Šedovlasý pán (2007)

Patrick Bauchau je jako milý dědeček Alby Fish velmi přesvědčivý (tedy až na onen Fishův charakteristický slzavý pohled), dobová atmosféra je pak vykreslena přímo výborně. Škoda že se děj filmu soustředí téměř výhradně na případ Grace Buddové a chybí širší kontext Fishových zločinů. Ale vzhledem k rozpočtu jde určitě o slušný snímek.

Hon na čarodějnice (2011)

Na tenhle snímek jsem se docela těšil, ale ty 3 * jsou hodně slabé. Za největší klad považuji slušnou atmosféru, exteriéry a kamera vůbec také nejsou špatné a za zmínku ještě stojí herecký projev Rona Perlmana, ale to je asi tak všechno. Těch nelogičností, faktických nesmyslů, klišé a nudných a hloupých dialogů bylo přece jen příliš a pro někoho snad překvapivý konec to nezachrání.

Dopis pro krále (2008)

Nakonec to byla daleko menší kravina než jsem se obával. Jako dobrodružný příběh pro děti to docela ujde.

Izolace (2006)

Pár povedených vtipů nepřebije debilní příběh a ještě debilnější chování postav, o tísíckrát omletých a stále znovu do omrzení opakovaných klišé ani nemluvě. Navíc představitelka všemi opěvované a obletované Maggie se mi ani za mák nelíbí a z celé "Izolace" tak mám úplně stejně rozpačitý dojem jako z ní...

Chrám zatracených (2009) (TV film)

Obligátní jedna * za zvrhlé potěšení s nímž podobné paskvily sleduji - "Chrám zatracených" patří k těm nejvybranějším "fantasy sračkám" které jsem letos zatím objevil a shlédl (ale máme teprve květen!). Přímo úměrně ubíhající stopáži se prohlubuje demence příběhu i tvůrců a třešničku na dortu tvoří kouzelný český dabing, jehož autor si mimo jiné opakovaně plete "učence" a "učně". Zkrátka a dobře malý skvost, který by se jistě hezky vyjímal v sobotu večer jako megafilm na Nově.

Generál Nil (2009)

Pohnutý příběh statečného a čestného muže, který v době a na místě kde se odehrává ani nemohl skončit jinak než skončil - Armija Krajowa vedla nerovný ozbrojený boj proti nastupující komunistické moci ještě dlouho po skončení války a její členové za to většinou velmi draze zaplatili... Olgierda Lukaszewicze jsem měl vždycky rád, ale jestli nepodal svůj životní výkon právě zde, tak potom už nevím kde.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Bratranec Eustac je tlama k pohledání a svojí protivností představuje pro Lucku vážného konkurenta. Nic proti křesťanské alegorii, ale podávat poselství filmu tak polopatisticky jako zde, to mi připadá že tvůrci už předem považují diváky za blbce, kterým je třeba všechno důkladně vysvětlit a nejlépe několikrát zopakovat. A těch tisíckrát obehraných klišé a patosu bylo v "Plavě Jitřního poutníka" na můj vkus také až příliš. Ale pár slušných okamžiků by se snad našlo a nad celou sérií zatím určitě není třeba lámat hůl - příště to snad bude lepší...

Junior Bonner (1972)

Steve McQueen v roli muže, jehož morálka a věrnost vlastním životním pravidlům ostře kontrastuje s bezskrupulózní hrabivostí Juniorova bratra Curlyho, pro kterého tradice a minulost znamená stejně málo jako zlatokopecké plány jejich otce Ace. Nesentimentální, úsměvný a přesto nostalgický pohled Sama Peckinpaha na mizející americký Západ a nástup nových časů o kterých lze jen stěží říci, zda budou lepší...

Panelák (1992) (TV film)

Toporné herecké výkony, plytké dialogy a nevalná technická kvalita - to jsou nejvýraznější dojmy které po sobě zanechá "Panelák", pokus o neotřelé zpracování jedné z městských legend. Dnešního diváka na něm spíš než co jiného zaujme dobový kolorit začátku devadesátých let.

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Z čistě estetického hlediska se jedná o působivou záležitost - kruhy o nichž je zde řeč jsou opravdu krásné a já nehodlám na tomto místě polemizovat o způsobu jejich vzniku. Jiná věc je ovšem pavědecký balast, který je na ně v tomto dokumentu nabalen, násilné a někdy očividně nesmyslné hledání souvislostí mezi evidentně nesouvisejícími jevy (tsunami, hurikán Katrina, Mayové, mimozemšťani, Ježíš Kristus - chybí snad už jen Franz Kafka a nějaká kravka) a zejména neuvěřitelné pseudointelektuální bláboly jakýchsi vousatých dědků, jejichž vývody tedy opravdu stojí za to! (Jeden citát za všechny: "Utvoř kvadraturu kruhu!") Jestliže se do konce roku 2012 avizovaná proroctví opravdu alespoň částečně naplní a naše civilizace to ve zdraví přežije, na tomto místě si posypu hlavu popelem a před těmi "reaserchery" z dokumentu se hluboce ukloním. Zatím si ale myslím že mne z toho bolet hrb nebude :-) .http://circlemakers.org/