Biutiful (2010)

Iňárritu už zjevně neví coby. Každá scéna je vypiplaná a vlastně sama o sobě působivá. Ale celek by mohl trvat 90 minut i tři hodiny, nehrálo by to roli. Těžko určit, jestli tu jde víc o sociální portrét bídy, napínavý příběh o jednom člověku, nebo apartní snaha vnést do každodennosti trochu mystiky. Biutiful neobstoji nakonec ani v jednom. Málokdy se vidí takové mrhání talentem.

Bobule (2008)

Napoprvé jsem to nedokoukal, nebylo na co se koukat. Napodruhé jsem jen nevěřícně zíral. "Nevinně o víně"? Spíš "zbytečně o hovně". To opravdu tolika divákům stačí tak málo?

Brewsterovy milióny (1985)

Frank Capra back in black. Opravdu pěkná pohodovka, na kterou mám příjemné vzpomínky z dětství.

Bruno (2009)

Je to odvážný konceptuální umělec.

Cesta na Měsíc 3D (2008)

S 3D brýlemi nás ten film vrací do dětských let, kdy plátno není nedoknutelná pohlcující plocha, ale najednou se celý kinosál stává prostorem, který si chceme ohmatat. 2D verze musí být nekoukatelná. Bez 3D brýlí také, to jsem zkoušel :) Celkově velmi primitivní animace, příběh i humor. Kdyby mi bylo tak 5-8, tak to beru. Těsně před koncem jsem usnul, což se mi v kině moc nestává.

Cizinec (2010) odpad!

Tenhle film působí jako tunelářská akce. Ale kdyby se neprokázala defraudace, tak by za tuhle nekonečně rozplizlou a prázdnou nudu měl být někdo potrestán.

Comeback (2008) (seriál)

Velice dobře pochopené základy sitcomového žánru, každý díl má vybroušenou strukturu a několik running jokes. Dobré skloubení amerických a českých prvků. Herci - kus od kusu. (Mám - nejen diváckou slabost - pro Kristýnu Leichtovou, která tady hraje takovou Danu z Kroku za krokem; Ozzák je námět na sociologický rozbor; Matonoha má velké výkyvy.) Lámu si hlavu nad výpravností produkce - nakolik má celý seriál působit lacině. Rozhodně to má celé stoupající úroveň a hodnocení většiny lidí, co nedali více než tři díly, je dost zavádějící. Comeback je první český sitcom, který má kultovní potenciál.

CoMyJenVíme!? (2004) odpad!

Vědci zneužiti a sestříháni do totálně pavědeckého nesmyslu, který by chtěl být psychoterapeutickou přiručkou. Stručně - zákonitosti subatomárního světa nelze analogicky převádět na lidský život. Ze všeho nejhorší je potom ta sektářsky rozzářená atmosféra a trapné hrané vsuvky.

Con Air (1997)

Odvar Skály, který si je vědom své přehnané spektakulárnosti, a tak na nás ironicky pomrkává.

Crash (1996)

Kdo někdy četl Ballardovu Bouračku a zná aspoň rámcově teorii transgrese George Batailla, ví, že líp už to snad natočit nešlo.