Logan: Wolverine (2017)

Vyspelá komixovka. Povedal by som, že po temnom rytierovi (čo je úplná epika v žánri) je Logan asi to najlepšie zo sveta DC/Marvel.

Dotek Medúzy (1978)

Perfektný atmosferický film, zahalený do rúžku tajomstva. Perfektné herecké výkony. brrr. Super. Do 5 hviezdičiek chýba fakt máličko.

J. Edgar (2011)

Sklamanie, to je tak keď očakávania sú niekde inde. Bohužiaľ nezaujímavý scenár a príbeh celkom kostrbatý. Od kliťáka by som čakal viac, u mňa asi prvé sklamanie z jeho režijnej tvorbe.

Elitní jednotka (2007)

Bohužiaľ, dobrá jedna polovica filmu nerobí film dobrý. Postupné zasadenie sa do hlavného deja a celkovej pointy trvalo až príliš dlho. Avšak, keď sa film dostal do bodu, kedy chlapci boli vycvičení v špecialnej jednotke, tak to nabralo ten správny spád. Keby bol celý film taký, tak je to za 5*, tak ako som to dal Mestu Bohov.

Týpci a zbraně (2016)

Veľmi pomalý, nudný a zdĺhavý začiatok. Potom sa to ako tak rozbehlo. Komédiu by som v tomto filme hľadal zbytočne a priebeh nestál tiež za veľa. Herci nesympatický a škaredí (okrem Davidovej mladej manželky, pekná šťava) napätie dlho nechodilo, potom však postupne gradovalo. Hlavne v konečnej fáze, do vtedy nič. V podstate ma to bavilo asi len kvôli tomu porovnaniu, ako fungujú štátne zákazky USA v porovnaní so Slovenskom - aj keď to tu bude silne skreslené a to je tiež problém filmu. Som silne presvedčený, že takto to nefunguje a niektoré veci sa udiali ináč ako boli prezentované v tomto filme (okrem iného, žiadna korupcia v takých veľkých kšeftoch?). Filmu dávam priemer až podpriemer za svoju naivitu :)

Akira (1988)

Šialenstvo. Som z toho mimo a vôbec neviem čo som to vlastne pozeral, ale dopozeral som to a som v šoku, hlavne z toho konca.

Želvy Ninja 2 (2016)

vrátenie starých klasík, vrátenie toho čo som mal tak rád keď som hltal kreslený seriál ako decko. A to všetko niekoľko krát znásobené oproti predchádzajúcim filmom o karytnačkách. Bohužiaľ, teraz som už veľký chlapec a naivita príbehu a akčných scén mi nedovolí dať väčšie hodnotenie. A hlavne, malo to humor ako v seriály.

Zúčtování (2016)

Dva dni som čakal s hodnotením. Nevedel som sa rozhodnúť koľko hviezdičiek dám. Vychladol som a s rozvahou dávam za 5. Asi najlepší film čo som videl za posledný rok. Výborný scenár, skvelý Ben Affleck (nikdy som si nemyslel že to poviem, ale ja začínam mať toho chlapa rád.). Ničomu som nerozumel, ale postupne sa všetko vyjasňovalo, ale vždy sa našlo niečo čo ma držalo prilepeného ku stoličke. Pekne postupne vystupňovaná pointa. Až na jednu vec, viď nižšie. SPOILER: to akože malo byť prekvapenie že punisher mal byť affleckov brat? Zistil som to dokonca skôr ako to že to je vlastne punisher z daredevila..

Osm hrozných (2015)

Pre mňa pomerne veľký prepad oproti Djangovi. Tarantino si síce zachoval svoj rukopis (ukecané a veľa krvy :)), avšak chýbal mi trochu vtip a lepší príbeh. V podstate som chcel dať 4* asi už len preto že je to Quentin, ale nakoniec som si uvedomil, že sa v podstate celý čas nič nedialo, všetko bolo až príliš naťahované (hlavne začiatok). Stále som čakal dejový zvrat, alebo niečo čo ma posadí do stoličky, nič také však neprišlo a tak sa po 180 minútach film jednoducho iba skončil.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

asi ma to nezastihlo v dobrej nálade na tento film.. ani som to nedokázal dopozerať. Aj to čo som videl, som videl len kvôli fajnej Gizem Emre. Ináč sa to nedá ani porovnať s jednotkou, ktorá bola naozaj vtipná.