John Wick (2014)

Bojové scény, hotel pre zabijákov a vybudovanie atmosféry okolo Johna Wicka ako bubáka sa podarilo a smrť psa ma fakt dostala, ale tým sa pozitíva filmu končia. Absolútne jednorozmerné postavy, trápne dialógy, nulový humor a celkovo neoriginálny dej.

Mandžuský kandidát (1962)

Niektoré veci z filmu s časom zostarli, ale celkový mrazivý pocit mu zostal dodnes.

Pátá vlna (2016)

Prvá polovica bola slabá najmä kvôli tomu, čo by som nazvala nevyužitý potenciál. Scény, ktoré mali byť dojímavé, boli skratkovité. Atmosféra, ktorá mala byť hrozivá, bola nudná. Postavy absolútne dvojrozmerné a nevyvinuté. Potom prišla úplne divná logika: akože deti sú najvhodnejší materiál na vojakov? A to čo bolo za bojovú scénu? Po týždni výcviku potrebovali otestovať kukátka, tak poslali deti? Nasledujúci "zvrat" teda zďaleka nebol taký prekvapivý, ako asi autori zamýšľali. A sleeper agent, ktorý zistil, čo je to láska? To bolo také klišé, že som cítila fyzickú bolesť. Skoro takú, ako pri väčšine dialógov. Normálne ma smrtka prechádza pri pomyslení na tie trápne kydy. Už len ten žáner, v ktorom tínedžeri zachraňujú svet, je dosť blbosť a navyše v súčasnosti veľmi okukaná, ale to prevedenie filmu bolo tragické. Celkovo značne podpriemerné.

Dánská dívka (2015)

Krásny film. Nie len príbehom a hereckými výkonmi, ale aj poetickými zábermi a úžasnou hudbou. Navyše ak film ako médium má plniť jednu z hlavných úloh umenia, t.j. empatiou meniť ľudský pohľad na svet, Dánske dievča bolo v mnohých prípadoch mimoriadne úspešné. Samozrejme, po skončení som bola v slzách.

Captain America: Občanská válka (2016)

Marvelovci geniálne píšu zápletky. A ani to by nebolo také dôležité, keby nebudovali také trojrozmerné a uveriteľné postavy. Keď Občiansku vojnu porovnám s Batman vs. Superman, tak DC končia ako najväčší loseri. Nielenže je konflikt medzi Avengermi založený na reálnych neprekonateľných filozofických nezhodách, ale aj jeho osobný rozmer je oveľa viac ako nejaké trápne nedorozumenie. Navyše ani nie je jasné, ktorá strana sú tí dobrí a kto sú tí zlí. Ak má človek rád filmy, kde veci vybuchujú a dej je mu ukradnutý, tak to môže byť skôr negatívum, ale pre mňa je to rozhodne veľké plus. Teším sa, ako sa príbeh bude vyvíjať ďalej. Navyše mi nedá nepochváliť vtipné uvedenie Spider-mana a Ant-mana.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Posledný diel knižných Hunger Games je môj najmenej obľúbený a asi aj objektívne najslabší. Jedným z dôvodov bude to, že hoci tam bol aký-taký happy ending, aj tak som bola po jeho prečítaní dosť zdeptaná. Naopak filmový záver, hoci v podstate rovnaký ako knižka, vo mne zanechal oveľa lepší pocit. Inak zväčša rovnocenné zakončenie solídnej série. Katniss úžasná, akcia napínavá, Snow a teraz aj Coin úchvatne záporácki.už len dúfam, že sa nad myšlienkou filmov v Amerike zamyslia aj niektorí týpkovia, predtým ako budú v novembri 2016 voliť...

Šéfka (2016)

Haluz, ale prekvapivo pozerateľná.

Topkapi (1964)

Klasický heist movie. Spôsob vystavania príbehu slúži ako inšpirácia pre mnohých ďalších. Príjemne pozerateľné.

Chyťte zloděje (1955)

Zaujímavé, že aj keď okrem pani Stevensovej vo filme nebola žiadna sympatická postava, dal sa celkom príjemne pozerať. Nebola to ani taká dobrá vec, na akú sme u Hitchocka zvyknutí a ani krásna Grace Kelly to nezachránila, ale dalo sa to pozerať.

Příběh z Filadelfie (1940)

Pomerne jednoduchý, ale prekvapivo sofistikovaný film. Hviezdne obsadenie, parádne dialógy a úsmevný koniec. Klasika.