Perníkový táta (2008) (seriál)

Vzhledem k tomu, že je once again, the magic time of the year called zkouškové a já mám každý večer chuť se jít rituálně podřezat do vany a napsat na zeď svou krví jména několika nejmenovaných profesorů, abych je proklel, musel jsem si pustit něco u čeho se maximálně vychilluju. Koukám na Breaking Bad poprvé po pěti letech (na střední jsem to sjel dvakrát v rozmezí asi půl roku) a sakra, vůbec nic to neztratilo....Prostě takhle konzistentně kvalitní seriál nepohledáš, hezky na to najedeš pilotní epizodou a vezeš se až do finále. Fakt nic hluchého (možná až na epizodu o mouše :). Možná už bych se měl někdy dokopat k tomu Saulovi, přeci jenom je to s Mikem, Gusem, Huellem a Billem Burrem moje nejoblibenější postava. Scéna kdy jdou poslední dva jmenovaní pitomci vydírat Teda Benekyho, je dost možná nejvíc vtipná scéna jakou jsem kdy v životě v seriálu viděl, brečím u toho i při třetím sledování. Doporučuju všem, ať už jsi feťák, vyléčený feťák, latentní feťák nebo se o drogy vůbec nezajímáš. Say my name.

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Celkově převažuje spokojenost. Každému kdo kouká už od první série, musí být jasné že je tady nějaký vzor a je zbytečně se pohoršovat nad tím, že je jedna dvě epizody vyloženě špatných. Úplně zklamaný nejsem z ničeho, slabší je The Very Pulse of the Machine, na který jsem se upřímně nejvíc těšil, pak Kill Team Kill a závěrečné Jibaro, které je fakt ulítle zpracováno. Vracející se Tři roboti jsou znovu skvělí, zbytek je přímo výborný. Pán Crabs na lodi, sex který vedl k zombie apokalypse, utopický Roj, krysy pálící si vlastní chlast a parta vojáků střílící vetřelce v vizuálně naprosto opojném jeskynním dungeonu. Víc netřeba spoilerovat. Má to lásku, smrt, roboty, sex, je to scifi, fantasy, horor. Co víc si může člověk v dnešní době přát...?

Otec náš (2022)

Doktor Klajn je pobožný člověk. V relativním mládí srazí a zabije čtyřletou dívenku a aby se z tohohle traumatizujícího eventu jakž takž vzpamatoval dá se na víru. Amen. Ale to ještě není amen! Stane se z něj totiž nejúspěšnější inseminátor v Indijanapolisu, hrdý otec 94+ dětí, který takhle dál předal nejen svou genetickou informaci, modré oči a blonďaté vlasy, ale hlavně kupu chorob, kterým kraluje závažně autoimunní onemocnění. Hele pokud chceš znát můj názor, tak tenhle člověk je absolutní vítěz přirozeného výběru, Darwin by z něj měl radost. Samozřejmě zde vyskakuje i motivační otázka, zda se jedná pobožného fanatika, nácka nebo nadrženého honiče (já hlasuju pro honiče). Dokument, nebo co to má pro boha být, je produkčně naprostá bída, nejhorší co jsem zatím od Netflixu viděl. Pokud už i dokumenty začínají dělat špatně tak je to vážně v prdeli, je to poslední tvorba na co jsem od nich koukal. Úplně mě vytáčely ty otázky typu “proč by pan doktor vzal spermátko mého táty a hodil ho do koše?:((“, “proč by chtěl být mým otcem, když nechce být mým tatínkem?:((((“. Protože je to úchyl, překvápko. Sakra...právě jsem si uvědomil, že jsem blonďatý a mám zelené...šance je malá, ale radši si pro jistotu taky koupím jeden test z Ancestory.

Všechno, všude, najednou (2022)

Rozhodně nic nezjišťovat dopředu a jen kouknout. Zahraniční recenze totiž nelhaly, Everything Everywhere All at Once je zkrátka skvělé scífko, které je vtipné, ale ne infantilní, nápadité aniž by něco vykrádalo, s akčními scénami vzdávající hold Jackiemu, kdy hlavní postavy prostě mlátí absurdním způsobem deset lidí předmětem, který se jim zrovna ocitl po ruce. Je to absurdní, ale ne vyloženě vykloubené, ke konci citlivé, ale bez nějakého laciného citového vydírání. Scéna s kameny je tak bizárně vtipná, až je trochu ironicky geniální. Je to multiverse šílenství a prozatím pro mě nejen letošní nejlepší scifi, ale i film. Děkuji A24, mám vás rád.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Johna Waynea Gacyho (2022) (seriál)

John Gacy prý byl cibule. Jak by řekl John Douglas, máme tady nějaký stresor, jelikož Johna od mládí mlátí jeho táta, který přijde domů po dvanáctce a je nasraný a agresivní, jelikož mu John pravděpodobně vypil pivo. U Johna se už od mládí vyskytují sklony k sodomii a nákloností k mužům, sám sebe však vždy nazývá bisexuálem, který nenávidí ty “přiteplený fagy“. Jinak žije docela obyčejný život jako každý z nás; miluje svou práci, nemiluje svou ženu (i tu druhou), nemiluje homosexuály a miluje své koníčky a to sice malování domů, oblíkání se za klauna a příležitostná vzájemná felace s mladíky, které potkal v místním baru nebo v práci a u kterých provádí orální sex i když jak sám říká “jsou to jenom obyčejní buzíci“. Okey. Nedej však bože, že by se to těmto mladíkům nelíbilo, to ho potom popadne amok, zabije je a zakope ve sklepě, kde to už začíná smrdět jako v řeznictví u vietnamské tržnice. Nikomu přitom nepřijde divný, že mladíci kolem Gacyho domu mizí jakoby padali do Einstein-Rosenova mostu uvnitř kolabující hvězdy a úplnou náhodou si toho všimnou, až když jich zde zmizí 33. Nakonec ho chytí a píchnou do něj smrtelnou dávku nějaké chemické sloučeniny, čehož se přiznám nejsem moc velký fanoušek, jelikož křeslo, gilotina a provaz mají větší osobnost. I když v případě Gacyho by u provazu byl problém najít dostatečně pevnou větev, která by pod tím tlustým zmrdem nepraskla. Verdikt.

X (2022)

Spokojený páreček osmdesátiletých důchodců, žije na odlehlém venkově. Dědeček má ve svém věku již bohužel erektilní dysfunkci, což babičku do jisté míry značně frustruje, ale i tak dává svému manželovi najevo jak moc ho miluje a často slintá nad jejich společnými fotkami, které byly nafoceny ještě za války, když byli mladí, popř. během prohibice, když byl život vzrušující a pití alkoholu byl zločin. Tato idylka se však změní, ve chvíli kdy jejich farmu navštíví parta nadržených post-adolescentů, vedené texasanem ve středních letech. Babička ve svém pokročilém věku dojde k prozření, a objeví u sebe homosexuální tendence, což vyhrotí až do momentu, kdy se pokouší ojet mladičkou dívenku, která si v pokoji hledí svého. Dívka ji samozřejmě logicky odmítne, jelikož za a) není na holky a za b) není na osmdesátiletý seschlý báby. Zhrzená babička je zničená a neví co dál, v tom se však objeví dědeček, který zrovna zabil dva lidi a znova se cítí schopen splnit své manželské povinnosti. Nakonec příběh důchodců dojde “šťastnému vyvrcholení“, jen děda dostane infarkt a babička zapomene, že už nemá takovou sílu a neměla by ve svém věku střílet na lidi z lupary. Určitě se podívej, zaručuju ti, že je to to nejdivnější porno jaké kdy uvidíš.

Stezky slávy (1957)

Jedu si teď Kubrickův maraton, abych dohnal resty a je to velice fajnové pokoukání. Zatímco u Killing jsem dostal pořádný heist ze staré školy tak u Paths of Glory jsem se upřímně rozčílil. S těmi vojenskými praktikami, které tehdy francouzi aplikovali na své vojáky, je až k podivu, že se jim ten jejich armádní sbor nerozpadl. Vlastenectví je poslední útočiště každého darebáka.

3:15 zemřeš (2005)

Mám obrovskou chuť se na to znovu podívat, ale v dětství mi to přivedlo asi měsíční schízu a ať se snažím sebevíc, nejsem schopný si to pustit. Vím že jsem byl tehdy zesrané dítě a dnes už nejsem...ale i tak jsem si to před měsícem stáhnul a furt nemám odvahu si to přehrát. Vlezu do stažených souborů, minutku dvě na ten soubor koukám, ale ne a ne. Stačí jediná vzpomínka na tu malou holku s prostřelenou hlavou a jsem v koncích. Je to zvláštní.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Žiletkáří skončili. Pojdme si to s NikoLasTem rozebrat, protože proč ne. Nejdříve tedy užší pohled. Peaky Blinders sledují příběh Tommyho Shelbyho, který se se svou rodinou (a gangem), snaží získat moc a penízky a vlastně i úctu svého okolí. Postupem času v jednotlivých sériích ovládne čtvrt, město a celou oblast. Jeho rodina a okolí je plná suprových vedlejších postav (všem vévodí úchvatný Alfie Solomon v podání Toma Hardyho o tom není pochyb) a prvních pět sérií, je opravdu suprové a často napínavé sledování, i když bych malé výhrady měl. Co to tady píšu není spoiler free, takže... pátá série končí šokující smrtí několika postav a obřím cliffhangerem. Poté přijde série šestá, kde k šoku všech fanoušků seriálu není ani odpovězeno na daný cliffhanger, ale zároveň je tady čtyřletý skok a postavy dělají jakože nic. Showrunner seriálu už rok dopředu ohlásil, že se bude jednat o finální sérku, takže jsem tak trochu očekával nějaké obří vyvrcholení a rozlučku s Tommym. Té se mi ale bohužel (nebo bohudík?) tak docela nedostalo. Celá šestá série je neuvěřitelné roztáhlá, jen jak to jde v délce šesti dílů zvládnout. Tommy rozjíždí další kšeft, začíná tady plno dalších zbytečných zápletek a člověk si začne u pátého dílu říkat, jak na to chtějí všechno během posledního dílu odpovědět? (což se naposledy stálo u GoT, takže jsem byl před shlédnutím finále po právu vystrašený). Finále je osudové, silně z toho jde cítit, že se pan vedoucí semnou snažil emočně pohnout, což se mu nepovedlo, protože Tommy přežije, takže nemám důvod být smutný ani se radovat, protože další série nebude. Nepochop mě ale špatně, já mám Tommyho Shelbyho rád, probouzí ve mě takový ten Ragnarovský komplex, kdy mám postavu rád už jen z podstaty věci (může za to jenom Cillian Murphy a nikdo jiný). Celkově mě ale závěrečná série vůči ostatním pěti dějově moc nebavila. Vedlejší postavy z minula už tady až do šestého dílu v podstatě nemají prostor, z bejvalech hlavních žiletkářů už kromě Tommyho zbývá jenom Arthur a Michael. Arthur je totální smažka a už je jen parodií na sebe samotného z dřívějška, fakt mi bylo trapno ho sledovat, Michael na druhou stranu měl potenciál být suprovým záporákem, ale místo toho je až do samotného finále nepochopitelně odstaven na vedlejší kolej. Celkově jsem tedy z poslední série na rozpacích. Pak je ale potřeba kouknout na širší pohled Peaky Blinders. Víš, on je tenhle seriál opravdu prvotřídní kvality, které se nám v dnešním seriálovém světě opravdu zoufale nedostává. Je to špičkově natočené, kulisy, oblečení, herci, hudba... na pohled je to prostě...boží. Je to vypiplané gentlemanské pokoukání pro pravé gentlemany a já se na to vždycky těšil i proto že mi to utvrdilo fakt, že v roce 2022 může mladý muž chodit oblékaný jako v roce 1922 a vypadat kurevsky dobře. Jednoduše řečeno, beru tenhle seriál jako něco co tady bylo vždycky a teď už nebude. Takže je seriálový svět zase o něco chudší. Nejlíp bych to popsal mou oblíbenou scénou z Pirátů z Karibiku kdy Barbossa říká: Když jsme byli mladší, svět byl jaksi větší. A Sparrow odpoví: Svět je furt stejnej, jen je toho v něm míň. Nejlepší scéna seriálu, kterou mám hrozně rád.

V/H/S/2 (2013)

Téměř překvapivě lepší než první díl. Sledujeme tentokrát čtyři příběhy, první o chlapovi, který skrz implantát ve svém oku vidí bubáky a bubačky a na konci si oko vyřízne žiletkou i když jsem na něj už od momentu kdy se skálopevně rozhodne pro tento zákrok křičel na TV, aby si oko neřezal, ale zalepil páskou (jako to dělali piráti). Holka, ale docela sympatická, připomněla mi jednu ženu, kterou jsem asi rok zpátky v jednom nejmenovaném baru v Ostravě-Přívoze pozval na pivo, které jsme vypili na zavřeném piánu, jelikož si nebylo kde sednout. To jsem ale odbočil. Druhý příběh je totiž úplně geniální. Super způsob natočení zombie apokalypsy, bavil jsem se skvěle!! Nejlepší zombie věc, za poslední roky a teď nejsem vůbec sarkastický. Třetí příběh je poté autorská verze Chrámu lidu, ve kterém zbožní lidé uctívají čarodějnici z Blair Witch Projectu. Znova je to super, takový ten zvrhlý horor, který dokáže pohnout i s veterány. Čtvrtý příběh je už jak s nějakého jiného filmu, kdyby to byl samostatný film dal bych mu odpad, ale nechci kvůli němu shazovat ty zbylé tři skvělé storky (vlastně i rámcový příběh končí docela fajn), takže v rámci hororové žánru krásné čtyři hvězdy a zábava to byla výborná.