• Krátkometrážní

Hannibal - Zrození (2007)

Já bych to tak tragicky nebral, samozřejmě, že to nejde např. s jedničkou srovnávat, ale spíš jsem překvapen, proto za 4.

Mnichov (2005)

Teda nějak extra mě to neoslovilo, Spielberg si začíná hrát s levnými motivy a pokud bych měl srovnat atmosféru teroristickýho činu z tohoto filmu například s dusnem z Letu číslo 93 od Greegrasse, Spielberg mu nesahá ani po kotníky. Horší čtyřka.

Requiem za sen (2000)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a jediný, který jsem si musel druhý den pustit znovu. Závěrečný bezmocný telefonát Harryho a Marion je srdcervoucí. Poslední zhlédnutí 2/2024.

Četa (1986)

Snad první dvouhodinovej film, kterej mi přišel krátkej, děj má výsostně rozpracováno několik linií, které by se daly sledovat ještě aspoň hodinu. Démona války nikdy nepochopím.

Dracula (1931)

Klasika, která ve své době musela působit velice temně. Jako malej jsem se upírů dost bál a tahle dávka nostalgie mi nebyla vůbec nepříjemná.

Obávaný bojovník (2006)

Výborné bojové scény i vážné herectví, Jet Li mě hodně mile překvapil. Určitě to není bezchybný film, ale který taky je? Dnes musim dát za 5.

Taxikář (1976)

U tohoto skvostu rýpe pouze ultrapedant, protože není co vytknout. Sešlo se výborné tvůrčí zázemí s těmi nejlepšími, tenkrát velmi mladými herci. Na De Nira je radost pohledět, Jodie tehdy čtrnáctiletá zahrála naprosto skvěle mladičkou prostitutku a Keitel s hárem do půlky zad, co dodat. A ve finále De Nirova svérázná propagace punku.

Smrt přichází v bílém (2003)

Vedle Malé Miss Sunshine nejoriginálnější road movie :) Tolik srandy a zároveň hrůzy jsem ještě pohromadě neviděl v žádnym snímku. A to obojí staví vysokou laťku. Nebýt pár nelogičností tak to u mě má plnej počet.

Predátor (1987)

Opravdu klasika, v níž to Arniemu nebezpečně sluší, nejvíc ze všech jeho filmů. Lví podíl na úspěchu mají samozřejmě efekty a Silvestriho hudba, scéna kde Arnold utíká džunglí před Predátorem už jako jediný přeživší je perfektní. Je zajímavé, že herecké kopyto se špatnou angličtinou dokázalo určovat směr jednotlivých akčních žánrů včetně sci-fi (Conan, Terminátor, Komando, Predátor atd.). Poslední zhlédnutí 3/2022.

Pravidla lži (2006)

Nejlepší český film o ztroskotancích. Po dlouhý době jsem zacítil smrad reality z českého filmu a jsem za to rád.