• Krátkometrážní

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Více než přiblížení českého rapu sledujeme všední život praotce Oriona. Mně to vyhovovalo, i když díl o rapové subkultuře by měl asi vypadat jinak.

Kmeny - Motorkáři (2015) (epizoda)

Více bych uvítal zaměření na jednu motorkářskou skupinu, nejlépe na určitý "gang", protože to je ta pravá subkultura. Tento díl vyznívá tak, jako kdyby se natočil dokument o truckerech - řidičích kamiónů, a já bych půlku času vyplnil rozhovorem s řidičem zásobovacího vozu Kauflandu.

Kmeny - Skinheads (2015) (epizoda)

Pro ty, kteří si pletou skins s nácky.

Mistr neznámého boje (1993)

Lettich dva roky po dokonalém Dvojitém zásahu udělal několik kroků nazpět a předkládá naivní nudu, která nemá s realitou nic společného. Na capoieru se dobře dívá a je fajn, že některý z akčních snímků ji prezentuje, ale film jako takový je velmi podprůměrný.

Černý orel (1988)

Starší slabší kousek s Van Dammem v nezvyklé roli, kterou mnoho lidí ani nezná. Snímek je na druhou stranu velmi sympatický atmosférou zcela typickou pro akční filmy přelomu 80. a 90. let - vždyť už za rok poté natočil JCVD výborného Kickboxera. Určitě nejenom mě překvapí role Jana Třísky.

Vítr v kapse (1982)

Oblíbená dvojice v jakémsi prequelu ke Kamarádovi do deště, který její souznění dotáhl na vrchol. Vítr v kapse je sympatickou rošťárnou i s největším ze všech rošťáků - Karlem Augustou. Tragický konec překvapí.

Dealer (2004)

Obsahem i formou ubíjející, tématika drog je zcela nepodstatná, vše je podřízeno režisérově masturbaci. Přes dvě hodiny trvající snímek by byl stejně "zajímavý", kdybychom sledovali poslíčka České pošty, jak na kole rozváží pohlednice a kvůli pomalosti příběhu bychom to označili za artfilm. Jedna velká nuda, nezajímavé, nedoporučitelné. Mnoho lidí asi ani nedokouká.

Musíme si pomáhat (2000)

Hřebejkovi jdou více zcela jistě snímky z bolševických kulis, válečný dobový film už je větší sousto a je to vidět i na technické stránce filmu. Jinak samozřejmě silné poselství, na které jsme šli ještě povinně na gymnáziu.

Plán hry (2007)

Podprůměrná komedie, která mnohem lépe funguje v tragické rovině než ve vtipu - vypjaté scény dokáží dojmout, komediální však většinou nerozesmějí.

Divočina (2014)

Solidní filmařina bez efektů, ve které jsem však s hlavní postavou nesoucítil.