Šílenství (1994)

SUUUPER natočené, tak ako to len Carpenter vie, len tie príšerky ma nebavia, asi som z toho vyrástol.

Enderova hra (2013)

Až také zlé, že do zajtra aj zabudnem, že som takéto niečo aj pozeral. Malé deti sa hrajú na dospelých.. ako ja toto nemám rád..

Třinácté patro (1999)

Veľmi pripominajúci Matrix a Inception. Z časového hľadiska a odstupu filmov je jasné, že 13th floor "neodkukovalo". Veľmi pekne natočené, výprava bola skvelá a všetky tie svety mali svoje čaro. Hlavný svet mi pripomína trochu Kyberpunk a svet Deus Exu čím film u mňa má plusové body, lebo vykreslený bol špičkovo. Možno ten nižší rozpočet mal v dáke klady. Čo ma trochu sklamalo, že hlavnú pointu som odhalil až príliš skoro a viedlo ku nej až príliš mnoho indícii a teda v cca 3/4 filmu, film namiesto toho aby gradoval, už ničím neprekvapil. Avšak stále skvelo pozerateľné. Príjemné prekvapenie.

Svět zítřka (2004)

Áno, mohli to byť vizuálne orgie pred pár rokmi a komixový spôsob natočenia sa mi veľmi páčil. Mohlo by byť takých filmov viac. (zatiaľ som videl asi len Watchmenov, Sin City a ešte jeden film s hrdinom, no nespomínam si na názov). Námet celkom fajn ale ako keby okopírovaný z klasických bondoviek, príbeh nuda a celé mi to prišlo príliš detinské. Správanie postáv nelogické v určitých prípadoch. Hlavný hrdina na komixovku veľmi nudný. Jednoducho to bolo pre deti :)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Problém asi predstavuje to, že som to pozeral doma a nie v kine. Som si istý, že kino tomu pridá zážitok a dáku tú hviedzičku. Všetci mi hovorili, je to akčný film bez poriadneho deja, ale že je to pecka. Ja som si hovoril, však to je Mad Max, môj kult, môj otec obľúbeného apokaliptického žánru a sveta ako takého. Nástup štýlový, všetko bolo maximálne coolové, páčilo sa mi to, bol som nadšený, avšak po hodine toto nadšenie upadalo. Film je super vizuálna a coolovo nadupaná akcia bez deja. Superlatív som sa po hodine nabažil a potom som sa začal už len nudiť a čakal som kedy to skončí. V tomto ohľade to bolo sklamanie. Na druhej strane Miller ešte viac znásobil skazenosť postapo sveta z posledných Mad Maxov a pridal zase niečo z toho svojho umenia a talentu. A tým to u mňa aspoň ako tak zachránil..

Mimoni (2015)

Van Halen a Eruption na konci filmu ma dostali!! Najlepší vtip. Hodnotenie silno ovplyvnené mojou apatiou voči deckým filmom a celkovo moderným animákom, ktoré som mal mimochodom zo začiatku ich nástupu veľmi rád (nemyslím doby Toy Story 1, ale od čias doby ľadovej, rodinky úžasných a spol.) . Do kina som išiel iba kvôli frajerke, ktorej sa to mimochodom veľmi páčilo. Predpokladám, že svoju cieľovú skupinu to zaujme, mňa to však nudilo (až na pár vtipov). V polke sa mi začalo driemať, až pokiaľ ma neprebral spomínaný Van Halen. Pred 10 rokmi by som tomu dal asi za 4* :)

Americký sniper (2014)

Dopredu som vedel ako to skončí, ako to pôjde ďalej, no aj napriek tomu som sa bavil. Slabšie 4*, možno postupom času pôjdem aj na 3, trochu klišoidný film. Ináč Clint skvelý, skvelý Cooper.

Jupiter vychází (2015) odpad!

Anciáša, čo sa to stalo s Wachowskími, evidentne to preoperovanie spravilo niečo s ich schopnosťou vytvoriť také skvosty ako sa im darilo v minulosti (hlavne Matrix a V ako Vendeta). A čo je najhoršie, ide to s nimi z kopca!!! :( Otrasný príbeh, postavy, ani neviem to racionálne zhodnotiť, taká sračka to bola..

Fargo (2014) (seriál)

prvý seriál, ktorý ma kedy chytil na 100% (nerátam do toho sitcomy). Hodnotená iba 1. séria.