Tintinova dobrodružství (2011)

Prvé minúty Tintina boli rozpačité a nezáživné, ale vždy chvíľu trvá, kým sa mašina rozbehne. Po polhodinke zmiešaných pocitov sa objaví na scéne kapitán Haddock a celý film dostáva veľkú porciu adrenalínového dopingu akcie a zábavy. Vzájomné dopĺnanie Tintina a Haddocka pripomína v tom najlepšom svetle Seana Conneryho a Harrisona Forda v treťom Indyho dobrodružstve. Tintin slávi návrat starých dobrých časov, keď bola vo filme hravosť a bolo na nich cítiť, že sa nerobia len pre peniaze. Tintin naviac zbiera plusy aj za vydarenú animáciu, parádnu akciu (Maroko a záverečná netradičná šermovačka sú najlepšou akciou roka) a humor. Bavil som sa a k úplnej spokojnosti nechýbalo veľa. Každopádne najvydarenejší Spielbergov film posledných rokov (takto mal vypadať štvrtý Indy).

Žena v černém (2012)

Solídne natočená, ale ničím výnimočná neškodná ducharina pre dnešnú mládež.

Moucha (1986)

Jeden z nasjlávnejších hororov s parádnym nápadom teleportovania, množstvom nechutných scén a príjemného mrazenia.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Najslabší diel série. Nevydal sa ale úplne márnou cestou a pohľad do minulosti je zaujímavý. Nové, ale aj dobre známe postavy, intrigy, vzťahy a jedno veľké povstanie Lycanov. Príbeh však občas pôsobí nedotiahnuto a hlúpo. Okrem solídnej úvodnej akčnej naháňačky trpia všetky nasledujúce akčné scény veľmi rýchlym a chaotickým strihom, ktorý znemožnuje akýkoľvek krvavý pôžitok z akcie.

Sedm statečných (1960)

Calvera: Kolik si vás najali? Chris: Dost...... Môj úplne najviac najoblúbenejší western s najparádnejšou hrdinskou hudbou všetkých čias.

Underworld: Probuzení (2012)

Tak toto som absolutne nečakal. Underworld: Prebudenie sa stáva najlepším dielom série. To, čo ma na predchádzajúcich dieloch najviac nebavilo - prekombinovaný dej, príliš rýchly bojový strih, nezáživná mytológia a množstvo vážnych nezaujímavých kecov je v tomto prípade odstránené. Ostáva len vrcholne priamočiary akčný dej s minimom dialógov. Akcia je natočená veľmi dobre (hlavne útoky vlkolakov), triky sú solídne (hlavne ten prerastený zmrd) a má to aj veľmi slušné akčné finále. Čerstvá krv do série a kludne by som bral podobné pokračovanie. P.S.: V porovnaní s konkurenčným štvrtým dielom Resident Evil série je Prebudenie oveľa kvalitnejšie.

Underworld: Evolution (2006)

Výpravnejšie a kvalitnejšie triky (úvodný masaker najlepšia scéna filmu), viac a lepšie natočenej krvavej akcie, menej priblblých vážnych kecov. Celé je to o úroveň lepšie ako jednotka až na atmosféru, príbeh a mytológiu, ktoré sú stále uspávajúce.

Underworld (2003)

Nápad boja upírov s vlkolakmi dobrý, prevedenie však veľmi viazne. Akcia príliš rýchla, neprehladná a nezaujímavá. Nudný scenár, zle napísané postavy a deravý nevýrazný príbeh. Vizuálne však pôsobivý film podobajúci sa na Matrix a kopec iných filmov.