Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Tenhle nový Letopisy Narnie seriál vypadá zatím fakt lit. Ne teď vážně, je to na mě hrozně moc sluníčkové, sice je to první díl, ale pochybuju že to dál bude jinak. Galadriel je samozřejmě silná nezávislá žena, která sama porazí ledového trolla, kterého nezabije šest mužů. Je prostě úplně nejlepší a Elrond ji to musí často připomínat, abychom na to my hloupoučtí diváci nedej bože nezapomněli. Černej elf Arondir je hned v první scéně rasisticky napaden, ale naštěstí je nad věcí, na rozdíl od přízemního white trash red necka. Nakonec dostane u studny nějaký fet, takže cajk. Linku s dětma (nebo co jsou zač), moc nechápu. Ale sledovat několika minutovou scénu jak se parta dětí prohání po louce a žere lesní plody je asi typ vaty, který tvůrci upřednostnují. Nechci aby to vyznělo jako účelový hate, nový Pán prstenů si fanoušky určitě najde a já jim to přeju, jen to asi není nic pro mě. Možná ještě napíšu komentář až vyjdou všechny epizody a třeba se mi změní názor. Jestli to teda vydržím sledovat.

Rod Draka - Nezvedený princ (2022) (epizoda)

To nové intro se mi líbí ještě víc než to v GoT. Hodně se zpomalilo tempo, celý díl se jenom konverzuje o důležitých věcech, takže pravý opak seasonu 8. Kamenoschody a Crabfeeder budou nařáchlí.

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Takhle dobře jsem se u seriálu nebavil už pár let. Je to krvavý, krutý, bezohledný; stejně jako sám život. V malé radě všichni top, Rhaenyra a Dračí rytíř...co k nim dodat a nic nevyspolerovat? Jakožto člověk, co přečetl Oheň a krev dvakrát, ti můžu slíbit, že pokud se investuješ, budeš bohatě odměněn. Corlys Velaryon je možná černej (poserte se z toho všichni, fakt jak děcka), ale herec je super, nemám s ním problém. Jsem totálně nadržený na další díly. btw. král Viserys I. byl poslední frajer, který osedlal Baleriona Černého děsa. Byl už hodně přestárlý (myslím draka) a když umřel, Viserys už nikdy na žádného draka nevlezl. Škoda, že zase vidíme jenom jeho lebku.

Uteč (2017)

Moc teda nevím co si z tohohle filmu vzít. Strašidelné to není, nějak extra promyšlené taky ne, mindfuck žáden, vyvražďovačka přišla příliš pozdě a byla příliš rychle odbyta. Už asi v patnácté minutě říká mamka hlavní postavy, že je psychiatrička, která se specializuje na vlastní metodu hypnózy, načež se hned objeví pár jejich zaměstnanců, u kterých je jejich mentální kapacita už od pohledu tak na úrovni mražené zeleniny. Jelikož mám IQ minimálně 60, tak jsem si to odvodil a vlastně jsem si celý ten film sám vyspoileroval už takhle na začátku. Jen jsem nečekal to s těmi mozky, tam mě pán Píle dostal, mohlo mi to dojít, když byl táta postavy neurochirurg. Úplně špatné to není, spíš jen hrozně průměrné. Podívám se na další filmy pana Píleho? Nene.

Třináct životů (2022)

Storka dostatečně výjimečná, aby mohl Ron Howard natočit poutavý dobrý filmek. Sledování uteklo jako voda (rychleji než ta z jeskyně).

Thor: Láska jako hrom (2022)

Na marvelovky už moc nekoukám. Čtvrtá fáze Marvelu mi totiž pocitově připomíná, když dohraješ nějakou dobrou videohru a pak jdeš dodělávat side questy. Taika Waititi tady zadělal na pořádný průser, nevím jak moc mu do toho kecají lidi z Disney a jak moc se podílel na scénáři, ale on udělal z nejvážnějšího Avengera toho největšího klauna, který hází joky víc jak Deadpool a navíc, ke smutku všech sledujících, střílí slepými. Jednu věc vůbec nedokážu pochopit. Vezměme si příklad Wandy (červená čarodějnice, nebo jak ji říkají, nevim už), ta ve svém arcu zotročuje a zabijí nevinné lidi a ztrácí imaginární postavy a já ji mám podle všeho litovat. Thor na druhou stranu přišel o defakto celou rodinu i svůj svět(!!). Je to nejtragičtější postava celého MCU a tvůrci chtějí abych se mu smál. Wtf. Nevim kde se stala při výrobě chyba, ale dost mi to smrdí prosazováním genderové rovnosti, která se vymkla z rukou a jde ostře proti mužskému pokolení. Viz ta scéna s nahatým Thorem, která má být vtipná, ale udělat tohle u ženy tak se ten film ani nedostane do kin. Nevim no, takhle na to asi koukám jenom já.

Predátor: Kořist (2022)

Samotný predátor se mi vzhledově v tomhle díle moc nelíbí, jako film je to ale o třídu lepší než ta úchylárna, kterou nám nachystal před čtyřmi lety Shane Black (a kterou jsem v bolestech přečkal v kině). Teď když zase máme lepé natočeného Predátora, mi ke spokojenosti chybí už jenom natočení Alien vs Predator 3, kde budou lidi bojovat proti Predalienovi a budu úplně nejvíc happy.

Bullet Train (2022)

Nemám nejmenší problém tomu tu pětku dát, je to ohromně zábavný film. Přiměřeně vtipu, přiměřeně akce, ke konci i snaha o nějaké to drama byla, ale opravdu v tom filmu nebylo nic co by mě vyloženě vysíralo. Navíc je tam suprovej Brad Pitt, který pro mě znamená to co pro ostatní lidí takový Tom Cruise nebo Keanu Reeves. Šel jsem do kina v očekávání běčkové blbosti a odešel jsem příjemně překvapen. Krásně jsem u toho vychilloval.

Kontakt (1997)

Prezentace Fermiho paradoxu v té nejčistší formě. Jako scifi mi to moc nefunguje, ale Sagan měl skeptický nadhled, takže to beru jak to je.  Po scéně propadnutí gyroskopem, jsem zůstal nádherně vytripovanej.

Černý telefon (2021)

Mladá dívka, velmi připomínající bílou Ribanu má divné sny a v těchto divných snech vidí divné věci. Když začnou ve městě mizet místní kluci, směšně neschopné policejní detektivní duo k ní chodí pro rady jak k Babě Vanze. Její brácha je docela cool týpek, jen táta Jeremy Davies je divnej a občas ji preventivně seřeže páskem, jelikož za a) nezvládá její plně rozjetou kariéru lucidní snílky a za b) ve vzteku mu rozbila láhev vodky, která stále osm dolarů a to ještě před inflací tvl. Zlom přichází, když je brácha unesen Ethanem Hawkem, který má sice alespoň co se týče vizáže potenciál zajímavého vraha, ale během sledování tak nějak nechápeš jeho motivaci. Nápad s telefonem docela super, připomnělo mi to ten korejský film, kde si dvě holky volají skrz časoprostor a mění tak budoucnost, taky takové hororové hovory často zažívám, primárně když mi volají z tmobile, abych si prodloužil tarif. Je to takový horor nehoror, ale není to od Netflixu, takže máš garantované, že to nebude úplně otřesná sračka.