Žoldák: Legie zkázy (1998)

Béčko, které na mě ale v době vydání, kdy mi bylo sedm, udělalo svojí syrovostí veliký dojem. Vaří z mála docela dost. Tohle je takovej můj úlet z dob dětství. A jsem rád, že jsem si ho po plácnu třinácti letech připomněl. Myslím, že Kurt Russell nebyl v žádným filmu víc nabouchanej, jak tady.

Král Staten Islandu (2020)

Sympatické zpracování životního osudu Petea Davidsona, ale pokud jste viděli pár jeho stand-upů, tak vás to asi nepřekvapí co do příběhu ničím... kromě roviny toho, jak dobře to jako drama funguje a že Bill Burr umí až překvapivě dobře hrát. A pár fajn cameo rolí jako MGK a nebo Action Bronson, které asi řadovým divákům unikají. Ale tohle je těžce americká záležitost. Překvapuje mě, že něco takového režíroval komediální rutinér jako je Judd Apatow. 7/10

Chuť melounů (2005)

U mě dobrý. Obal mě lákal už v době, kdy jsem film poprvé uviděl ve videopůjčovně, zpátky 2005-2006. Samozřejmě jsem vůbec netušil o co půjde, nakonec je tenhle porno muzikál celkem zajímavá vsuvka mezi konvenčními snímky. Slušná polykací scéna v závěru, ale film se jinak celkově dost vleče, i když má snahu se ukázat, tak vlastně nemá moc obsah... myslím si, že sestříhat ho o půl hodinu by vůbec nebylo na škodu.

Palm Springs (2020)

"Just shut up and go fuck Trevor." Obehraná kostra zacykleného dne, kterou jsme mohli spatřit ve filmech jako 'Na Hromnice o den více' a nebo třeba 'Edge of Tomorrow' v lehce tragikomickém rozměru. Sympatická, lehká, svěží komedie.

UFC 251: Usman vs. Masvidal (2020) (pořad)

Kontroverzní Volkanovski vs Holloway II. rematch - asi opět zafungovala zápasnická mentalita, kdy takedowny se počítájí jako kontrola a něco navíc ve fightu, kde Holloway v čistém kickbox fightu pomalu ale jistě o píď dominoval. Těžko hodnotit, speciálně když mnoho lidí uznává takedowny a posledním dvěma championship kolům přidávají větší váhu. ____ Jiří Procházka: UFC Debut a drtivé KO #7. Jsme ihned na mapě. Ale hlavně jsem zvědavej, jak si Jura povede proti ostatním, Velice chytře se do UFC dostal až později, nechtěl nic uspěchat, má zkušenosti, šampion v jiné prestižní organizaci. A teď přijde a vypne Volkana. Jeho neortodoxní styl mě docela zarazil a zaujal. Uvidíme. ____ Kamaru Snoozeman se po epické bitvě vrací k tradiční nudné formě a proti němu na poslední chvíli nastupuje Jorge, jehož rozjetý vlak se tímhle pomalu zbrzdil - bezpečné ale jisté kontrolování soupeře. Vyčerpávající, ale pořád nuda. ____ Petr Yan vs. Jose Aldo byl slušnej slugfest, myslím si, že Aldo už má za sebou příliš takových fightů a Yan je zkrátka mladší. Navíc to vypadalo, že Aldo měl zlomené žebro - definitivně si myslím, že to mohli zastavit dříve. ____ Namajunas vs. Andrade II. Hodně technický fight. Rose jsem měl vždycky rád.

Svět podle Putina (2017) (seriál)

Rád bych Putinovi věřil (...) protože co říká, dává smysl a ví, co má říct a co ne a jak to říct. Ale politika je záludná šachová partie, které mě nikdy nebavilo se aktivně účastnit... a ve vzduchu vždy visí cosi jiného, než co vám řekne jakékoliv oficiální stanovisko státu. A je tolik částic, které hrají roli. Jak řekl Hunter S. Thompson, "in democracy you have to be a player" ("v demokracii musíte být hráčem"). Putin definitivně hájí zájmy Ruska a definitivně chce být hráčem. Nechci zaujmout ani pozitivní, ani negativní stanovisko, ale je to definitivně pozoruhodný náhled do světové mocenské politiky.

Eric Andre: Legalizujte všechno (2020) (pořad)

"Lean into it and suck a fucking dick already, am I right? It's 2007 or whatever, a hole is a hole, man. We all feel like hot spaghetti in the dark. We've all been in the prison or summer camp, right? You can't get the dude's butthole pregnant, no condoms tonight!" _____ Jestliže znáte Erica Andreho, dočkáte se všechné té spicy omáčky, jestli ne, třeba vás to chytí. Já to prostě žeru. Jako Deadpool, je svůj a nemá strach z ničeho a nic nerespektuje. Absolutní nihilismus okořeněný absolutním humorem.

Polosvět (2015)

Maďarská kinematografie světové úrovně (jak už vím řadu posledních let), které ta naše současná může jen závidět. Patricia Kovács, Dorka Gryllus a Laura Döbrösi v hereckém koncertu a pomalém, minimalistickém stupňování erotického a dramatického dusna.

Utop se, nebo plav (2018)

Klasická kostra loserů v netradičním sportě. Je to skvěle obsazená a zahraná francouzská 'Vybíjená'. Jen to není čístě komedie s dobrým nábojem, ale zasahuje i do sociálních problémů postav, tady je zřetelný ten francouzský sociální realismus, který podobný námět odděluje od klasických patetických komedií. Dávám 4 za emocionální klimax u nečekaně skvělého konce.

Hráči se smrtí (1990)

Na počest Joela (přeci jen natočil několik filmů, které považuju za velice dobré) jsem vytáhl nějaký z jeho lépe přijatých snímků, co jsem ještě neviděl a tenhle mimo trefnýho castingu má i moc dobrej audiovizuál (v momentech), světla, s příběhem a gradací už to taková výhra není, ale sledovat všechny ty herce v jejich prime time, v roce 1990, 22/23-letá dime-piece Julia Roberts, kterou jsem nikdy moc nemusel mě s těma brýlema uhranula... Kevin 'Footloose' Bacon, Kiefer 'Lost Boys II' Sutherland... byla to fajn záležitost, ale myslím, že k tomu, aby se ocitla výše by potřebovala trochu lépe zvládnutý scénář a trochu chytlavější vizuální ztvárnění posmrtných sekvencí, které působily, i přes snahu, velmi ploše a zasloužili by si nějaké peprnější, surrealističtější, abstraktnější provedení. Není to tak, že by to bylo blbé, ale prostě tomu pár věcí chybí, který kdyby se daly dohromady, byl by z toho mnohem lepší film. 7/10