Uncharted (2022)

Jsem velký fanoušek Uncharted, hrál jsem všechny díly, včetně i Golden Abbys a The Lost Legacy, ale když se objevil první trailer na toto filmové zpracování, hned mi bylo jasno, že to nesplní mé očekávání po herní stránce. Takže jsem to bral tak, že na všechno zapomenu a pokusím se to následně nějak zpracovat.... a ono to vyšlo!! Jedná se celkem o akční - zábavnou - vtipnou - dobrodružnou podívanou. Atrakce, které byly ze hry, tak u nich bylo jasné, že když se filmují, tak to bude přepálené, jako u Rychle a zběsile, byl bych radši, kdyby tyto akce byly při zemi a nefilmovaly se, ale to je prostě Uncharted. Na Toma a Marka jsem si hned zvyknul. A také mě zahřála u srdíčka hlavní znělka ze hry, u které jsem se bál, že tam vůbec nebude. Lara Croft v podobě Angeliny Jolie i Alicii Vikander byla o dost lepší, i Lovci pokladů. Epická bomba, která by prolomila smůlu zfilmování herních adaptací, to tedy nebyla. Mé hodnocení: 5/10

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Tak nám tu dorazil další pokus o pokračování slasher hororovky z roku 1974, který opět nesplnil mé očekávání. Nápad byl dost dobrý a jednoduchý, jenže to chování postav jsem absolutně nedával. Hlavně návrat postavy Sally Hardesty, která byla dost odfláknutá a nezajímavá a její chování jsem taky moc nepobral, protože díra v hrudi po motorovce ji v ničem nedělala problém. Ostatní postavy taky nic moc. Chápu.... je to tou dobou, ale proč všude musí být influenceři? Myslím, že příští místo bude nějaký LIKE HOUSE a podobně mám ten pocit. Lepší postavy a bylo by to výborné pokračování.... Přesto všechno ale musím říct, že se jedná asi o lepší náběh pokračování na první film, než u těch pokusů minulých. Jinak je to texaský masakr a masakr to opravdu byl... Dal bych tomu 45-50%.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Nejedná se o velký zázrak, ale musím říct, že takovou příjemnou pohádku jsem dlouho neviděl. Toto pokračování bylo i o trochu lepší než první film, už kvůli tomu, že se většina času patřila panu herci Vetchému. Jedna z pohádek, které nelituji a rozhodně doporučuji. Dávám 65%.

Pěstní msta (2022)

Lewis Tan a Iko Uwais a jejich akční choreografie byla výborná, ale to je všechno, jedná se o úplně stejný případ jako u předešlého seriálu, protože ta akce je jediná koukatelná a jinak celkově se jedná o nezáživnou podívanou. Čekal jsem od tohoto sequelu něco více a doufal, že se to zlepší, ale je to tutově na stejné vlně. Nejedná se o žádné zlepšení, jen menší zhoršení, je to průměrná podívaná, takže dávám 45%.

Kingsman: První mise (2021)

Hned musím říct, že se jedná o nejslabší díl Kingsmanů, ale to neznamená, že to je špatný film. Jenom prostě u mě nezabodoval jako ty minulé a možná si na to bere část i současná krize. Film byl asi 5x odložen a vyšlo minimálně 5 trailerů, které se k Vám dostanou, i když nechcete, a pak už se přestanete těšit. Nejvíce jsem se těšil na Rasputina, ale tady jsem viděl, že byl jen dohozen jako loutka, aby tam byla nějaká ta zábava a půlku filmu jsem poslouchal jak syn chce do války a otec mu to zakazoval a už mi to pomalu lezlo ušima. Jinak asi všechno ostatní ušlo a jedná o úplně pohodičkovej prequel. Dávám 60%.

Živí mrtví - Není jiné cesty (2022) (epizoda)

Tak tu máme začátek druhé části poslední série a musím říct, že lépe to začít ani nemohlo, jsem spokojen.

Mulan (2020)

70% Nejedná se o nějakou epickou bombu, ale za mě je to docela fajn podívaná. Někdo si stěžoval, že to není úplně remake animáku, ale tak to ani být nemá. Je to založeno na čínské básni ,,The Ballad of Mulan'', ze kterého čerpal také i animovaný film. Tudíž se tento film trochu přibližuje k reálnosti a zapomíná třeba na dráčka a spoustu fantasy věcí, ale to mi vůbec nevadí, dokonce jsem i za to rád. Yifei Liu v pohodě a Donnie Yen je borec jako vždy.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

The Book of Boba Fett je takový zvláštní seriál, protože mě to skoro bavilo jen, když na obrazovce Boba Fett nebyl (kromě 2. epizody, ta byla super). Ne, že to byla špatná postava…, ale jakým stylem byla asi vedena nebo čím to bylo, nevím jak to popsat. Akce s ním mě moc úplně neuchvátily a třeba ta naháněčka přes město to taky nemělo takový nádech. Pak se ale objevil náš pán náš spasitel z minulého seriálu a tento seriál dostal úplně nový šmrnc. Sice se jednalo asi o 90 minutovou nezvyklou odbočku, ale konečně tu byl ten nádech. Boba Fett jako seriál docela dobrý, ale jako postava nic moc. Ze začátku to vypadalo i na 2 hvězdy ale po té druhé lepší polovině jsem přesvědčen dát i potom horším konci 60%.

Sladký domove! (2020) (seriál)

Ne super, ale rozhodně zajímavý. Asi mi tu vadily 2 věci. Některé chvilky byly takové nudné, takže z těch 10 epizod by to šlo možná zkrátit na 8 a některé CGI bylo takové, že pár projektů v 80. letech měly lepší efekty než tady. Jinak to docela ušlo a některé chvíle byly dost good. Postavy mě nějak na začátku vůbec nezajímaly, ale to se po pár epizodách změnilo. Na druhou stranu musím říct, že mě nejvíce uchvátil hudební podkres, který tento seriál měl. Skladba Sweet Home od YONGZOO je cool, dokonce i ta kytarová verze je luxus. Údajně by měla vyjít další série, ale není to nic oficiálního. Kdyby ale byla potvrzena, tak doufám, že se trochu polepší a pochytají ty mouchy. I přesto všechno jsem ochoten dát 7/10

Žena v domě přes ulici od dívky v okně (2022) (seriál)

50% Toto bylo opravdu divný. Začátek nic moc, prostředek docela ušel a konec totálně kaput. Jedná se o mysteriózní komedii, ale způsob jak je ta komedie vedena se mi moc nezamlouval. Sice jsem se zasmál, ale asi jenom dvakrát a to závěrečné odhalení jelo asi taky ve stylu humoru/parodie, ale prostě to na mě nefungovalo. Jako oddechovka na jeden den dobrý, ale už to vidět znovu asi nepotřebuji.

Časové pásmo bylo změněno