Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

plakát

Šach mat (1964) (TV film)

Kdyby inscenace byla zkrácená o 15 - 20 minut (v reportážní části), dal bych 4. Závěrečná rekonstrukce ukázala, jak inscenace mohla dopadnout, kdyby... V rámci žánru za 3,5.

Povídky o dětech (1964)

Za první a hlavně za třetí povídku v rámci žánru za 4.

plakát

Rebeldes de Arizona, Los (1970)

Američtí Bonnie a Clyde tentokrát v divokém Mexiku. Na rozdíl od originálu je nutno říct, že jde o film špatný. Možná to na papíře nevypadalo tak zle, ale realizace tohoto španělského westernu je tristní. Příznivci šílených prostřihů a nelogických záběrů si přijdou na své. Chování postav je tak chaotické (nebo jen hloupé?), že budete sršet zvědavostí, kam všude se příběh ještě posune. Takže? V rámci žánru za 1,5.

The Hard Man (1957)

Příběh je sice vystřižen jak ze správné mexický telenovely, ale koukatelné to je. Že se film utápí v průměrnosti, za to může špatný scénář (nebo předloha) a rutinní, nevýrazná práce režiséra. Námět měl rozhodně na víc. V rámci žánru za 3.

plakát

Sunset in the West (1950)

Typická "řachanda" od Republic Pictures, tentokrát bez Waynea, v barvě a v úsměvném stylu, což dělá film (aspoň pro mě) o něco více sledovatelnější. Největší hvězdou je Trigger, byl to opravdový fešák. V rámci žánru za 3.

Ride the Man Down (1952)

Starého psa novým kouskům nenaučíš. Film by nemusel být špatný, ale to by ho nesměl natočit Republic Pictures. V rámci žánru za 2,5.

plakát

The Lawless Nineties (1936)

Třicátá léta, Republic Pictures a John Wayne... je nutné něco k tomu dodávat? K pousmání nebo k pláči - každému podle libosti. V rámci žánru za 2.

plakát

Rozhovory s mým zahradníkem (2007)

Proč jsem si myslel, že film z 2007 roku blížící se k osmdesátce na mně udělá dojem? Neudělal. Poslouchat slabé dialogy je utrpením. Šustí papírem, jsou plné banalit a klišé, tisíc krát otřepaných životních pravd a polopravd (nebo frází?), které všichni známe, a to poslední, co chceme je, slyšet je ve filmu. Tak povrchní scénář by ještě v osmdesátých letech ve Francii nevznikl. Když už nelze dojmout kvalitou filmu, tak tam přidáme aspoň Mozarta, ten nikdy nezklame. Typický produkt současného kina, snažící se o vážnější téma, ale sdělení je na úrovni schematického vrávorání, a proto je impotentní. Smiř se s tím, diváku, lepší už to nebude. V rámci žánru za 3.

plakát

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Ani dva režiséři, dva dramaturgové, plus scénárista, nedokázali zabránit dramaturgické bezradnosti. Kvalita filmu stojí jen na písničkách a profesionální kameře. Suchému nikdo nevysvětlil, že film není divadlo, jako režisérům nevysvětlili, že film není televizní varieté. V rámci žánru za 3.