• Pohádka

Stav ztroskotání (1983)

Spíš je to prázdninové drama než komedie. Nicméně jejich průšvihy které bych samozdřejmě nechtěla zažít udělaly film zajímavější než kdyby tam měli hojnost jídla, žádné převrácení člunu a vzájemné cukrování ve stanu.

Bakaláři - Výtah (1983) (epizoda)

Jak se zdá, tak děti byly k mamince velmi pozorné zatimco ona byla v nouzi. Ale asi by tak malé holčičky ještě nedokázaly v realitě na vlastní pěst uvařit oběd.

Bomba (1957)

Nejlepší byl asi ten závěr kdy si v nouzi všichni uvědomili koho mají doma.

Venkovský učitel (2008)

Jeden ze skvělých filmů který se netáhl tak jako většina našich českých. Škoda že asi neplatí v realitě to pravidlo, že je pouhé přátelství mezi mužem a ženou možné. Tak jsem alespoň tady měla možnost se na takovou milou situaci podívat. Ale drama to uprostřed filmu bylo pořádné. Nicméně klobouk dolů za scénář filmu.

Valentin Dobrotivý (1942)

Tady se ukázalo že ikdyž Ladislav Pešek dělal Oldřichu novému na začátku filmu naschvály, že byl nakonec jeho opravdový přítel. Zbytek lidí se k němu chovalo jak k hnoji, když neměl milion. I nádherná Blažena Slavíčková na něj hodila kyselý obličej, což už bylo co říct. Samozdřejmě že ty lidi trochu chápu když jim nasliboval koupi tolika věcí, ale ani jeden z nich neprojevil ani maličký soucit.

Provdám svou ženu (1941)

Takové geniální řešení jak se zbavit své manželky dokáže asi vymyslet jen Vlasta Burian. Ale upřímně řečeno ho vcelku obdivuji že chtěl za každou cenu zůstat single. A ještě se mi líbilo že jeho služebná nebyla žádná mladá krasavice nýbrž starší paní kterou měl rád ikdyž mu občas lezla na nervy.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Seriál poněkud zkreslený když se člověk zamyslí nad tím jak to bylo ve skutečnosti. Ale já si prostě nemůžu pomoct, ale vždycky se u něj pobavím a příjemně se mi to sleduje. Proto musím dát vyšší hodnocení.

Žena za pultem - Příběh dvou pokladních (1977) (epizoda)

Tak s touto situací mám vlastní zkušenost. Můj otec se taky tahá s nějákou cizí ženskou, která se snaží podlejzat tím že mě kupuje tu nejdražší kosmetiku a myslí si že ji budu padat kolem ramen. To se však ošklivě mýlí. Nakreslila jsem ji obrázek za to, že teda do mě investovala peníze, ale jinak se na mě zaměřuje zbytečně protože já ji stejně nepřijmu když se o mě mamka starala dvacet let a pořád mě podporuje. Ale otec s tím bohužel není zatím smířený.

Chalupáři - Zasloužilý všeumělec (1975) (epizoda)

Hvězdičku přidávám za to, že Josefu Kemrovi byla konečně taky jednou věnována ženská pozornost a to hodně velká. A do toho hrál skvělý orchestr.

Na samotě u lesa (1976)

Dojemný film který se však místy táhne. Spestřuje to však Daniela Kolářová.