• Krátkometrážní

Oppenheimer (2023)

Asi první Nolanův film, u kterého mě nezajímal režisér - byly pro mě rozhodující příběh, geniální mysl hlavního aktéra a zvyšující se tlak. Test jaderné zbraně byl výborný. Murphy úžasný, další bezchybné role Damon a Hartnett. Letní kino Boskovice, Filmový víkend 8/2023.

Moloch (2022)

Holandská atmosféra je podobná té severské, nikam se nespěchá a vše je chladné a odtažité, atmosféra postupně houstne, ale na plyn snímek vyloženě nešlápne.

The Deep House (2021)

Za stísněnou atmosféru může podvodní svět a ubývání kyslíku, na komorní horor o dvou postavách velmi povedené, nadějný závěr se zvrtne v tragédii pro oba.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Dokoukány všechny série, závěr mě nenadchnul, byl bych radši za trošku lepší vyhlídky a ponechání některých postav. Seriál jako celek ale výborný.

Renfield (2023)

Svérázný přístup k Drákulově odkazu vás bude bavit, prim hraje ulítlý Cage a hektolitry krve v povedených akčních scénách. Zde bych ani nelitoval lístku do biografu.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Raimiho rukopis je čitelný pouze zlehka, absurdní snímek se vyvine do looku Resident Evil a sice se stále něco děje, ale očekávaná zábava se nekoná.

Počítání mrtvých (1999)

Snímek baví a oceníte Cage v nezvyklé roli, do kupy se však i přes hektickou dramaturgii nic moc u hlavních hrdinů nestane a tak můžete obdivovat jen špinavý New York, příjemný soundtrack a cynickou práci záchranářů. Scorsese má určitě lepší filmy.

Vřískot 6 (2023)

Po zdařilém restartu pád na dno, Scream začíná parodovat sám sebe a připomíná Scary Movie. Čeká vás dvouhodinová překombinovaná zápletka s tragickým scénářem, kde potěší odkazy na jiné horory a dobré technické zpracování.

Úsměv (2022)

Zbytečně protažená žánrová sázka na jistotu, která diváka znejistí paranoiou postav, ale řetězení úmrtí s časovým limitem jako kdyby zkopírovala z Kruhu.

Papežův vymítač (2023)

Lehce nadprůměrný zástupce vymítačského žánru, který baví hlavně výkonem Russella, jenž si svou roli viditelně užil a ještě se naučil velmi pěknou italštinu.