• Pohádka

Kouzelný dům (1939)

Celý film se rýsoval jako napínavý a zajímavý, ale ten konec všechno pokazil.

Čekanky (1940)

Film by byl obyčejný, ale oceňuji tu práci že si herci zapamatovali takové básničkové dialogy. Jinak jsem moc ráda že tu byla věnována velká pozornost Zorce Janů která byla opravdu krásná.

Bakaláři - Pytel (1978) (epizoda)

Krásně vystižená povídka s myšlenkou že někdo tomu druhému jenom něco kecá protože si myslí že by to ten druhý nikdy neudělal a pak mu vytře zrak a tím pádem se z toho akorát zhroutí. Alespoň díky tomuto činu co žena provedla si její muž uvědomil že by bylo potřeba její šatník oživit když je dospělá a není žádné malé dítě u kterého je to jedno co ve společnosti nosí.

Pohádka o staré tramvaji (1961)

Bylo moc milé vidět, jak chlapečkovi tramvaj přirostla k srdci ikdyž to ona sama bohužel vědět nemohla. A načančal ji moc pěkně a získala i od jiných dětí velkou pozornost které nakonec zabránily tomu aby neskončila špatně. A ještě se mi moc líbilo že jsem si tady mohla vychutnat to krásné slovo TRAMVAJ. Ono se totiž bohužel v našem kraji říká tomuto dopravnímu prostředků šalina což zní přímo otřesně.

Šenkýřka „U divoké krásy“ (1932)

Krajina samozřejmě krásná, ale jinak není co pochválit. A nechápu proč z toho dělali celovečerní film, když člověk už od začátku ví jak to dopadne.

Karel Hynek Mácha (1937)

Film hodně smutný a jednou to vidět asi stačí. Ale tu ponurost filmu alespoň zdobila krásná Karla Oličová která tam byla velkou ozdobou. Ostatní tam byli jak šedé myši a proto do tohoto filmu zapadli geniálně.

Stříbrný vítr (1954)

Zbrusunové dialogy doprovázené tématem že lásku si nemůžeme nadiktovat podle svých představ jak v prvorepublikových filmech. Když se láska nezdaří,tak je to pocit jak trn zabodnutý v hrudi kdy má člověk chuť si vzít život. Ale většina z nich najde v sobě sílu a najde si jiný důvod proč stojí za to žít. Kdyby to šlo, tak film bych hodnotila mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Ale jelikož MEZI nejde, tak spíš dávám ty čtyři. Protože nevím zda bych se na něj ještě někdy koukla. Ale na tu dobu to byl film přímo úžasný a člověk si mohl odpočinout od socialistických sr*ček. :-)

Žena za pultem - Příběh důchodkyně Kubánkové (1977) (epizoda)

Druhý nejlepší díl tohoto seriálu. Tatínek byl až nepřirozeně obětavý, pozorný a starostlivý protože měl dočasně špatné svědomí že byl Švorcové dlouhou dobu nevěrný. Ale nejvíc jsem v tomto díle umírala smíchy z toho jejího nápadníka. On snad nechodí do práce že má tolik času kolem ní kroužit 24 hodin denně? :D Jinak se mi samozdřejmě románek důchodkyně Kubánkové moc líbil. Když už to byla žena v letech a i přesto měla nějákého nápadníka.