• Krátkometrážní

The Boy (2016)

Atmosféru máme většinu času, pointa je překvapivá, celkově však finále působí trochu uměle. Slabší čtyři, ale i přesto vzhledem k netuctovému ději doporučuji.

Kmeny - Graffiti (2015) (epizoda)

Výlety do metra beru, zbytek balast - tagování po fasádách je opravdu "nádhera". Díl má být nabušený, místo toho sledujeme odvar Vorlova Gymplu.

Kmeny - Meatheads (2015) (epizoda)

Opět jeden z nepovedených dílů, zcela nereprezentující danou oblast lidí z námětu.

Kmeny - Hipsteři (2015) (epizoda)

Myslím si, že nikdo netuší, o čem tento díl a celá hipsterská "komunita" vlastně je. Pokud se hipsteři obléknou stejně jako většinová společnost, nikdo je od ostatních nerozezná i kdybychom je poslouchali dva dny vkuse. Punkáče poznáte po pěti větách, i kdyby měl montérky. A to je ten zásadní obraz hipstera - "punker" zvenku, ale uvnitř nezajímavý vágní myšlenkový normcore. Nicméně Řezník to vystihl přesně:https://www.youtube.com/watch?v=GkmePAcaJCU.

Hurikán v ringu (1999)

Silné drama křivě obviněného sportovce. Časy rasismu byly v USA hodně krušné. Denzel válí.

Kmeny - Punk (2015) (epizoda)

Pro mě osobně nejvíce nostalgický díl, respekt pro Petra Hoška.

Vzpomínka na Titány (2000)

Naplněné klasické téma "postupu přes překážky" na pozadí rasových konfliktů. Ne tak emocionální jako jiné podobné snímky, ale motivační ano - i když s výrazným americkým pozlátkem.

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Více než přiblížení českého rapu sledujeme všední život praotce Oriona. Mně to vyhovovalo, i když díl o rapové subkultuře by měl asi vypadat jinak.

Kmeny - Motorkáři (2015) (epizoda)

Více bych uvítal zaměření na jednu motorkářskou skupinu, nejlépe na určitý "gang", protože to je ta pravá subkultura. Tento díl vyznívá tak, jako kdyby se natočil dokument o truckerech - řidičích kamiónů, a já bych půlku času vyplnil rozhovorem s řidičem zásobovacího vozu Kauflandu.

Kmeny - Skinheads (2015) (epizoda)

Pro ty, kteří si pletou skins s nácky.