• Western

Policejní kolt vzor 357 (1976)

Zajímavý námět, první půlka dobrá, pak se začne valit jedna podivnost za druhou, až se dočkáme pitoreskního konce. Nevěrohodné, nelogické, to když se film dělá na efekt. A ty náhody, a že jich tady bylo požehnaně. Režisérovi se očividně rozpadl film hned na několik částí. Nemám rád, když autor námětu - scénáře nebere své diváky vážně. V rámci žánru za 3.

Arrivano Django e Sartana... è la fine (1970)

Demofilo, Demofilo... ty packale! Pořádný scénář neumíš napsat, režírovat taky neumíš, peníze na to nemáš (točí se zásadně v nejbližším kamenolomu od Říma), děláš jen hanbu špagetám. Doufám, že za těch 10 let, cos napáchal škody, aspoň jsi na tom zarobil. Pokud jsi tím uživil rodinu a dětem zaplatil školné, tak ti odpouštím. V rámci žánru za 1,5.

Bez slitování (1977)

Na to, že scénář napsal Schrader, jde o pěkně hloupé béčko, bez logiky, zato se značně nadupaným patriotizmem (to v době, kdy Vietnamci okupovali Ameriku), ale s pomocí Boha a prezidenta to zvládli. V rámci žánru za 2,5.

New Frontier (1939)

Zápletka je sice bizarní (postřílet se kvůli přehradě můžou snad jen Američané), ale jinak... 30. léta, Republic Pictures a John Wayne - není co více dodat. V rámci žánru za 2,5.

Moře, náš osud (1942)

Žádná sláva to není. Ani pro režiséra ani pro scenáristu. Suché jako suchar. No jo, Briti. V rámci žánru za 2,5.

Masked Raiders (1949)

Tak takovouhle zápletku jsme ve westernu ještě neměli, alespoň já o tom nevím. Béčkový, dynamický snímek, který by vás nudit neměl. V rámci žánru za 3.

Handlíři (1963)

Film na půl cestě. Nastínil problémy, ale když měl ukázat na viníky a přijít s řešením, snímek náhle končí. Základní scenáristické pravidlo. A hudební doprovod, hrající pořád dokola to samé, bez ohledu na to, co se na plátně děje, tak ten jsem vůbec nepochopil. Mělo nám být naznačeno, abychom to nebrali tak vážně, protože jde o satiru.. komedii... nebo...? V rámci žánru za 3.

Štír (1973)

Proč dnes špionážní filmy u mě vyvolávají jen soucitní úsměv? Možná i tento film je toho příčinou. A prý nejvíc stárne sci-fi a katastrofický žánr. V rámci žánru za 3.

La legge della violenza (Tutti o nessuno) (1969)

Dalo by se napsat, že jde o další nepovedený španělský western (i když ho režíroval italský režisér), ale tady se už nebezpečně blízko blížíme k žánrovému dnu. Amatérizmus po všech stránkách. V rámci žánru za 1.

Stanice WUSA (1970)

Škoda závěrečného násilného aktu, který působí jako pěst na oko, neuvěřitelně, poněvadž nemá žádné opodstatněné příčiny v ději, které by k tomu vedly, leda tak zbožné přání autora předlohy. V rámci žánru za 4.