• Krátkometrážní

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Celkem slušná zábava pro děti i dospělé, viděno s Blublovci a dětmi na projektoru na zahradě v IpD v létě 2023 - kromě komárů to byl skvělý večer.

Toman (2018)

České filmy hodnotím v rámci československého trhu, neporovnávám se zahraničím. Toman překvapil, jedná se o kvalitní historické drama s masivním počtem perfektních herců od Plesla přes Neužila k Táborskému, sama hlavní postava je však natolik rozporuplná, prakticky je Toman dobovým vekslákem, že nemáte ani komu fandit. Pro vzdělání v poválečných letech slouží film dostatečně, v důsledku je Tomanova éra jednoduchým schématem vzestupu a pádu persony, která se jedné garnituře hodí, aby ho další politická skvadra pošpinila a zničila. Stejně jako se to stalo například Oppenheimerovi.

Muž, který vycházel z hrobu (2001) (TV film)

Herci fajn, zápletka tolerovatelná, ale ten amatérský look, který vygradoval v závěru při výslechu Táborského, kdy do záběru lezl mikrofon i člověk ze štábu, to člověk nechápe.

Absolutní moc (1997)

Ničím výjimečný politický thriller, kterých byly v devadesátkách natočeny desítky. Je zábavné pozorovat znovu staré Nesmiřitelné - Eastwooda s Hackmanem.

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Diváka uzemní Hardyho výkon, vše ostatní je ve snímku zapomenutelné. Cumberbatch téměř k nepoznání.

Arnold (2023) (seriál)

Rychlokurz Arnoldova života funguje jako motivační video úspěšného člověka s jasnou vizí, ale o samotném Arnoldovi se toho mnoho nového nedozvíme. Herecká část se mi líbila nejvíce kvůli dobovým materiálům, samotným snímkům či natáčení je však věnováno velmi málo času.

Last Night (2010)

Decentní vztahovka připomínající Derailed z roku 2005, která je postavena na partnerských pochybnostech, důvěře a rozporuplných emocích. Škoda, že snímek nepřidá na tempu a negraduje přiznáním, tento vyšumělý konec mi nepřišel adekvátní.

Neviňátka (2021)

Nepříjemný film s dominancí dětské krutosti a bezohlednosti, ve kterém bohužel nenajdete nic pozitivního. Dobře natočené, dětské role přesvědčivé, ale nikdo nebude vyhledávat takovouto depresi vícekrát.

Insidious: Červené dveře (2023)

Po recenzích jsem se obával kvality, ale i tento díl je slušně natočený a režii Wilsona bych nepovažoval za průšvih. Boskovické Kino Panorama, Filmový víkend 8/2023.

Asteroid City (2023)

Typický Anderson ve své barevnosti a absurditě s perfektním castingem, zároveň však s trochou nudy a pro komedii nedostatkem výraznější zábavy. Boskovické Kino Panorama, Filmový víkend 8/2023.