Vykopávky (2021)

Postarší manžel sedí nervózně na posteli. V tom vyleze z koupelny nahá a nadržená Lily James a říká: Manželi, jdem na věc, dnes znásobíme náš genofond! Manžel ji odstrčí: Co si jako myslíš, že děláš? Sedím tu a čekám než vylezeš už 40 minut! Ani jsi se nezamkla, co kdyby tam omylem vlezl nějaký chlap?? Ona: Promin, jen jsem se chtěla umýt...On: Víš co? Sklapni a jdi si lehnou, dneska nic nebude. A Lily James potom sedí sama na posteli. Jakéto překvapení pro manžela, když na konci filmu požádá o rozvod. Anyway...Nevím kdy jsem naposledy viděl tak krásný film z tak velkým srdcem, navíc o naprosto neohraném a originálním tématu. S čistým svědomím řadím mezi TOP 5 filmů od Netflixu.

Zprávy ze světa (2020)

Asi jsem byl na film dobře naladěný, líbil se mi když se v něm nic převratného nestane. na takového Phillipse nebo 22. července to fakt nemá, ale dám tomu tu čtvrtou hvězdu, když mám tak dobrou náladu. Což tak často není.

Greta (2020)

Dokument jsem ještě neviděl, ale ani nemusím, protože prostě vím jak to dopadne. Tahle holčina je prostě moje největší nemesis. To je tak když, člověk studuje VŠ obor, který je z velké části založen právě na ekologii a kdykoliv se potká z kolegy z ostatních kateder jako jsou například chemie, fyzika, sociální vědy nebo třeba pajdák, tak slýchá jenom kecy typu „Tak co Greto v2.0? Jak pokračuje studium záchrany světa haha?“ Prostě jakoby byla nějaký náš mesiáš, na jehož příchod jsme čekali celá pokolení nebo co. Ona Greta je symbol jako Batman. Tady ale všechna spojitost končí. Zatímco Gotham dostal miliárdaře ze všema těma udělátkama, tak my ekologové jsme dostali krávu s aspergrem, která navíc mluví jako by ji nám tady poslali reptiliáni aby se infiltrovala a poznávala náš druh (podobně jako u Cukrberga, jí to ale absolutně nevychází). No co už, jak jsem psal již na začátku, tenhle dokument rozhodně nebude o tom jak moc je naše planeta k dnešnímu dni fucked up (a to bezesporu je), ale spíš o tom jak na to hrdinsky upozornila tahle osoba, která jenom zdrhla ze školy a stála v dešti s cedulí. To bych dokázal taky, ale na rozdíl od ní bych to měl i vystudované. Otázka zní, tohle je nástupce Davida Attenbourougha?

Silent Hill (2006)

Říká se, že v Silent Hill straší.

Anatomie života - Srdce v oblacích (2021) (epizoda)

To jsem si jednou po čtení nekonečných skript zapnul TV Nova a tam dávali další skvost. Už před lety jsem polemizoval, když Jack Shephard propíchl pneumotorax propiskou, zda je to real deal, tady na to dokonce použili brčko z Capri-sone.To je normálně jak ordinace doktora z hor - na zlomený vaz, přiložte studený obklad. Jinak si seriál hraje na to, jak zaobírá životy “normálních lidí“ ve špitále, ale nikdo z herců neměl roušky, takže můj immersion je zničen. Měli by jít příkladem no ne? Jak by řekl Macura: “Nova! Zase ta Nova!! Co to je za firmu tyvole??„

Prvních 100 (2014) (seriál)

Abych řekl pravdu, tak jsem tenhle seriál před lety shlédl jenom kvůli Henry Ian Cusickovi a i když to často právě on zachraňuje, tak je to celkové hrozně lidl seriál. Ten nápad je fakt skvělý a hlavní motiv druhé a třetí série je hrozně super, ale ty postavy, které se ve většině skládají z teenagerů, jsou často fakt na facku. Třeba takové postavy Raven nebo Octavie, u mě často vyvolávaly můj vnitřní hněv a potřebu svrhnout vládu a nastolit patriarchát. Takže když opomeneme, že to má tak čtvrtinový rozpočet, scénaristy, kteří jedou minimálně crack a v celku hrozné herce, tak se jedná o ucházející alternaci na LOST. Jakože proč ne.

Má je pomsta (2002)

Naprosto brutální a pro postavy beznadějný film. Už dlouho jsem nezažil, abych ve dvouhodinovém filmu viděl tolik nekompromisních scén a že už jsem viděl hodně hnusných filmů. Pokud je to pravda a další díly jsou ještě horší tak se mám teda na co těšit. btw. pana Kima z Parazita jsem poznal na hned.

Ex Machina (2014)

Není to úplně čistý, dal bych tomu spíš čtyři a půl hvězdy. Atmosféra je výborná a určitě mě to bavilo víc než námětově velmi podobný Her s Joaquinem Phoenixem. Hlavnímu hrdinovi se vůbec nedivím, já bych se po třech randech do Alicii Vikander asi taky zamiloval, avšak jak bych reagoval, kdyby mi u čtvrtého řekla, že je android, to fakt netuším.

Chalífát (2020) (seriál)

Hrozně mě to sralo to sledovat. S žádnou postavou jsem nedokázal sympatizovat, jelikož mají jedno stejné - do sraček ve kterých se ocitly, se dostaly dobrovolně a svou vinou. První postava Pervitin se trápí v IS, kam šla dobrovolně se svým manželem. Druhá postava Sulle se trápí ve Švédsku kvůli své víře, kterou si zvolila sama, navíc tím brutálně ubližuje celé rodině. No a do třetice je tu Fatima, jejíž linka je celou dobu nemastná neslaná, navíc po posledním díle člověk zjistí, že je i jako policistka totálně na hovno. Nevím no, možná je to jenom názor katolicky smýšlejícího člověka (já), ale prostě nechápu jak může někdo v 21. století zmanipulovat skoro dospělého člověka skrz víru a dobrovolně ho dovést do takové prdele jako je Sýrie, prostě mi to nejde do hlavy... Na konec taková malá LasTova hypotéza. V koránu se píše, že muslim jenž zemře mučednickou smrtí, se dostane do “islamského nebe“ a tam na něj bude čekat 40 pannen. Proto se tolik blbců odpaluje. Má otázka zní, pokud se po odpálení promění na tisíc kusu těla, dostane se k těm pannám v celku nebo jako pytel sraček co zbylo z jeho těla? Takové otázky mě trápí.

Mrazík (1964)

Alternativní verze Mrazíka: Je 4:30 a já vstávám do práce. Nespal jsem ani tři hodiny. Vybíhám ven a řvu na slunce: “Nádherná Jitřenko! Překrásné sluníčko!! Prosím nevycházej ještě dvě hodiny ať se prospím, mistr mě jinak v práci oškube!!“. Jenže slunce vychází. Svině, jaktože to u té Nasti fungovalo a u mě ne?