, ale aj pre úžasnú hudbu Hansa Zimmera. 75%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Úžasná hudba, úžasná kamera a úžasný strih. Film ma milo prekvapil, pretože podľa traileru to vyzeralo na priemerné dobrodružné fantasy. Herecké obsadenie je super a rozumie si. Charle Hunnam ako hlavná postava vyniká oveľa lepšie ako v Stratenom meste Z. Za mňa 85%.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Bál som sa, či dvojka prekoná jednotku. Nepodarilo sa. Film je síce plný farieb, akcie, humoru, super pesničiek, ale stále to nebolo lepši ako prvý diel, ktorý je tesne nad. Záverečná bitka v štýle Man of Steel sa nevyrovnala bitke o Xandar. Príbeh je skvelý, hudba trochu slabšia oproti jednotke ale stále super. Film je hlavne o emóciach a o hľadaní rodiny a toho dôležitého v živote. Päť potitulkových scén je dosť, bohužiaľ len jedna nám prezrádza, čo sa bude diať v MCU v blízkej budúcnosti. Snímok určite odporúčam pozrieť v kine.85%

Ztracené město Z (2016)

Veľmi zaujímavé, ale rozťahané a miestami nudné. Za tých 140 minút sa toho udeje strašne veľa a strih medzi obdobiami alebo rokmi je okamžitý, takže v jednej scéne sa skončí hádka a v druhej už sú hlavní hrdinovia v amazonskom pralese. Charlie Hunnam je mi po Pacific Rim sympatický a tu nesklamal. Hľadanie strateného mesta Z je dobrodružstvo, ktoré mohlo byť viac dobrodružné, nebyť dlhého príbehu a málo napätia. 75%

Rychle a zběsile 8 (2017)

Od nelegálnych závodov, prepadanie kamiónov, cez drifty v Japonsku, vykradnutie banky v Riu, naháňanie lietadla, "parašuting s autami" až k zrade rodiny. Po úvodnom závode, pri ktorom sa celé kino smialo, som dúfal, že to je to najhoršie, čo je vo filme. Bližšie k tomu mali už len "zombie" autá. Nasleduje džob v Berlíne, pri ktorom dochádza k spomínanej zrade a celý film pokračuje snahou o chytenie zradcu Dominca Toretta a následne zastavenie záporačky Cipher v podaní Charlize Theron, ktorá nijak extra nevyniká, no za to pôsobí chladne a bezcitne. The Rock so Stathamom vymieňajú jednu hlášku za druhou. Dopĺňa ich Tyrese Gibson s Ludacrisom. Bitky v podaní The Rocka sú tvrdé a drsné(hlavne pasáž vo väzení). Zvrat bol pre mňa neočakávaný, no dal sa predvídať, čo sa mne nepodarilo. Celé je to nabité akciou a humorom. Od filmu som neočakával veľa, preto som sa v kine bavil a odchádzal som spokojný. 75%

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Od filmu som neočakával veľa, no príjemne ma prekvapil. Nevidel som veľa častí zo serialu, takže nemôžem porovnávať, ale vybuchujúca tráva a prskavky na tele sa našťastie nekonajú. Akcie by mohlo byť viac, avšak dopľňa to dobrý humor. Herecké obsadenie je dobré a postavy si rozumejú. Zápoŕak (záporáčka) miestami nudná a nezáživná. Pre mňa zatiaľ prekvapenie roka. 75%