• Western

Božská Julie (2004)

Kvalitně natočený film o divadle a milostných pletkách z této branže. Představitelka hlavní role Julie super herectví!

Růže a prsten (1971) (TV film)

Umírněná, lehounká fraška v jednoduchých kulisách s vynikajícím hereckým obsazením. Příjemná podívaná.

Adelheid (1969)

Až fanaticky protiněmecké, beznadějné...

Gobseck (1985) (TV film)

Eva Sadková umí. Úžasné, gradující drama s jednoduchou výpravou a dobrým herectvím.

La traviata (1982)

Nádherné, dokonalé. Vizuálně, kostýmově i hudebně. Kdyby to šlo, dal bych ještě víc hvězdiček.---  9. 2.2024: Po opakovaných zhlédnutích konstatuji, že jde o jedno z nejdokonalejších děl, jaká jsem kdy viděl! Kdyby měla stupnice hodnocení 20, dal bych 30!

Gepard (1963)

Úžasná, úchvatná historická freska! Jen jsem zíral a zíral, vychutnával si opulentní vizuální lahůdku a hltal každé slovo… Děj zasazen na Sicílii cca po roce 1861, tedy do období počátků sjednocování Itálie. Šlechetný aristokrat, kníže Salina, jeho synovec Tancredi, který plave s proudem, zbohatlík Sedara a jeho půvabná dcera... Nádherně přiblížený život na Sicílii té doby. Vrcholem je sekvence přepychového plesu, která je sama o sobě uměleckým dílem. Závěr, kdy kníže pokleká na špinavé ulici před Nejsv. Svátostí a všudypřítomná symbolika umírání, jsou mimořádné.  Uměleckou kvalitou se tomuto filmu vyrovná snad jen Končalovského „Šlechtické hnízdo“, jehož neobyčejná působivost je dána kratší, standardní stopáží.