Krvavě rudé nebe (2021)

Jedna z hlavních postav Farid, je přibližně ve dvou třetinách filmu pokousán do ruky upírem. Jeho upírská kámoška mu ruku usekne aby zamezila jeho upírské metamorfóze. Farid si to potom zbytek filmu štráduje po letadle s useknutou rukou, prostě not big deal, potom však vyleze po přistání z letadla ven, tam ho chytnou chlapci ze zásahovky a co udělají? Dají mu ruce za záda a spoutají mu je pouty. Normálně takovéhle věcičky ve filmech přecházím, ale tady mi to už fakt nedalo, když nemá zápěstí tak jak mu je chceš spoutat tyvoe. Jinak je to taková ta Netflixácká kvalita. Na mé pomyslné stupnici upírských filmů tomu dávám šest stroužků česneku ze třinácti.

Čas (2021)

Možná je to tím, že vynechávám Shyamalanovy vysoce nekvalitní filmy a koukám jen na ty dobré, ale začínám na něm fakt ujíždět. Upřímně jsem se nenudil ani minutu, furt jsem očekával jak se to stárnutí bude projevovat dál a dál. Ken Leung od Ztracených fakt brutálně zestárnul, skoro jako by si mimo film na danou pláž někdy sám zašel, ale i tak jsem podle těch jeho ikonických pohledů poznal o koho jde :D Trochu mě mrzí, že to má zase tak malé hodnocení, jako většina Nightových filmů, ale víš jak se to říká, házel perly sviním. Škoda, že zdejší uživatele svůj hněv nesměřují směrem k vyhořelým režisérům kteří si to zaslouží, místo aby hejtili Shyamalana za to že si natáčí ty svoje Shyamalanoviny. PS: dvě řady přede mě si sedli čtyři kluci v mém věku a furt nahlas kecali dokud je neokřikl postarší chlap v první řadě. Byli jste fakt otravní vy čuráčci a měli by jste si najít buchty bo tam vedle sebe vypadáte jak parta buzíků. Nic není víc teplý než jít do kina s třema kámošema a dělat bordel. Domluvil jsem.

The Wall (2017)

Nechápu to. On tam Aaron Taylor-Johnson hraje schizofrenika nebo co? Furt tam mluví sám k sobě. Přitom podle čsfd tam hraje i John Cena...but i cant see him (tu turutuu).

Lesní rituál (2017)

Škoda, že na konci ukázali jak ten bubák vypadá (jako nasraný koňojelen s rukama, spoiler alert). Kdyby to neudělali, a já si to mohl v klidu sám domyslet a představit, tak by ten film byl více než důstojným následovníkem Blair Witch Projectu. Takhle tu skvělou první hodinu splachuje klasický plot s nějakou pitomou sektou. Trochu mě to štve, fakt si to vybudovalo skvělou atmosféru, přičemž posledních dvacet minutek je jak výstřižek z těch horších filmů od del Tora.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Chudák kočička (nemyslím tu ženu). Ta na druhou stranu zažila pěkně perný týden, v pátek večer se s kámoškama sjela durmanem a v neděli odpoledne ji dva sympaťáci porcují v márnici. Každopádně nejlepší horor za hodně delší dobu. Normálně jsem se bál, no není to neuvěřitelné? Už jsem v době dnešních hororů skoro zapomněl jaké to je..

Black Widow (2021)

Dejme teďka stranou, že jsem se u sledování skoro unudil k smrti. Vezmu to spíš než analytickým přístupem, přístupem holistickým. V roce 2008 začala první fáze MCU Iron Manem a byl to hit. V roce 2013 začala druhá fáze filmem Iron Man 3 a opět to byl hit. V roce 2016 vyšel Civil War, který začal třetí fázi a překvápko...opět to byl hit. Otázka tedy zní, je Black Widow, film který otevírá fázi pořadové číslo čtyři, hit nebo ne? Rozhodně není, if you ask me. Už v samotném konceptu je to film o mrtvé postavě takže víme, že je to absolutní stand-alone, shodou okolností i o nejméně zajímavém členu Avengers. Fakt nechápu na co Faige myslel když tohle schválil :D. Argumentovat tím, že je to hit protože to vydělalo stovky milionů v prvním týdnu, může fakt jenom kokot, přeci jenom je to první Marvelovka po snad 16 měsících. Celkově je to tedy opravdu nudný film, který není ani vážný ani vtipný. Obávám se, že se potvrdí mé slova, které jsem řekl už před dvěmi lety a to sice že Endgame byl totální peak Marvelu a teď už to půjde jenom pomalu dolů, v horším případě to bude sebe samo i vykrádat. Aspoň to tak zatím vypadá. 4/10 (je to tak na 5/10, ale ubírám za tu akci na konci, která už byla jenom směšná).

Resident Evil: Infinite Darkness (2021) (seriál)

Jill, Chris i Claire v každém novém zpracování RE vypadají jinak a pak je tu Leon S. Kennedy. Leonek se nemění, furt je stejný jako když jsme back in the day mordovali vidláky s Las Plagas :)

Pustina (2016) (seriál)

Velmi ponuré a velmi tíživé. Rozhodně nejlepší český seriál, který jsem kdy viděl, což však není tolik vypovídající, jelikož jsem v životě viděl asi tak čtyři české seriály. Jarda Dušek je pán herec, 90% českých herců by si na téhle roli zlomilo vaz, fandil jsem mu každou minutu sledování. Škoda, že toho malého zmrda na konci neshodil dolů, já bych to udělal. Jeho postava má na osmi hodinách víc hloubky a character developmentu než Čestmír Mázl za 15 let. Moc se mi to líbilo a vážně uvažuju, že si to hodím do mojí top 10.

Válka zítřka (2021)

Hahahaha. Dobrý pokus Amazone. Málem jsi mě dostal. Nevím moc kde začít...tenhle nový filmek s Chrisem Prattem vykrádá fakt hromadu mých oblibených scifi filmů. Má to celkový feel jako často skloňovaný Den nezávislosti, možná bych i zmínil Na hraně zítřka. Z počátku mi to dokonce trochu připomínalo Cloverfield heh. Chris tady potkává vlastního Bubu, který ale nemluví o krevetkách, ale o geotermální energii (nezaměňovat s geyotermální). Přibližně v půlce se objeví monstra, které připomínají něco mezi kobylkami a zatoulaným psem, který dva týdny nejedl. Celé je to natočené skoro až parodicky, jako bych znova koukal na Hvězdnou pěchotu, u které to ale byl úmysl že jo. Závěr je fakt krajně debilní, navíc má boss location až nápadně Prometheovský vizuál. Pojďme se ale společně dostat k tomu nejhoršímu. Celé to vypointovaní je totálně vykradené z Interstellaru. Ne vážně, je to ÚPLNĚ STEJNÝ. Dcerka, táta, časový posun...fakt wow. Ty tři hvězdy dám, ale jakože stěží. To časové udělátko by se mi hodilo, portnul bych se do roku 2031, abych viděl premiéru první řady LOTR seriálu od Amazonu. :)) btw. už když mi bylo devět let, táta mi vysvětloval, že když člověk spadne do vody z výšky 30 metrů tak prostě chcípne. Proč? Protože Archimédův zákon. Nesnáším to jak postava spadne z nebe do vody a začne si tam plavat jak pulec a má to u prdele. Gravitace tě u prdele totiž nemá bráško.