Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Prvotriedny akčný film. Dalo by sa povedať, že moderné poňatie old-school akcie. Dej je dosť komplikovaný, aby bol zaujímavý, ale nie natoľko, aby bol neprehľadný. Prestrelky, súboje a naháňačky napínavé, záporák patrične nesympatický a uveriteľný, hrdinovia hrdinskí, hlášky vtipné a poézia akčného filmu ukážková - full circle záver, opera... Pozorný divák si dokonca nájde aj odkazy na iné filmy.

V hlavě (2015)

Paráda. Aj som sa zasmiala, aj som si poplakala, ale hlavne to bolo prekvapivo inteligentné.

Kapitán Phillips (2013)

Páčilo sa mi, že hoci na pomoc prišli americké námorníctvo so svojimi SEALs, neznamenalo to hneď jednoznačné víťazstvo. Disproporcia 4 vychrtnutých somálskych pirátov versus americké bojové lode, dróny a helikoptéry nebola použitá, aby heroizovala Američanov, ale skôr naopak, aby ukázala, že v realite rýchle a ľahké víťazstvá neexistujú. Na druhej strane, hoci nás zvádza myslieť si o tých pirátoch, akí sú to blbci, že si mysleli, že z toho vyviaznu s miliónmi, film bez moralizovania ukázal, že sú skôr zúfalí ako hlúpi. Atmosféra vo filme bola solídne budovaná, greengrassovská kamera dodávala napätie a veľká časť kvality snímku sa dá neprekvapivo pripísať aj Tomovi Hanksovi.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Ako decko som Poirota milovala. Keď som v nedeľu poobede započula tú notorickú zvučku už aj som štartovala do obývačky. Prvé série boli geniálne, hoci fakt, že niektoré diely boli podľa knižiek niekedy znamenal, že som vopred vedela, kto bude vrah. David Suchet je jednoznačne najlepší Poirot. Kostýmy a kulisy sú parádne. Pri neskorších sériách sa mi seriál trochu objedol, ale stále na úrovni.

Ospalá díra (2013) (seriál)

Zaujímavý dej - aj epizodné záhady, aj dlhodobé zápletky, sympatické postavy, výborné obsadenie, kvalitné a vtipné dialógy, napínavá akcia. Solídna podívaná. Pred začatím 4. série som zvedavá, ako uhrajú zmenu v ansámbli.

Smrtonosná zbraň (2016) (seriál)

Normálny krimi seriál by začal vyšetrovaním prípadov a akciou a tým postavil solidný základ. Len postupne by sme začali odhaľovať veci z minulosti hrdinov a vkladať do toho vzťahové, alebo čo ja volám telenovelové, prvky. Keďže však tvorcovia seriálu chceli vytrieskať čo najviac z obľúbenosti svojej predlohy, vrhli sa na všetko hneď od pilotu. Navyše Riggs zďaleka nie je taký fešák ako bol Mel Gibson a ani zďaleka nemá také vtipné dialógy, hoci Murtaugh je celkom dobrý aj v seriáli. Celé je to uplakaná, presilene emociálna a navyše trápne klišoidná nuda.

MacGyver - Pilot (1985) (epizoda)

Keď som bola decko, tak som milovala MacGyvera. Richard Dean Anderson je fešák a sympaťák. A samozrejme, jeho schopnosť zostrojiť urýchľovač častíc z hovna a gumičky je legendárna. Zamiešajte trochu pacifizmu a mnou extra zbožňované archeologické diely (hľadanie pokladu :-) a nie je o čom. Keď som si však pozrela nejaké tie diely ako dospelá, až tak mi nevadilo, na akých blbostiach sú vlastne postavené tie zostrojovania, ale trápnosť tých dialógov bola fatálna.

MacGyver (2016) (seriál)

Veľmi som sa tešila na to, že zo skvelého potenciálu originál MacGyvera urobia parádneho nového. Bohužiaľ, zázrak sa nekoná. Hrozne napísaný scenár nezachráni ani fešák hlavný hrdina a parádičkové špiónštiny. Seriál je plný trápnych ničím nezmiernenych klišé a celé to má nádych trikrát prevarených Charlie's Angels (seriálu). Aj ja, čo obyčajne až tak neriešim, ako mal byť konkrétny príbeh napísaný, som si v hlave prepisovala dej tak, aby to bolo stráviteľné. Celá atraktivita MacGyvera ako postavy vďaka jeho zostrojovania urýchľovačov častíc z hovna a gumičky preto absolútne zapadla za závoj podpriemernosti.

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Jeden z dôvodov, prečo som Legendy začala pozerať, bol Arthur Darvill. Keď sa ho však v druhej sérii zbavili, kvalita seriálu sa zvýšila - to bude asi kvôli tomu, že už nebolo všetko zamerané len na pomstu dosť otravnému záporákovi, ale že sa seriál v podstate zmenil na variant na ansámblového amerického Doctora Who (samozrejme ani zďaleka nedosahujúc jeho genialitu :-) Hlavný dôvod, prečo som sa vôbec obťažovala dopozerať 1. a začať 2. sériu, boli samozrejme Flash a Arrow. Ale začalo to vyzerať tak, že budem Legendy pozerať pre ne samotné. Po zhliadnutí 3. série zvyšujem hodnotenie na 4*.

Černá listina (2013) (seriál)

James Spader je geniálny. Bohužiaľ, ostatné postavy, aj keď nie vždy úplne nanič, ma ani zďaleka tak neoslovili. Inak sa mi celkom páčia aj jednotlivé príbehy, aj prepájajúce dlhodobé konšpirácie, ale v štvrtej sérii, sa nielenže nudím, ale už sa mi ani nechce veľmi pozerať...