• Western

Frona (1954)

Július Pántik se hercem už musel narodit, jinak si jeho herecké mistrovství nelze vysvětlit. V rámci žánru za 3.

Mrtví jezdci (1971)

"Jmenoval se..." dramatická pauza "Emiliáááno..." dramatická hudba. No tak jo. V rámci žánru za 3.

Vrah a polda (1976)

Když se scénárista utrhne z řetěze a ztratí veškerou soudnost, vyplodí tohle. Napsat o téhle pitomosti, že jde o příběh hodně přitažený za vlasy je slabé přirovnání. Mně tahle "drama" připomínala spíše komedii až parodii. Millian tu hraje svého oblíbeného šaška, známého z jeho komedií, navíc zdání komedie nechtě podporuje český "dabing" z Řitky. Jak trefné. Snesu hodně, ale tenhle blábol ne! V rámci žánru za 2,5.

Sugar Colt (1966)

Překvapivě zábavný a sympatický film s Huntem Powersem, kterému role přesně sedla. Poctivě udělaný špageťák, žádné béčko. V rámci žánru za 3.

Sedmá kavalérie (1941)

Zparodovaný životní příběh generála Custera aneb jak je ten život vojenský veselej. V rámci žánru za 3.

The Maverick Queen (1956)

Barbara ve svém věku nejen krásná, ale také ve výborné fyzické formě. Klobouk dolů. V rámci žánru za 3.

Delikátní delikvent (1957)

Zatím nejslabší Lewisův film, co jsem viděl. Scénář je hodně slabý a navíc, div se světe, vůbec není vtipný. Ani Lewisova mimika to nezachraňuje. Celý snímek je natočen ve studio, což mi připomínalo televizní inscenaci a ne celovečerní biják. Překvapuje to o to víc, že si Lewis film aj produkoval. Těžko říct, proč kývl na tak slabý projekt. V rámci žánru za 2,5.

The Gun Hawk (1963)

Film vznikl v nezávislé produkci, což může být většinou na užitek, zde však je to naopak. Použití krve je jediným pozitivem, jinak snímek působí lacino. Laciným scénářem (i když námět není špatný), lacinou režií a hereckým projevem, a laciným provedením (kromě pár záběrů na krajinu je celý natočen ve studiu). Přitom film se snaží o psychologickou hloubku, ale v tomhle provedení vyznívá jako špatně natočená telenovela. V rámci žánru za 2,5.

Neporažená armáda (1938)

Dobrý úmysl se sice cení, ale za to se frčky nedávají. Film trpí chabým režijním vedením a špatným scénářem, s tristně napsanými dialogy, které až uši trhají. Že se film nepovedl není ani překvapivé, takhle končí všechna umělecká díla, do kterých vstoupí státní propaganda. Film má svou dokumentární hodnotu, ale mizivou uměleckou. Filmařům nic nebránilo natočit to dobře alespoň po řemeslné stránce. V rámci žánru za 1,5.

Denver a Rio Grande (1952)

Hodně naivně napsaný příběh v ještě naivnějším režijním a hereckém provedení, ale potěší příroda a Technicolor. A někoho taky vláčky. Nic pro tvrdé jádro westerňáků. V rámci žánru za 3.