Relic (1997)

Relic má atraktívne prostredie múzea, buduje si zaujímavú atmosféru a nebojí sa ukazovať ani nejaké to gore. Veľmi však zamrzí hlavne prílišná tmavosť celého filmu a až príliš rozťahaná stopáž. Tempo je veľmi pomalé a počet úmrtí príliš malý na dobrú zábavu. Stan Winston sa zasa nepredviedol, jeho monštrum sa ukazuje veľmi zriedka a jeho hlava vypadá ako slabšia kópia Predátora. Zaujímavý námet, ale celkovo nuda.

Lovecká sezóna (2006)

Žiadna sláva. Dosť uškriekaný, škaredý a nudný animák. Nejedná sa však o úplné zlo a v druhej polke sa pár vtípkov podarí. Jeleň je však neskutočne otravný a veľmi sa podobá vystupovaním na Osla zo Shreka, čo bol asi aj zámer pre deti. Jedno pozretie sa vydržať so sebazaprením dá.

Push (2009)

Príliš zĺhavé, nenormálne ukecané, prázdne a prekombinované. Telekinetická akcia zaujímavá, ale je jej príliš málo.

Umělec (2011)

Bublina splaskla. Nejedná sa pravdaže o zlý film, ústredná dvojka je veľmi šarmantná a atmosféra je príjemná, ale film zbiera body len vďaka svojej terajšej neokukanosti. Ak by som však mal film porovnávať s nemou čiernobielou Hollywoodskou tvorbou z daného obdobia, našli by sa desiatky lepších filmov. Film roka? Ani náhodou a filmom roka ho môžu označiť len ľudia s nostalgiou v oku, ktorým nemá doba chýba a je to pekná novodobá ojedinelá spomienka alebo ludia, pre ktorých je to film originálny (čo je pravdaže z pohľadu filmovej histórie blbosť). 5 Oscarov? Každopádne to dokazuje, že by sa malo členstvo akadémie radikálne omladiť. Ako pocta jednej ére filmu dobré, ale druhýkrát to už vidieť rozhodne nechcem.

Den nezávislosti (1996)

Americký prezident bojujúci v stíhačke? Ehm. Film má síce parádne efekty, slušnú akciu a nesmiernu epickosť, ale jeho všemožné klišoidy a stupidity jednoducho prehltnúť neviem. Deň nezávislosti bol v kinách keď som mal 9 rokov a nebralo ma to ani vtedy.

Leviathan (1989)

Maximálne nudný mix Votrelca, Veci, Muchy a Priepasti. Film je to nesmierne uťahaný, ukecaný a na akciu dôjde len v záverečnej 20-minútovke a aj to monštrum Stana Winstona v nej takmer vôbec nevidno. Veľký nepodarok.

Jurský park 3 (2001)

Erik Kirby: Četl jsem vaše knížky. Ta první byla lepší. Než jste byl na ostrově. To jste je měl ještě rád. dr. Alan Grant: Tenkrát mě ještě nechtěli sežrat...... Môj vek v čase premiéry - 14 rokov a pravdepodobne najslabší Jurský park. Okrem nadšenia z návratu Alana Granta na scénu film nemá žiadne zaujímavé postavy. Po temnej dvojke (síce blbá, ale dinosaury mali aspoň poriadny apetít čo sa počíta) sa tu jedná až o príliš detskú verziu (kde nezomrie takmer nik) s jedným premúdrelým otravným deckom, ktoré išlo neuveriteľne na nervy (celý čas som si prial nech ho už niečo zožere). Aj napriek tomu sa na scéne našťastie často objavujú veľmi podarené dinosaury (efekty parádne). Nové atrakcie (prevareného T-Rexa nahradil Spinosaurus, okrídlené nebezpečenstvo v podobe pterodaktylov a nový pohľad na vzhľad a inteligenciu velociraptorov) a neskutočne rýchle akčné tempo však nedovolujú žiadnu nudu. Svižná dinosauria jednohubka. P.S.: Kedy už konečne bude Jurský park 4?

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Vzpomínáte na toho chlápka před lety? Jméno jsem zapomněl. Jak vylez na Everest bez kyslíku a málem umřel. Když se ho ptali, proč tam lez, když moh umřít, řek, že tam lez, aby moh žít...... Na pokračovanie Jurského parku som čakal veľmi nedočkavo. V čase premiéry v kinách som mal 10 rokov a ešte stále som bol úplne fascinovaný dinosaurami. Pravdaže sa tu už nejedná o žiadne veľké prekvapenie, Spielberg varí z vody čo sa dá, film pôsobí dojmom, že sa všetko natáčalo len v jednom veľkom štúdiu a celé je to už veľmi blbé (naozaj film obsahuje príliš veľa sprostostí - mrtvoli na lodi v kabine, ale kto ich zožral keď tam bol len mohutny Tyrannosaurus? ako sa mohol do malej miestnosti vôbec dostať a nijako ju neporušiť? alebo vybuch auta v tabore a jeho nasledne preletenie vzduchom o niekolko stovak metrov alebo jediny vrcholne monumentalny strom na ktory si postavili bunker a podobne...). Aj napriek svojej hlúposti je však film jeden obrovský zábavný park s množstvom akčných atrakcií (lov na dinosaurov, stegosauri, karavan šou a 2 Rexovia, Rex a jeho budíček v tábore, Velociraptori, T-rex v meste...) a tie zubaté prehistorické atrakcie ma aj po druhýkrát nesmierne bavili.

Neúplatní (1987)

Co je? Špatně se ti mluví s bouchačkou v hubě?..... Podarená dobová atmosféra, skvelí herci (ale Connery jasne vedie), Morricone, dobré tempo a jedna z najlepších gangsteriek.

Nedotknutelní (2011)

Absolutne nečakané, ale ak by som mal vybrať len jeden, tak najlepší film roku 2011 je tento. Veľmi vtipný, dojemný, pohodový a ústredná dvojka patrí k najsympatickejším filmovým postavám posledných pár (desiatok) rokov. Vôbec sa nečudujem, že to na domácej pôde prebilo úplne všetky Hollywoodske veľkofilmy poslednej doby..... Čo si si vzala? Imodium? Čo si s tým chcela akože spraviť? Zabiť sa? S tým sa tak akurát 3 mesiace nevyserieš.