• Pohádka

Nevěra (1956) odpad!

Zase ty úsměvy a radost z tvrdé práce. To je hrůza. Ještě že tam bylo pár hádek, aby to nebylo zas všechno tak zkreslené.

Zabitá neděle (1969)

No jo soudruzi. Žádná příkladná pracovitá děvčata. Pěkné nemravnice které jsou na plukovníka ještě drzé. Žádné harmonické vztahy nýbrž ostré hádky a chlastání. A nějáká barevná krásná krajina? Kdepak. Hnusné a ponuré ulice. A nadšení pracovat? Né, moc velké. Tak co? Že vás pěkně nakopali za ty vaše zkreslené pohledy ve filmu? :-)

Svatá hříšnice (1970)

Ach, zase ty skvostné písničky. Pešek jako starý pán obletovaný mladými slečnami byl prostě k sežrání. Akorát je škoda že si tu slečnu skutečně nevzal a neodletěli spolu do Ameriky. Bylo by to zajímavější. Ale zkrátka je to komedie a musím říct, že jak šel na policii říct že ten hřích spáchal on a oni ho schválně zkoušeli jestli si je tím jistý, tak to jsem se musela smát. Ale samozřejmě musíme lidem co na sobě pracují lásku přát.

Lída Baarová – Dáma v modrém (2010) (TV film)

O Baarové nic nového, ale já si prostě nemůžu pomoct, ale v těch filmových ukázkách stále fascinuje.

Záhada modrého pokoje (1933)

Je řada krimi, ale ikdyž je tu velmi jednoduchá zápletka tak se u toho člověk hlavně nenudí a pořád jsem si myslela že je to Hrabě Herfold a nebo ten mrzutý chlap s tim autem, ale nakonec se ukázalo že to byl ůplně někdo jiný. Ale každopádně moc si svými činy které páchal v modrém pokoji ke svému cíli nepomohl.

Kostnice (1970)

On by to nebyl špatný snímek, ale ty nesmyslně blikající efekty pokazily celý dojem a tak jsem musela mít pořád zavřené oči aby mě po tom jako epileptikovi něco nebylo. Takže jednu hvězdičku za výklad průvodkyně a druhou za celou tu Kostnici kterou jsem byla dvakrát navštívit a líbilo se mě tam..

Půlnoční příhoda (1960)

Filmeček s jednoduchým dějem a strašně dojemný. Ukázalo se že dřevěný vláček má mnohem vyšší hodnotu než nějáký na elektrický pohon který myslí jen sám na sebe.

Zasadil dědek řepu (1945)

Žádný zázrak to není. Obyčejná pohádka o které nám četli ve školce nebo jsme jí poslouchali z kazeťáku. A teď jsme ji viděli v krátkometrážním filmovém zpracování a nic nového.

O místo na slunci (1959)

Milý kreslený příběh dvou postaviček s roztomilými obličejíky, kteří se tahají o místo na krásném naivně nakresleném sluníčku až když o něj přijdou, tak zjistí že se mají moc rádi. A sluníčko jim dalo druhou šanci to napravit.

O zlaté rybce (1951)

Kdo chce moc nemívá nic. Škoda že si ten chlap nepřál se té ženské zbavit.